Czeste rozlaczanie radiowki - karta wireless +router radiowy

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jawa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-05-06, 08:07
Lokalizacja: Birmingham

Czeste rozlaczanie radiowki - karta wireless +router radiowy

Post autor: jawa »

witam,
posiadam router/modem adsl z wyjsciami ethernet oraz wireless...
w komputerze mam wbudowana karte sieciowa Intel Pro/Wireless 220BG (laptop HP z centrino)... Router to 3com office connect.

Problem mam taki ze czesto ginie mi polaczenie w sesie takim ze karta sie nie rozlacza (nie gubi sieci) ale nie widzi routera (pingi adresu routera nie daja odpowiedzi). jak zrestartuje karte siec wraca...

Probowalem z roznymi ustawieniami szyfrowania (obecnie mam WPA) oraz z DHCP oraz adresem przydzielonym statycznie na karcie.

Sytuacja pojawia sie nieregularnie, tzn czasem po 2 minuutach czasem po 10 a czasem dziala caly dzien bez zarzutu. sila sygnalu jest bardzo dobra poniewaz urzadzenia sa w odleglosci 3m.

Zmienialem tez raz sterownik karty sieciowej, do routera nowszego softu nie ma jeszcze.
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Czeste rozlaczanie radiowki - karta wireless +router radiowy

Post autor: MaxFM »

Zmniejsz/zmien przepustowość łącza na karcie i w routerze (np. 11Mb/s) nie na auto !!!
Awatar użytkownika
andrzej_espero
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2006-07-28, 16:39
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Czeste rozlaczanie radiowki - karta wireless +router radiowy

Post autor: andrzej_espero »

Witam - ja bym potestowal na roznych kanalach - moze na tym kanale ktos nadaje i przeszkadza ( netstambler pokaze na jakich kanalach ktos nadaje )
Pozdrawiam andrzej_espero

WSZYSCY WIEDZA ZE SIE NIE DA - I PRZYJDZIE TAKI JEDEN CO O TYM NIE WIE I ON TO ZROBI
ODPOWIEDZ