JA chce sie spytać coś o SYMBIAN na komórke

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
andrzej.sul
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2006-02-07, 16:32
Lokalizacja: Kraków

JA chce sie spytać coś o SYMBIAN na komórke

Post autor: andrzej.sul »

Ja posiedam telefon SONYERICSSON D750i i chciałem sie dowiedzieć czy moge zainstalować symbian czy system symbian i 2 pytanie to co to symbian ten system symbian ??
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: JA chce sie spytać coś o SYMBIAN na komórke

Post autor: pimosz »

Wejdz na symbiana. Sciagni symbiana i symbiana tego symbiana zainstaluj jak windows na HD symbiana i masz symbiana :D
andrzej.sul
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2006-02-07, 16:32
Lokalizacja: Kraków

Re: JA chce sie spytać coś o SYMBIAN na komórke

Post autor: andrzej.sul »

andrzej.sul pisze:Ja posiedam telefon SONYERICSSON D750i i chciałem sie dowiedzieć czy moge zainstalować symbian czy system symbian i 2 pytanie to co to symbian ten system symbian ??


ja mam takie pytanei jam mam wejść na symbiana ??
ale ja po prostu kupiłem w saonei ery sony ericsso d 750i z normalnym oprogromowaniem producenta a nie z symbianem . prosze mi wytłumaczyć
Awatar użytkownika
draconair
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2006-05-24, 09:22
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Re: JA chce sie spytać coś o SYMBIAN na komórke

Post autor: draconair »

andrzej.sul pisze:(...) prosze mi wytłumaczyć
khem? khem? ... hmm ... ... ... nie możesz zainstalowac symbiana na tej komórce ... taki szczegół ... to tak jakbyś chciał zainstalować np. mac os x na zwykłym pc'cie ... [ nie wypowiadamy się na temat tego jak pewni panowie to zrobili ^^ ]

@pimosz ... bardzo dobrze wytłumaczyłeś, ale zapomniałeś, że trzeba jeszcze sterowniki do wszystkich podzespołów ściągnąć hihi ... szkoda, że niektórzy nie szczaili żartu ^^ ... [ nie każdy jest czajnikiem imho :-) ]
Plus LTE
Orange VDSL
andrzej.sul
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2006-02-07, 16:32
Lokalizacja: Kraków

Re: JA chce sie spytać coś o SYMBIAN na komórke

Post autor: andrzej.sul »

draconair pisze:
andrzej.sul pisze:(...) prosze mi wytłumaczyć
khem? khem? ... hmm ... ... ... nie możesz zainstalowac symbiana na tej komórce ... taki szczegół ... to tak jakbyś chciał zainstalować np. mac os x na zwykłym pc'cie ... [ nie wypowiadamy się na temat tego jak pewni panowie to zrobili ^^ ]

@pimosz ... bardzo dobrze wytłumaczyłeś, ale zapomniałeś, że trzeba jeszcze sterowniki do wszystkich podzespołów ściągnąć hihi ... szkoda, że niektórzy nie szczaili żartu ^^ ... [ nie każdy jest czajnikiem imho :-) ]
czyli wystarczy np. wejść na strone www.megapliki.pl i dać dowlooand i daś gsm i aplikacje symbian i pobrać i dać na telefon??
Awatar użytkownika
draconair
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2006-05-24, 09:22
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Re: JA chce sie spytać coś o SYMBIAN na komórke

Post autor: draconair »

roxisz ...

nie można zainstalować symbiana na sony ericsson'ie d750i
Plus LTE
Orange VDSL
andrzej.sul
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2006-02-07, 16:32
Lokalizacja: Kraków

Re: JA chce sie spytać coś o SYMBIAN na komórke

Post autor: andrzej.sul »

draconair pisze:
andrzej.sul pisze:(...) prosze mi wytłumaczyć
khem? khem? ... hmm ... ... ... nie możesz zainstalowac symbiana na tej komórce ... taki szczegół ... to tak jakbyś chciał zainstalować np. mac os x na zwykłym pc'cie ... [ nie wypowiadamy się na temat tego jak pewni panowie to zrobili ^^ ]

@pimosz ... bardzo dobrze wytłumaczyłeś, ale zapomniałeś, że trzeba jeszcze sterowniki do wszystkich podzespołów ściągnąć hihi ... szkoda, że niektórzy nie szczaili żartu ^^ ... [ nie każdy jest czajnikiem imho :-) ]

a na jakim telefonie by działał symbian??
a drugie pytanie to czy SPV C500 jak zainstaluje aplikacje GPS to czy bedzie dzałać??
a trzecie pytanie to czy na telefonei sonyericsson d750i jak zainstaluje jakąś aplikacje do GPS to będzie działać??[/b]
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: JA chce sie spytać coś o SYMBIAN na komórke

Post autor: Szadzik »

andrzej.sul pisze: a na jakim telefonie by działał symbian??

Nokia 6630, 6680, N70, SE P800, P900, P910, Motorola A920, A925, A1000 itd. Telefony te mają od początku zainstalowany system symbian i tylko na tego typu telefonach będzie działał. Nie da się zainstalować symbiana ani innego systemu, jesli od początku nie został do tego stworzony.
andrzej.sul pisze:a drugie pytanie to czy SPV C500 jak zainstaluje aplikacje GPS to czy bedzie dzałać??
Sama aplikacja to nie wszystko. Trzeba jeszcze mieć odbiornik GPS, np. taki podłączany do telefonu przez Bluetooth.
andrzej.sul pisze:a trzecie pytanie to czy na telefonei sonyericsson d750i jak zainstaluje jakąś aplikacje do GPS to będzie działać??[/b]
Można takie aplkacje znaleźć (satnav, nav4all) jednak nadal bez odbiornika GPS niewiele one zdziałają.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: JA chce sie spytać coś o SYMBIAN na komórke

Post autor: pimosz »

Ale jaja :lol: Ale poziom :lol:

Pozdrawiam :lol:
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: JA chce sie spytać coś o SYMBIAN na komórke

Post autor: raptou »

Musiałem poluźnić warkoczyk, bo aż mi łzy na plecy spadły. :lol:
O Zeusie !
Awatar użytkownika
norbert486
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2007-09-25, 07:55

Re: JA chce sie spytać coś o SYMBIAN na komórke

Post autor: norbert486 »

Ale dobry gosciu...
e50+iplus=180kb/s
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: JA chce sie spytać coś o SYMBIAN na komórke

Post autor: przewaks »

Tak właśnie się dzieje jak ktoś nie chce wykazać odrobiny dobrej woli tylko liczy, że inni mu wszystko powiedzą, zrobią, pokażą... Niestety, często nawet w przypadku zwykłych PC-tów i najprostszych problemów spotykam się z podobnymi sytuacjami... A co dopiero gdy chodzi o wytłumaczenie komuś "co to znaczy, że wysyła się SMSa i jakim cudem druga strona może go przeczytać? to jak on idzie i gdzie on jest napisany" - ostatnio miałem właśnie dokładnie takie pytanie. Tragedia...
Jeśli Internet, to tylko w Play, jeśli telefon, to tylko w Orange
ODPOWIEDZ