Problem modem Huawei e173 Orange

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
maniek86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-11-17, 13:04
Lokalizacja: wawa

Problem modem Huawei e173 Orange

Post autor: maniek86 »

Witam serdecznie,

od 3 lat jestem posiadaczem internetu mobilnego w Orange. Dotychczas działałem na modemie PCMCIA firmy Option. Komputer to HP 530 z systemem Vista 32 bity.

Dotychczasowa taryfa to Business Everywhere i w tej aplikacji działałem. Z uwagi, że modem już był zmęczony, postanowiłem zmienić na nowy.

Przeniosłem się na taryfę Orange Free i kupiłem modem Huawei e173, czarny z pomarańczowym paskiem (z salonu Orange). Problem był tego typu, że niby komputer wynajduje sterownik modemu, instaluje go, potem uruchamia się automatycznie instalator aplikacji z Orange. W pewnym etapie każą odłączyć modem, a w następnym kroku znów go podłączyć, żeby aplikacja go wykryła. Jednak nie wykrywa modemu i po jej ukończeniu nie łączy się z netem. Niby w ustawieniach zaawansowanych widnieje mi ten modem, wpisałem PIN, ale jak chce łączyć to wyświetla, że brak punktów dostępowych i brak zasięgu.

Z zasięgiem nie ma problemów, bo działał przecież stary modem, wychodziłem na dwór, sprawdzałem na innym osiedlu. Wszystko w Wawie, ale punktów nie łapał. Co 2-3 sekundy jest podwójne mignięcie na zielono, czyli modem włączony jest, ale nie łączy się i nie łapie zasięgu.

Na drugim kompie z Windows 7 to samo się dzieje. Ten dodatkowo widzi modem jako napęd CD.

Ściągałem niby jakieś aktualizacje itp, ale nic to nie dawało. Wpadłem na pomysł, żeby zainstalować oprogramowanie od Playa, więc przełożyłem kartę Playa do modemu, on coś poinstalował i pojawił się kolejny problem... Na modemie zainstalował się na stałe instalator automatyczny Playa i brak jest tego orginalnego z Orange :(

Jak to wszystko wyprowadzić i uruchomić?? Pomocy :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem modem Huawei e173 Orange

Post autor: wojteks »

Odinstalować program Orange, odinstalować program Play z komputera.
Poszukać na forum sterowników 4.22.19.00, zainstalować je, podłaczyć modem, wyłączyć autostart dla tego CD który się pojawi. Do łączenia się użyć <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a>
Nie pomagam na PW!
maniek86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-11-17, 13:04
Lokalizacja: wawa

Re: Problem modem Huawei e173 Orange

Post autor: maniek86 »

Wykonałem w/w operacje, ale zarówno na Win 7, jak i na Vista, nie wykrywało modemu. Dziś zareklamowałem modem, może dadzą nowy albo naprawią ten.

Dla eksperymentu podłączyłem stary modem PCMCiA, o dziwo sam się zainstalował (aplikacja Orange Free go od razu wykryła), no i hula na nowej karcie SIM.

Jeżeli znów się to powtórzy to może wymienię to na inny modem, może ZTE, sam już nie wiem. Miałem poprawić działanie, a nic nie działa :(
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem modem Huawei e173 Orange

Post autor: wojteks »

maniek86 pisze:nie wykrywało modemu
A co wykrywało? Napęd CD czy cokolwiek innego?
Nie pomagam na PW!
maniek86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-11-17, 13:04
Lokalizacja: wawa

Re: Problem modem Huawei e173 Orange

Post autor: maniek86 »

Na Vista nie wykrywało nic, natomiast na Win7 wykrywało jako napęd CD. Na obu kompach wykrywało jako pamięć przenośną, ponieważ wsadzona była karta Micro SD.

Może jako urządzenie było rozpoznawalne, tylko może sterowniki na samym modemie nie "pokazywały" go, jako modem z usługą. Zobaczymy jak dadzą nowy. Wtedy coś napiszę :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem modem Huawei e173 Orange

Post autor: wojteks »

maniek86 pisze:Na obu kompach wykrywało jako pamięć przenośną
Prawdopodobnie wystarczy zrobić aktualizację sterownika ręcznie ze wskazaniem katalogu gdzie są sterowniki dla Huawei.
Nie pomagam na PW!
maniek86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-11-17, 13:04
Lokalizacja: wawa

Re: Problem modem Huawei e173 Orange

Post autor: maniek86 »

Odebrałem modem, ale nic nie naprawili, tzn. wg nich modem jest sprawny. Ale jak dashboard z playa był tak jest, czyli pewnie nawet nie dotknęli modemu.

Zatem co chcę zrobić, od początku:

- usunąć zawartość modemu (oprogramowanie z playa, które niechcący wgrałem), a nie wiem jak, bo nie ma opcji "usuń" (plik jest do odczytu i nie da się tego zmienić)
- wgrać cokolwiek, żeby mi się łączyło na Vista 64 bit

Najlepsze jest to, że wgrałem Orange Free 8.0.7 i stary modem PCMCiA firmy Option wykryło od razu i hula, nawet na nowej karcie, a ten Huawei niby wgrywa sterowniki, jest pokazany jako napęd CD, ale oprogramowanie Play go nie widzi.

Z infolinii Orange odsyłają mnie do producenta, albo tego co serwisowali itd.

Pomocy!
Piotrex44
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2010-06-21, 09:52
Lokalizacja: Rejowiec Fabryczny

Re: Problem modem Huawei e173 Orange

Post autor: Piotrex44 »

pobierz:

Kod: Zaznacz cały

http://sterowniki.bez-kabli.pl/index.php?action=showfile&fileid=479
podłącz modem i zainstaluj..
A tutaj masz sterowniki:

Kod: Zaznacz cały

http://sterowniki.bez-kabli.pl/index.php?action=showfile&fileid=118
maniek86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-11-17, 13:04
Lokalizacja: wawa

Re: Problem modem Huawei e173 Orange

Post autor: maniek86 »

Po różnych kombinacjach udało mi się uruchomić modem, nie pytajcie mnie jak :P

Ale nie do końca spełniły się me oczekiwania, tzn. modem działa, ale....

Zainstalowałem aplikacje Playa, która jest nadal na modemie, bo nie udało mi się jej usunąć żadnym sposobem. Po zainstalowaniu aplikacji, komputer sam zainstalował składniki modemu itd., no i wtedy dopiero aplikacja Orange mogła wykryć modem.

O co mi jeszcze chodzi... Po instalacji Playa po każdym uruchomieniu kompa każe mi łączyć się z tą siecią i wpisywać kod zabezpieczający. Jak odinstaluje aplikacje Play, to odinstalowują się również stery modemu i nie mogę korzystać na aplikacji Orange.

Co zrobić, żeby przy starcie systemu aplikacja Playa nie uruchamiała instalatora (dokańczanie instalacji, ponieważ nie mam karty sim pod tego operatora), a żebym mógł zostawić sterowniki od modemu i korzystać z niego tylko na Orange?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem modem Huawei e173 Orange

Post autor: wojteks »

maniek86 pisze:żeby przy starcie systemu aplikacja Playa nie uruchamiała instalatora
Wyłączyć napęd CD w Managerze urządzeń albo wyłączyć autostart dla tego samego urządzenia.
Jeszcze inna opcja to instalacja samych sterowników 4.22.19.00 na forum w dziale sterowniki i jw.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ