Zrywa połączenie. POMOCY!!

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pejo100
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-08-09, 15:08
Lokalizacja: trzebie?

Zrywa połączenie. POMOCY!!

Post autor: pejo100 »

Przy włączaniu lub wyłączaniu jakiegoś urządzenia elektrycznego w promieniu kilku metrów od komputera zrywa mi połączenie. Najpierw myślałęm że to zakłócenia z sieci elektrycznej i kombinowałem z różnymi listwami i UPS-em, ale nie pomogłó. Odpaliłem więc komputer z akumulatora UPS (wtyczka UPS wyłączona z sieci) i dalej to samo. Wynika z tego że powodem chyba jest pole magnetyczne. Mój brat korzysta z tej samej anteny i jemu nie zrywa. Jest jakiś sposób żeby temu zapobiec?
Awatar użytkownika
morion
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 468
Rejestracja: 2006-04-25, 10:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Zrywa połączenie. POMOCY!!

Post autor: morion »

jak to z tej samej anteny? macie dwa kompy na jednej antenie? i ty sie dziwisz że coś wam zrywa?
jutro to dzis... tyle że jutro :)
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zrywa połączenie. POMOCY!!

Post autor: MaxFM »

To nie telewizor ze podepniesz 2 po jedna antene !! Albo kup druga ant. albo pod te podłacz Apclienta i router i rozdziel neta na 2 kompy.
pejo100
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-08-09, 15:08
Lokalizacja: trzebie?

Re: Zrywa połączenie. POMOCY!!

Post autor: pejo100 »

Są podłączone przez router i podłaczała firma udostępniająca internet. A probleb polega na tym że zrywa przez ZAKŁÓCENIA POLEM MAGNETYCZNYM WYWOŁANYM PRZEZ WŁĄCZANIE LUB WYŁĄCZANIE URZĄDZŃ ELEKTRYCZNYCH.
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: Zrywa połączenie. POMOCY!!

Post autor: ikw »

wymieniles sieciowke i kable do routera? moze port w routerze..podlacz sie do portu brata...kombinuj jak kon pod gore...a potem zobaczymy.
pzdr!
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zrywa połączenie. POMOCY!!

Post autor: MaxFM »

Słyszałem ze bluetooth czy mikrofalowka moga wprowadzac zakłócenia ale zwykłe urzadzenia sieci elektrycznej :? dziwne, bo wychodzi na to ze komputer tez wprowadza zakłocenia :cry: Spróbuj przeniesc router w inne miejsce albo sproboj na innym sprzecie.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zrywa połączenie. POMOCY!!

Post autor: zDaleKi »

Dodam jeszcze, że zakłócenia powodują też telefony przenośne DECT (ale raczej małe) i czujki systemów alarmowych - czasem duże.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
pejo100
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-08-09, 15:08
Lokalizacja: trzebie?

Re: Zrywa połączenie. POMOCY!!

Post autor: pejo100 »

Próbowałem z innym komputerem i było to samo. Router też już zmieniałem i sieciówke. Spróje jeszcze mojego kompa podłączyć u braciaka. Możliwe że to antena wychwytuje te zakłócenia? Zamontowana jest 1 metr od komputera. Tylko wtede by rwało chyba na oby dwóch.
pejo100
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-08-09, 15:08
Lokalizacja: trzebie?

Re: Zrywa połączenie. POMOCY!!

Post autor: pejo100 »

Problem rozwiązany. :D Przyczyną był kabel od routera do kompa. Wymieniłem i jest OK. :)
Dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ