Skype na komórce

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kiler-awf
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-08-08, 11:46
Lokalizacja: Białystok

Skype na komórce

Post autor: kiler-awf »

Witam.
Troche przeleciałem forum ale nic nie znalazłem na moja fantazje na w/w temat .
Zamysl jest taki klient skype dla telefonu komorkowego w java
abonament internetowy
modem przynajmniej EDGE / najlepiej UMTS
i w sumie rozmawianie za darmo :)

To takie marzenia wg mnie tylko operatorzy moga tutaj zwietrzyc problem..

Tylko..
- Nie widzialem skype na telefon komorkowy klienta .. tylko na PDA
- czy z edge skype na komorce mogloby juz chodzic poprawnie ?
- oczywiscie darmo to koszty abonamentu ale jezeli juz je ktos ponosi to na pewno chcialby miec i skype na komorce

PS Obecnie mam mini opere, papla (do gg) i flurry do emaila na komorce i jestem z tego bardzo zadowolony ale jeszcze bardziej bylbym ze skype

Czy myslicie ze to co pisze to nie bedzie popularne rozwiaazanie ?.. tylko czy skype wypusci klienta na komorke
Chyba ze ktos sam postara sie taki soft zrobic na komorke
Pozdrawiam i czekam na dyskusje
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Skype na komórce

Post autor: klisza »

Skype jak <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> chodzi tylko na Pocket PC. Pod koniec tego roku ma wejść wersja na Symbian. Na jawie niestety nie można takiego programu stworzyć. Niektórzy operatorzy (Hutshinson 3G) sami chcą wprowadzić telefony komórkowe ze skypem i podobno Onet też chce coś takiego zrobic gdy stanie się wirtualnym operatorem. Na razie najlepszym rozwiązaniem jest kupienie jakiegoś Pocket PC z modułem GSM, dobrym procesorem i EDGEm (MDA compact II) albo osobno palma i telefon.
Ja nawet myślałem o tanim roamingu z takim zestawem i kartą włoskiej sieci WIND, która ma tani GPRS w roamingu.
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
elektryk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-06-27, 08:59
Lokalizacja: lubuskie

Re: Skype na komórce

Post autor: elektryk »

tu jest cos do komorek.
http://www.eqo.com/download_how.php
--
..:: treo 600 +simDATA ::..
lapek ASUS i se t610
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Skype na komórce

Post autor: klisza »

Ale to się mija z celem, bo chcąc z kimś pogadać przez skype z komórki będziemy i tak musieli płacić 20 centów za minutę z kredytu SkypeOut. Poza tym nasz komputer będzie musiał być włączony i połączony z siecią.
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
AndrewD
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-08-09, 12:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skype na komórce

Post autor: AndrewD »

Jest coś takiego, ale na telefony z Symbianem, począwszy od Nokii 6630 wzwyż. Pobrać można bezpłatnie ze strony www.fring.com Sam program też jest póki co bezpłatny. Można sobie zainstalować klienta Skype, ICQ, MSN, Google Talk i SIP. Można też telefonować przez SkypeOut, pod warunkiem że się ma "żetony" na koncie Skype :-). Jakość dźwięku dobra i działa o dziwo przy zwykłym GPRS nawet - pewnie tajemnca tkwi w kodekach mowy, bo już wersja windowsowa Skype + połączenie GPRS to już porażka, opóźnienia są zbyt duże.
W każdym razie dla mnie bomba, bo jakość dzwięku OK (nawet przy GPRS) a przesyłanych danych jest ze 3 razy mniej niż przy opcji komputerowej.
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Skype na komórce

Post autor: valdens »

AndrewD pisze:wersja windowsowa Skype + połączenie GPRS to już porażka, opóźnienia są zbyt duże.
Ja rozmawiam bez problemów, przy download ~31 kbit/s, upload ~60.
Awatar użytkownika
Cz3ski
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 290
Rejestracja: 2009-02-23, 11:55
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Skype na komórce

Post autor: Cz3ski »

SKYPE MOBILE Zobacz to!
EeePC 904HD + Huawei E169
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Skype na komórce

Post autor: krystianb »

Cz3ski pisze:SKYPE MOBILE Zobacz to!
Co tu można powiedzieć dzwoni sie za pomocą zwyłego połączenia pewnie z nr stacjonarnym do teog jeszcze opłata za połączenie w skypie, rozmowy przychodzące płatne, raczej złodziejstwo niż rewelacja.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Cz3ski
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 290
Rejestracja: 2009-02-23, 11:55
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Skype na komórce

Post autor: Cz3ski »

Chciał SKYPE więc ma.
EeePC 904HD + Huawei E169
kicek
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2009-05-11, 13:41
Lokalizacja: Poznań

Re: Skype na komórce

Post autor: kicek »

skype mobilny ma słaba jakośc, chyba ze trafiłem źle z zasiegiem
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Skype na komórce

Post autor: krystianb »

kicek pisze:skype mobilny ma słaba jakośc, chyba ze trafiłem źle z zasiegiem
Testowałeś ten na zwykłe komórki (działający na javie). Ten działa na zwykłych połączeniach głosowych, dzwonisz na nr stacjonarny!
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
gigers
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2009-06-09, 16:57
Lokalizacja: wawa

Re: Skype na komórce

Post autor: gigers »

Jeżeli chodzi o skype w telefonie polecam http://www.nimbuzz.com/pl/ dzięki temu łącze skype i gg
szofer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-11-20, 03:58
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Skype na komórce

Post autor: szofer »

Witam,
jestem tu nowy,trafiłem na to forum właśnie szukając informacji dotyczących połączeń VOiP za pomocą laptopa z mobilnym internetem lub komórką. Dla osób nie przemieszczających się po za granice kraju jest to mało opłacalne,ale gdy wykupie sobie internet niemiecki(a tam właśnie podróżuję) to będę miał oszczędność. Planuje wziąć abonament w Niemczech coś na wzór playmobile. Jak domyślam się jest czasem problem z zasięgiem nie mniej jednak i tak mi internet się przyda do przeglądania stron.
1. Czy mogę używać karty mobilnego internetu w telefonie i na odwrót?
2. Jaki transfer potrzebuje, a raczej ile zżera kb podczas minutowej rozmowy?
3. Czy jest jakaś inna sieć oprócz skype oferująca połączenia telefoniczne?
4. Czy jakieś sieci blokują używanie VOiP ?
5. Ile może kosztować minuta połączenia na nr VOiP? Znaleźć nie mogę,a może ktoś wie:)
6. Jeszcze co myślicie na temat anten wzmacniających sygnał w modemie pod USB ?
Proszę o wyrozumiałość jeśli pytania są banalne - ale z technologiami nie jestem za pan brat :)
Pozdrawiam

ps. Rozmowa z Polskim numerem kosztuje 1.79 PLN/MIN bez naliczania sekundowego, a odbiór połączenia 0.79PLN/MIN
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Skype na komórce

Post autor: ja.michal »

szofer pisze: 1. Czy mogę używać karty mobilnego internetu w telefonie i na odwrót?
Tak.
szofer pisze: 2. Jaki transfer potrzebuje, a raczej ile zżera kb podczas minutowej rozmowy?
Teraz na Skype na E52 po WiFi dzwoniąc na ten numer do testowania połączenia wyszło za 51 sekund 170KB wysłanych i 160KB odebranych czyli w sumie koło 330KB za 51 sekund.
Na stronie aplikacji Frig podają, że mniej dla VoIP idzie, chyba, że z Video.
http://www.fring.com/fring_is/what_is_fring/
szofer pisze: 3. Czy jest jakaś inna sieć oprócz skype oferująca połączenia telefoniczne?
Pewnie. I dużo taniej. Np. Tlenofon (teraz przeniesiony jest do FreecoNet), Darmowe Rozmowy, ipfon.
Wystarczy mieć aplikację, bramkę lub telefon, który obsługuje SIP (np. Nokia E51, E52, E55 etc). Można też użyć aplikacji Frig na telefon, która (o ile dobrze pamiętam) daje możliwość ustawienia konta SIP. http://www.fring.com/default.php
szofer pisze: 4. Czy jakieś sieci blokują używanie VOiP ?
Bardziej porty na których jest SIP. Skype obchodzi to jakoś z tego co widzę. Niewykluczone, że mogą być blokady.
szofer pisze: 5. Ile może kosztować minuta połączenia na nr VOiP? Znaleźć nie mogę,a może ktoś wie:)
Tyle co na numer jaki masz wykupiony. Są to numery stacjonarne więc jak na stacjonarny.
szofer pisze: 6. Jeszcze co myślicie na temat anten wzmacniających sygnał w modemie pod USB ?
Jeśli parametry są za słabe to oczywiście dobra antena może się przydać.
szofer pisze: ps. Rozmowa z Polskim numerem kosztuje 1.79 PLN/MIN bez naliczania sekundowego, a odbiór połączenia 0.79PLN/MIN
Gdzie? W Skypie?
Skype jest drogi. Lepszy inny operator VoIP. Do tego jak z rodziną masz zamiar rozmawiać często to postawić bramkę lub korzystać z aplikacji na komputerze u tego samego operatora co masz VoIP i masz wtedy połączenia za darmo.

W Telenofonie było swego czasu, że jeśli w ciągu miesiąca odbierze się 10min rozmów to numer jest bez opłat. Widzę, że to nadal działa tak.
http://www.freeconet.pl/pl/przeprowadzk ... onu/cennik
Mariusz_DW
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2009-03-20, 17:28
Lokalizacja: Lublin

Re: Skype na komórce

Post autor: Mariusz_DW »

W Skype jest 9gr/min na stacjonarne. A jak się dużo rozmawia (zużywa się w miesiącu ze 30 zł z doładowania), to opłaca się przejść na abonament "Europa bez ograniczeń" za 24zł miesięcznie (ograniczenie do 10 000 minut na miesiąc i 6 godzin dziennie. Dodatkowo dziennie można wybrać w sumie nie więcej niż 50 różnych numerów telefonów).
szofer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-11-20, 03:58
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Skype na komórce

Post autor: szofer »

te stawki które podałem to stawki w roamingu w Niemczech z Polskiego numeru np. w Orange. Dzięki za pomoc, wydaje mi się, że to przydatny temat dla ludzi podróżujących do Niemiec. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc !!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Skype na komórce

Post autor: ja.michal »

To w Play wychodzące w roamingu do Polski ze Strefy Euro i do Strefy Euro ze Strefy Euro jest 1,60zł/min. Przychodzące 74gr/min . SMS 54gr.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Skype na komórce

Post autor: key »

szofer pisze:Dzięki za pomoc, wydaje mi się, że to przydatny temat dla ludzi podróżujących do Niemiec.
IMHO Skype jest kiepskim pomyslem. Tylko zeby doradzic ci cos konkretniejszego, to fajnie bylo by wiedziec czym dysponujesz. Trudno sugerowac sprzet za 1000 PLN zebys zaoszczedzil 30 PLN :)

Ja telefonuje z www.actio.pl w polaczeniu z stacjonarnym internetem. Wychodzi bardzo tanio ;)
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ