Play online 99- Problem, z czym?

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Oski1919
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2011-09-16, 18:45
Lokalizacja: Pieńsk

Play online 99- Problem, z czym?

Post autor: Oski1919 »

Witam.
Otóż jestem abonentem Play Online 99, jako, że przedłużałem umowę dostełem 3Gb gratis.
Wszystko fajnie, zaczyna się nowy okres(limit i "4mb/s), prędkość jest bardzo nie zadawalająca, mieszkam w miasteczku ok. 4 tysiące osób, od Nadajnika dzieli mnie króciutki park (W dodatku teraz nie ma tam liści, ok. 300m do nadajnika).

Prędkość na speedtest.net wynosi od 2.50mb/s do 3.75mb/s, ale tez są odchyły do 0.8mb/s.

Jednak bardzo niezadawalające są wyniki podczas pobierania, które często sięgają poniżej 1mb/s, często jest to 70-130kB/s. Co robić? Już myślałem, że internet będzie trochę szybszy, bo o ping to mi się nie rozchodzi, bo nie grywam przez sieć, a "niestety" pingi są dość niskie, nawet do 45ms raz doszło.

Modem to Huawei E5832, ale to samo się dzieje na E173 i 175OC.

Pozdrawiam i dziękuję.

P.S. mieszkam na odnóżach miasteczka, ogólnie całe "centrum" ma internet "po kablu".
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Play online 99- Problem, z czym?

Post autor: pogodabartek »

Dużo ludzi zapchany nadajnik-im większa ilość ludzi tym mniejszy jego zasięg,a zarazem jest tam slaby dosył,przed podpisaniem umowy trzeba było doładować play fresh i zobaczyć jak to działa.Może minimalnie tu pomóc antena,albo nic już nie pomoże bo za słaby dosył maja i tyle w temacie.
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Play online 99- Problem, z czym?

Post autor: Maciek764 »

Z mobilnymi często jest tak, że pobierając pojedynczy plik nie uzyskasz maksymalnej prędkości - przydatne są tutaj akceleratory pobierania plików typu GetRight. Pobierz coś z noc.gts.pl i zobacz jakie są transfery. Stawiam że po prostu za dużo jest użytkowników. Sam tak mam na obrzeżach Dąbrowy Górniczej w miejscu gdzie wszyscy mają internet w blokach po kablach, a w domach po Tepsie więc obciążenie nie powinno być zbyt duże, a jednak nawet na Freshu gdzie nie ma żadnych ograniczeń prędkości poza 2Mb/s to rzadko wychodzi.
Awatar użytkownika
gigers
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2009-06-09, 16:57
Lokalizacja: wawa

Re: Play online 99- Problem, z czym?

Post autor: gigers »

spróbuj może z innym modemem
ODPOWIEDZ