Aldi talk internet bezprzewodowy

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Aldi talk internet bezprzewodowy

Post autor: radzio06 »

Witam, mam pytanie, mam nowo kupionego laptopa z Windowsem 7, moje pytanie czy jeżeli kupie startówkę Aldika z modemem i zainstaluję program TNI to czy będzie internet w niemczech chodził, czy muszę do Windowsa 7 wgrać jakieś nowsze stery np. vodafone czy coś innego czy nic nie trzeba aby internet chodził? Bo do Windowsa XP musiałem wgrac jakieś nowsze stery a przy 7 jak to wygląda?
Ostatnio zmieniony 2012-02-21, 20:58 przez radzio06, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Aldi talk internet bezprzewodowy

Post autor: YaHooo »

radzio06 jeśli zainstalujesz sterowniki z dashboardu to jest możliwość, że są po prostu stare i musisz szukać nowszych. Przeznaczonych dla Windows 7.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Aldi talk internet bezprzewodowy

Post autor: key »

Stery musza pasowac do modemu - niezaleznie z jakim ISP chcesz sie laczyc.
Nie pomagam na PW.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: Aldi talk internet bezprzewodowy

Post autor: radzio06 »

Czyli pierwsze kupie modem, i wtedy mogę wam podać model modemu i ewentualnie pomożecie doradzić mi jakie stery wgrać?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Aldi talk internet bezprzewodowy

Post autor: key »

Stery instaluje sie zawsze tak samo - wkladasz modem do usb i czekasz az skonczy instalator.
Nie pomagam na PW.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: Aldi talk internet bezprzewodowy

Post autor: radzio06 »

Aha, czyli kupuje modem wkładam do USB jakieś stery się zainstalują i tyle? A jak te stery będą stare jakieś? Skąd nowsze wezmę?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Aldi talk internet bezprzewodowy

Post autor: YaHooo »

radzio06 pisze:A jak te stery będą stare jakieś?
To Ci po prostu modem się nie zainstaluje. Ale raczej wątpię, że ISP daje tak archaiczny dashboard.
radzio06 pisze:Skąd nowsze wezmę?
Z internetu. Chociażby możesz poszukać ich na stronie http://sterowniki.bez-kabli.pl/
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: Aldi talk internet bezprzewodowy

Post autor: radzio06 »

Mam prośbę, mógłby ktoś mi zarejestrować karte ldi talk? Na PW podałbym dane, był bym wdzięczny

[ Dodano: 2012-01-06, 11:56 ]
Próbowałem sam zarejestrować, wpisałem adres imię nazwisko numery i dodam, ze wcześniej już jedną kartę rejestrowałem na ten sam adres i teraz drugą chcę na ten sam adres, wszystko wypełniam daje dalej i pojawia się czerwony komunikat:

"Aus technischen Gründen konnte Ihre Adresse nicht überprüft werden. Bitte versuchen Sie es erneut. "

O co chodzi, czemu nie mogę zarejestrować karty? Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony 2012-01-06, 12:13 przez radzio06, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Aldi talk internet bezprzewodowy

Post autor: Jo_gurt »

"Z przyczyn technicznych, adres nie mógł zostać zweryfikowany. Prosimy spróbować ponownie."
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: Aldi talk internet bezprzewodowy

Post autor: radzio06 »

Wiem co to znaczy w Polskim tłumaczeniu, to mam jutro spróbować czy to wina tego samego podania adresu czy poprostu przyczyny techniczne
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Aldi talk internet bezprzewodowy

Post autor: key »

Blad serwera. Sprobuj ponownie.
Nie pomagam na PW.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: Aldi talk internet bezprzewodowy

Post autor: radzio06 »

Pomoże mi ktoś? Komu moge podać dane na PW aby zarejestrować kartę aby internet chodzil?

[ Dodano: 2012-01-10, 09:31 ]
Zarejestruje mi ktoś ta kartę?
robert_or3
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2012-01-15, 01:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Aldi talk internet bezprzewodowy

Post autor: robert_or3 »

Ja mam pytanko w sprawie opcji standard. Otóż okazuje się że przy stanie konta 0,00 euro bez wykupionego profilu tagesflat i monateflat w profilu standard mogę połączyć się z internetem za free. Na jakiej zasadzie to działa? Czy jest to coś w stylu polskiego darmowego internetu od Aero2?

Co do rejestracji to z tego co się orientuję kod pocztowy musi się zgadzać z adresem.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Aldi talk internet bezprzewodowy

Post autor: key »

robert_or3 pisze: Otóż okazuje się że przy stanie konta 0,00 euro bez wykupionego profilu tagesflat i monateflat w profilu standard mogę połączyć się z internetem za free.
Watpie. Jakiego APN uzywasz?
Nie pomagam na PW.
robert_or3
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2012-01-15, 01:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Aldi talk internet bezprzewodowy

Post autor: robert_or3 »

Przyznam się że nawet nie wiem. W każdym razie korzystam z zestawu startowego modem+karta
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Aldi talk internet bezprzewodowy

Post autor: key »

Sprawdz na stronce aldi co jest naliczane.
Nie pomagam na PW.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: Aldi talk internet bezprzewodowy

Post autor: radzio06 »

Mam pytanko, kupiłem modem Huawei E173 i mam windowsa 7, wystarczy, że włożę modem z kartą Aldi Talk do laptopa i ineternet bedzie chodził bez ingerencji w sterowniki?

I jeżeli będę sie łączył po przez program TNI w którym są ustawienia z modemu innego i na windowsa XP to czy ten modem na windowsie 7 poleci?


W ustawieniach TNI w zakładce GPRS/UMTS i tam można wybrać sobie jaki ma sie modem, i na windowsie XP miałem wybrane ZTE a modem miałem z VODAFONE i i nternet chodził. a dla tego Huawei jaki mam wybrać są różne ale modelu takiego jak mam E173 nie ma, jest np. E170 jest jakaś różnica? Czy musi być wybrany ten model E173 aby internet chodził? Proszę o pomoc.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Aldi talk internet bezprzewodowy

Post autor: key »

Dowolny modem jesli nie ma simlocka chodzi z dowolnym ISP nadajacym na czestotliwosciach obslugiwanych przez modem. Niemcy nadaja tylko na 2.1 GHz.

Nie rozumiem po co chcesz grzebac w sterownikach. Polaczenie mozesz odpalic nawet z poziomu windows, bez zadnych dodatkowych programow.

TNI komunikuje z Modemem przy pomocy standartowych komand AT, te uzywane do polaczen sa identyczna dla wszystkich modemow. Wybor modemu jest Ci potrzebny tylko do manipulacji typu wylaczenie CD, zdjecie simlocka, wymuszenie czestotliwosci - tutaj nie ma juz standartyzacji.
Nie pomagam na PW.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: Aldi talk internet bezprzewodowy

Post autor: radzio06 »

Na XP musiałem wgrywać jakieś nowsze stery.

Miałem ustawiony jakis model modemu i internet nie chciał dzialac lecz gdy ustawiłem na ZTE to chodził i dlatego pytam.

Jeszcze jedno pytanie, nowy laptop, nowy modem i jak mam zrobić, w TNI mam wprowadzić takie same dane jak rok temu podawałeś mi na XP i modem vodafone czyli at nr kierunkowe i takie różne bajery, czy lepiej rozpakować TNI i zostawić go w takim stanie czyli nic nie poustawiane czy lepiej coś ustawić aby na 7 chodził net?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Aldi talk internet bezprzewodowy

Post autor: key »

radzio06 pisze:Na XP musialem wgrywac jakies nowsze stery.

To nie ma nic wspolnego z ISP.
radzio06 pisze:Mialem ustawiony jakis model modemu i internet nie chcial dzialac lecz gdy ustawilem na ZTE to chodzil i dlatego pytam.
Nie mam zielonego pojecia co mieszales, ale to co piszesz nie ma najmniejszego sensu.
radzio06 pisze:Jeszcze jedno pytanie, nowy laptop, nowy modem i jak mam zrobic, w TNI mam wprowadzic takie same dane jak rok temu podawales mi na XP
W TNI jest IIRC profil dla Alditalk. Wybierasz, uzywasz. Alternatywnie wpisujesz dane z palca.
Nie pomagam na PW.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: Aldi talk internet bezprzewodowy

Post autor: radzio06 »

Gdzie jest jakiesć IIRC nic takiego nie widzę w TNI.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Aldi talk internet bezprzewodowy

Post autor: key »

Nie pomagam na PW.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: Aldi talk internet bezprzewodowy

Post autor: radzio06 »

Jak ten profil sie nazywa gdzie go mogę <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font>?

[ Dodano: 2012-01-19, 11:27 ]
Dokładnie jakie mam wprowadzić dane w TNI aby net chodzil na nowym laptopie 7 i nowym modemie?
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: Aldi talk internet bezprzewodowy

Post autor: radzio06 »

Proszę pomóc mi w tym pytaniu.

Włożyłem nowy modem z polską kartą PLUS do laptopa z windowsem 7 w celu sprawdzenia czy loguje się do sieci, i sterowniki od razu się zainstalowały dobrze, i próbowałem połączyć się po przez TNI, wkładałem modem to 3 portów USB, w TNI zmieniałem porty każdy po kolei sprawdzałem, z włączonym AT i z wyłączonym i nie połączyło mnie, cały czas po jakimś czasie od dania "połącz" wyskakiwały jakieś błędy, że może nie ma kartysim, albo nie ma nic na koncie itp, dodam, że wprowadziłem w TNI dane takie jak miałem na XP i chodził mi internet lecz tu nie chciało mi się połączyć, kasa na koncie była, karta do sieci sie zalogowała bo mrugała na zielono.

Ale zainstalowałem program, sama wyskoczyła się instalka podczas włożenia modemu do lapka, modem to Huawei E173 a program który się zainstalował to " Mobile connection manager" i w nim jak daję Conect to łączy się z siecią ale 3G bo pewnie innej nie ma zasiegu i jednoczesnie wtedy w TNI się łączy dzięki temu Mobile conection, rozłaączyć ineteren mogę przez TNI ale połączyć przez TNi nie mogę tylko po przez ten program Mobile conetcion i wtedy jednocześnie w TNI połączenie jest aktywne.

To nie wiem czy w niemczech mam sie łączyć po przez ten program Mobile conection manager i bedzie chodził internet wzakresie UMTS? Czy lepiej przez TNI ale z kolei przez TNI nie mogę połączyć. Proszę o pomoc.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Aldi talk internet bezprzewodowy

Post autor: key »

Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedz w twoich watkach. 3G = UMTS.

I *cenzura* przestan mi posylac PW po kazdym poscie jaki napiszesz.
Nie pomagam na PW.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: Aldi talk internet bezprzewodowy

Post autor: radzio06 »

Pisze ci na Pw abyś przeczytał mojego posta, nioe złość się od razu. Przecież nie wiadomo ile Ci nie pisze, raptem 3 wiadomości.

Proszę wyjaśnij mi czy mam w Niemczech łączyć z Aldi talk po przez ten Mobile Connection manager, i będzie chodził net czy jednak tym TNI, pomóż mi, nie jestem tak wszechwiedzący jak ty, a nie chce aby wydac kase w błoto i w niemczech nie poradzic sobie z tym.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Aldi talk internet bezprzewodowy

Post autor: Jaco »

radzio06 pisze:Pisze ci na Pw
Nie widzisz podpisu key, ?
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: Aldi talk internet bezprzewodowy

Post autor: radzio06 »

Tak widzę, i co?

Proszę wyjaśnij mi czy mam w Niemczech łączyć z Aldi talk po przez ten Mobile Connection manager, i będzie chodził net czy jednak tym TNI, pomóż mi, nie jestem tak wszechwiedzący jak ty, a nie chce aby wydac kase w błoto i w niemczech nie poradzic sobie z tym.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Aldi talk internet bezprzewodowy

Post autor: key »

radzio06 pisze:Tak widzę, i co?
I fajnie by bylo, zebys sie do tego stosowal. Jak sie znajdzie 30 takich piszacych raptem 3 maile, to mam zapchana skrzynke syfem tresci "napisalem nowego posta, wez przeczytaj".
radzio06 pisze:Proszę wyjaśnij
Juz to zrobilem. Nie jeden raz.
Nie pomagam na PW.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: Aldi talk internet bezprzewodowy

Post autor: radzio06 »

Co Cię Key zbawi napisać jeszcze raz czy będzie chodził na tym programie czy na TNI ale nie wiem jakie ustawienia mają być, chyba nic Key Ci się nie stanie,

Ps. Jak doszukałeś Key się wiadomości z przed roku...

Tylko napisz czy w tym programie Mobile Conetion mogę sie łączyć z Aldi talk?
ODPOWIEDZ