router LTE Samsung GT B3800

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
dao
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2008-09-06, 16:50
Lokalizacja: wA-mA

Re: router LTE Samsung GT B3800

Post autor: dao »

Ja jestem wg mapy w linii prostej 11,80 km od nadajnika. Antena kierunkowa wycelowana w stronę nadajnika. Po drodze lasy jeziora niewielkie wzniesienia. Moc sygnału wg routera to 67 %. Prędkości maks. w wizytówce obok.
User108
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-01-17, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: router LTE Samsung GT B3800

Post autor: User108 »

Macie jakiś pomysł na antenę LTE do tego router? Czy złącza pod baterią są czysto serwisowe?
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: router LTE Samsung GT B3800

Post autor: marens »

Mam pytanko, czy ten router ma simlocka?
Zastanawiam się, czy jest szansa, że obsługuje HSPA DC.
E398 teoretycznie nie obsługuje (wg. specyfikacji) a praktycznie ma się dobrze.

Sprawdzał ktoś może, czy zadziałałaby z nim karta LTE z Cyfrowego Polsatu?
Chodzi o to, czy mając E398 z Cyfrowego Polsatu oraz GT-B3800 z Plusa można zamieniać karty i czy ma szanse to działać w obydwu konfiguracjach.

Niby głupie pytanie, ale nie powinno być problemu.

//edit
Dobra mam odpowiedź (inne/dane techniczne)

Kod: Zaznacz cały

Dioda LED informująca o statusie sieci, zapewnia jednoczesny dostęp do internetu nawet 10 użytkownikom,aktualizacja oprogramowania przez USB (Samsung Kies),router wspiera HSDPA z prędkością do 42 Mb/s, sieć Plus oferuje prędkości do 21 Mb/s.
http://www1.plus.pl/si2/webapp/wcs/stor ... ategoryId=
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: router LTE Samsung GT B3800

Post autor: pogodabartek »

marens

pamiętasz nasz E398 to,ze on ma DC to nie znaczy ze samsung będzie mieć,tylko ktoś kto ma kartę T albo O i abonament to może to sprawdzić,ale tylko w przypadku gdy routero modem nie ma simlocka, pamiętaj o tym,że są tez ludzie co sieją bajki.

Pamiętasz zapewne jak pisałeś kiedyś o Dovado Tiny za 1zł i -50% abo w iplus.
hudy1994
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-03-10, 15:52
Lokalizacja: Tczew

Port Forwarding

Post autor: hudy1994 »

Mam pytanie, a mianowicie czy w routerze Samsung GT-B3800 można jakoś odblokować porty do MW3 i w ogóle do wszystkich Call of Duty ??
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: router LTE Samsung GT B3800

Post autor: marens »

pogodabartek pisze:E398 to,ze on ma DC to nie znaczy ze samsung będzie mieć,tylko ktoś kto ma kartę T albo O i abonament to może to sprawdzić,ale tylko w przypadku gdy routero modem nie ma simlocka,
Zadałem pytanie w tym kontekście, jak ma ktoś możliwość aby sprawdził.
Inna sprawa, że w danej lokalizacji T-Mobile/Orange musi obsługiwać HSPA+ DC a routerek nie mieć simlocka.
pogodabartek pisze: Pamiętasz zapewne jak pisałeś kiedyś o Dovado Tiny za 1zł i -50% abo w iplus.
To chyba było w kontekście jakiejś śmiesznej oferty przedłużeniowej w Orange Free
hudy1994 pisze:czy w routerze Samsung GT-B3800 można jakoś odblokować porty do MW3 i w ogóle do wszystkich Call of Duty ??
Generalnie internet mobilny nie ma dostępnych portów z zewnątrz.
Plus to umożliwia tylko w 2G/3G nie ma tego w LTE.

Opis jest na 11 stronie
http://internet.plus.pl/documents/59602 ... rukcja.pdf
jaco97
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2012-01-12, 15:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: router LTE Samsung GT B3800

Post autor: jaco97 »

Nie mogę być pewien, ale w nowych modemach i routerach oraz telefonach plus zaprzestał praktyk zakładania simlocka. Bo w ostatnim czasie w żadnym telefonie ani modemie z plusa nie było simlocka.
Huawei E398, E586, Nokia CS-15 / Samsung Galaxy S Advance
Dovado Tiny + TP-LINK TL-WR1043ND + E398 + 2x ATP-14( -51dBi na LTE ) = Moja sieć domowa :D
Shogunov
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-03-13, 14:14
Lokalizacja: Łódź

Re: router LTE Samsung GT B3800

Post autor: Shogunov »

Mam ten model od 3 tygodni, zasięg WiFi bardzo dobry , niestety transfer dla routera i oddalonych od niego o 2m laptopów , nie przekracza nigdy 1.2 Mb/s mimo że transfery po LTE spokojnie przekraczaja 25.
napalcumakal
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-03-20, 15:08
Lokalizacja: Katowice

Re: router LTE Samsung GT B3800

Post autor: napalcumakal »

Możecie mi logicznie wytłumaczyć po co modemowi samsung gt b 3800 wejscie na antene zewnętrzną jesli nie da się jej podpiąć a jesli da się to w jaki sposób ?
isaak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-03-23, 17:22
Lokalizacja: warszawa

Re: router LTE Samsung GT B3800

Post autor: isaak »

No jasne że można wystarczy tylko korzystać z kabla serwisowego (troszkę zmienione piny zasilające) wówczas można wyjąć baterie i podłączyć antenę najlepiej dwie w przypadku słabego zasiegu. U mnie po podłączeniu dwóch anten mam połowę zasięgu LTE pomimo tego że według map mam ponad 1km do granicy zasięgu.
Shogunov
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-03-13, 14:14
Lokalizacja: Łódź

Re: router LTE Samsung GT B3800

Post autor: Shogunov »

A mógłbyś podać schemat jak to zrobiłeś ? na pewno inni by skorzystali
darejos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-03-31, 01:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: router LTE Samsung GT B3800

Post autor: darejos »

Witam

Panowie coś mam pecha do tego routera - opisałem problem z torrentami przy korzystaniu włąsnie z routera Samsung Router B3800 Lte - tutaj link do tego tematu:

http://www.bez-kabli.pl/printview.php?t=33804&start=0 (w duzym skrocie chodziło w tym temacie ze utorrent pochłaniał tak przepustowsc łacza ze nie dało sie w ogole korzsytac z www - zadne ustawienia odblokowywania portów itd nie pomagały - wiec trzeba było sie pogodzic)


ALE TERAZ WYNIKNĄŁ JESZCZE GORSZY I BARDZIEJ IRYTUJACY PROBLEM - mianowicie przy intensywnym korzystaniu z przepustowosci łącza - tzn korzystajac z torrentow albo uploadujac jakies pliki na rapidshare czy dropbox- router sie wyłącza mimo ze jest cały czas na zasilaniu sieciowym. Poprostu bateria sie rozladowywuje mimo ze jest na ciagłym zasilaniu - i sie wyłącza. To jest jakas porazka - bo wychodzi na to ze co wieczór kiedy po polnicy mam w PLUSIE darmowe transfery bateria pada ..... Ale za dnia kiedy powiedzmy korzystam normalnie z łacza czyli zwykłe przegladanie www, youtube itd.... wszystko jest OK ani razu mi się nie wyłączył. DZwoniłem na infolinie SAMSUNGA - oczywiscie prosze isc do serwisu - ale na pytanie czy taka moze byc specyfika routerów mobilnych - koles powiedział ze nie wie - wiec pytanie do WAS czy to normalnie ze tak jest?????? Oczywiscie router ma niecały tydzien i był kupiony w salonie PLUSA - ale wierzyc mi sie nie chce ze to usterka fabryczna.


dzieki za pomoc

[ Dodano: 2012-04-08, 04:17 ]
Aha i dodam że jak patrzyłem na zużywalność kresek baterii w panelu admina to za dnia kiedy korzystam "delikatnie" z łącza to te kreski są na full...... ale po polnocy kiedy odpale jakiegolowiek torrenta, albo uploaduja duze paczki danych - to predzej czy pozniej dochodzi do wyłądowania baterii i sie wyłacza router.

***oczywisce router jest 24h/dobę podłączony do zasilania w gniazdku.
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: router LTE Samsung GT B3800

Post autor: jarek999 »

darejos,
Aha i dodam że jak patrzyłem na zużywalność kresek baterii w panelu admina to za dnia kiedy korzystam "delikatnie" z łącza to te kreski są na full...... ale po polnocy kiedy odpale jakiegolowiek torrenta, albo uploaduja duze paczki danych - to predzej czy pozniej dochodzi do wyłądowania baterii i sie wyłacza router.

***oczywisce router jest 24h/dobę podłączony do zasilania w gniazdku.
Wygląda to na jakiś błąd w firmware producenta.
mianowicie przy intensywnym korzystaniu z przepustowosci łącza - tzn korzystajac z torrentow albo uploadujac jakies pliki na rapidshare czy dropbox- router sie wyłącza mimo ze jest cały czas na zasilaniu sieciowym. Poprostu bateria sie rozladowywuje mimo ze jest na ciagłym zasilaniu - i sie wyłącza. To jest jakas porazka - bo wychodzi na to ze co wieczór kiedy po polnicy mam w PLUSIE darmowe transfery bateria pada
Przy takim zastosowaniu to radzę na przyszłość omijać tego typu kompakty-wygodne do szybkiego mobilnego połączenia dla kilku użytkowników ale przy takim zastosowaniu jak wyżej nie sprawdzają się. ;)
jareq
Shogunov
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-03-13, 14:14
Lokalizacja: Łódź

Re: router LTE Samsung GT B3800

Post autor: Shogunov »

Jest w ogóle jakaś alternatywa na obecny czas ? Mam na myśli router z wbudowanym modemem LTE.
Niestety ta zabaweczka Samsunga ma spore ograniczenia.
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: router LTE Samsung GT B3800

Post autor: jarek999 »

Shogunov,
Jest w ogóle jakaś alternatywa na obecny czas ?
Są tego typu produkty Sierry i Fritza ale ze standardem LTE to bardziej skomplikowana sprawa w zakresie częstotliwości (w tej chwili u nas działa to na 1800MHz a docelowo na 2600MHz), inną kwestią jest cena 1500-2500zł. Nie licz na to że operatorzy będą sprzedawać w promocjach za 1zł tego typu produkty, ba nawet się nie pojawią w ofertach. ;)

[ Komentarz dodany przez: krystianb: 2012-04-20, 17:05 ]
LTE1800 nie jest w żaden sposób połączone z LTE2600 (na które razem z LTE800 będzie przeprowadzona aukcja w przyszłym roku. Nie ma planów wyłączenia LTE1800, co najwyżej kiedyś zastąpi ja nowa jeszcze nie znana publicznie technologia.
(Dopisałem w poście ze względu na łamanie stron)
jareq
Shogunov
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-03-13, 14:14
Lokalizacja: Łódź

Re: router LTE Samsung GT B3800

Post autor: Shogunov »

Pewnie coś takiego jest porównywalne ?

http://allegro.pl/sierra-754s-hot-spot- ... 92874.html
rufus111
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2010-10-26, 19:59
Lokalizacja: Łódź

Re: router LTE Samsung GT B3800

Post autor: rufus111 »

tylko że sprzedawca nie napisał że te urządzenie chodzi w częstotliwości LTE 700/1700 MHz (AWS) gdzie u nas w polsce nie ma i nie będzie takiej częstotliwości dla LTE. Ale to taki mały szczegół.
- Rufus
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: router LTE Samsung GT B3800

Post autor: krystianb »

jarek999 pisze:w tej chwili u nas działa to na 1800MHz a docelowo na 2600MHz
Muszę sprostować. Nie ma planów rezygnacji z lte1800, aukcja na 0,800 i 2,6GHz będzie w przyszłym roku ale na 1800 nie ma wpływu.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
rufus111
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2010-10-26, 19:59
Lokalizacja: Łódź

Re: router LTE Samsung GT B3800

Post autor: rufus111 »

dobrą alternatywą będzie AirCard 762S, obsługuje wszystkie częstotliwości dostępne i te które są w planach. Na razie jest dostępny tylko w Finlandii w DNA :cry: :cry:
- Rufus
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: router LTE Samsung GT B3800

Post autor: krystianb »

Na polsatowe LTE nie ma pewności czy da się zalogować z innego modemu niż oni sprzedają, chyba ktoś na forum próbował z modułem minipciE sierry która wg danych technicznych obsługiwała LTE1800, po aktualizacji firmware sieć zobaczyła, ale zalogować się już nie szło, albo połączyć nie jestem pewien.
To samo z sięcią LTE2600 aero2, ponoć 5 btsów działa, ale nikt jeszcze tego nie widział czyli modemy polsatu jej nie widzą.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
mlodyy11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-04-25, 18:49
Lokalizacja: Chełmno

Re: router LTE Samsung GT B3800

Post autor: mlodyy11 »

Mam takie pytanie. Jestem posiadaczem tego routera i nie moge go w zaden sposob polaczyc z internetem... I tutaj mam takie pytanie, czy mozna go podlaczyc do komputera stacjonarnego przez normalny kabel USB? ( ten od ładowania chyba )
Shogunov
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-03-13, 14:14
Lokalizacja: Łódź

Re: router LTE Samsung GT B3800

Post autor: Shogunov »

Niestety nie działa on jako modem USB
tiegus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2012-01-15, 22:34
Lokalizacja: Łódź

Re: router LTE Samsung GT B3800

Post autor: tiegus »

darejos pisze:***oczywisce router jest 24h/dobę podłączony do zasilania w gniazdku.
Po prostu ładowarka nie daje rady na bieżąco ładować baterii przy intensywnym ściąganiu w nocy.. :) jest to całkiem normalne. To w końcu ładowarka, a nie zasilacz.
Poszukaj sobie mocniejszej ładowarki skoro tyle zasysasz :)
User108
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-01-17, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: router LTE Samsung GT B3800

Post autor: User108 »

Udało się komuś wyciągnąć na tym routerze więcej niż 25Mb? Czy urządzenie aż tak obcina?
U mnie nawet na maksymalnym zasięgu LTE szybciej nie chce iść.
zdeneksme
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-03-03, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: router LTE Samsung GT B3800

Post autor: zdeneksme »

User108 pisze:Udało się komuś wyciągnąć na tym routerze więcej niż 25Mb? Czy urządzenie aż tak obcina?
U mnie nawet na maksymalnym zasięgu LTE szybciej nie chce iść.
Ten typ tak ma. Mieszkam 1km od anteny, na E398@usb miałem 60Mbps down bez żadnej anteny, na B3800 jest max 24-25Mbps.
leszekw
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2008-12-05, 18:11
Lokalizacja: Koszalin

Re: router LTE Samsung GT B3800

Post autor: leszekw »

A u mnie od 35Mbps do 62Mbps :)
Może macie coś nie tak z kartami Wi-Fi ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: router LTE Samsung GT B3800

Post autor: wojteks »

leszekw pisze:Może macie coś nie tak z kartami Wi-Fi ?
24-25Mbps to maksymalna wydajność 802.11G, żeby było szybciej karty muszą łączyć się w N i być kompatybilne z routerem.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: router LTE Samsung GT B3800

Post autor: krystianb »

wojteks pisze:żeby było szybciej karty muszą łączyć się w N i być kompatybilne z routerem.
To już router chyba ze standardem N a nie draftem, więc wszystkie karty ze standardem N powinny działać.
Dopiszę jeszcze, żeby wszystko działało to router musi mieć aktywny tryb N, karty jeśli są standardowo ustawione to powinny same się przestawić. No i najważniejsze, 4 lub jeśli router ma pasmo 40MHz 8 wolnych kolejnych kanałów.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
kamil198
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-06-10, 00:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: router LTE Samsung GT B3800

Post autor: kamil198 »

Można to tałatajatarswo połączyć w komputerem stacjonarnym (win XP)?
Jeśli tak to proszę o jaknajdokładniejszą instrukcję, gdyż jestem zielony w temacie, biuro obsługi iplusa nie potrafiło oddać zwięzłej odpowiedzi na żadne z moich pytań a sam od trzech dni bezskutecznie próbuje nawiązać połączenie.
Zgóry dziękuje za wskazanie drogi błądzącemu. ;)
rufus111
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2010-10-26, 19:59
Lokalizacja: Łódź

Re: router LTE Samsung GT B3800

Post autor: rufus111 »

No i dotarł modemik Wifi Sierry 754s. Musze przyznać że fajna zabaweczka. Jedno musze przyznać że jeszcze nie miałem modemu z tak dobrym zasięgiem, i nie mówie tu o kreskach zasięgu. Miałem sierre 309, 310, 319 nawen huawri e586bs-2 i żaden tak szybko nie chodził przy moim slabym zasięgu w domu.
- Rufus
ODPOWIEDZ