Połączenie bezpośrednie do modemu analogowego z modemu 3G

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
boskar
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2010-05-05, 10:24
Lokalizacja: Katowice

Połączenie bezpośrednie do modemu analogowego z modemu 3G

Post autor: boskar »

W mojej chorej od zrytych pomysłów głowie zrodził się następujący pomysł:

Nawiązanie modemowego połączenia typu punkt-punkt z komórkowej linii GSM do modemu POTS.
Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda OK - zadzwonić z komórki na telefon stacjonarny się da, więc dlaczego nie dałoby się w to zapakować bezpośredniego połączenia modemowego?

Jednak nie jest tak różowo, wszak modemy analogowe obsługują takie standardy jak V34, K56Flex, V90 i inne tego typu, i urządzenie GSM musiałoby również je obsługiwać.
Googlając znalazłem parę (drogich) urządzeń GSM co do których producent podaje że wiadomo że obsługują.

Dobrze myślę, że od kiedy zaczęto używać WAPu poprzez CSD protokoły CSD/HSCSD są całkowicie niezgodne z analogowymi V90 itd?
A może gdybym dysponował linią ISDN tego typu połączenie modemowe byłoby możliwe?

Albo też jedyną możliwością nawiązania ciągłego bezpośredniego połączenia jest użycie dwóch modemów komórkowych obsługujących HSCSD?

Nie ma też możliwości wykorzystania potencjału 3G do połączeń bezpośrednich punkt-punkt zawierających strumień danych (niepakietowo)?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Połączenie bezpośrednie do modemu analogowego z modemu 3G

Post autor: wojteks »

boskar pisze: HSCSD?
Tylko pamiętaj że płaci się za minuty połączenia.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Połączenie bezpośrednie do modemu analogowego z modemu 3G

Post autor: krystianb »

wojteks pisze:Tylko pamiętaj że płaci się za minuty połączenia.
I połączenie nie będzie szybsze niż 9.6kb/s
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
boskar
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2010-05-05, 10:24
Lokalizacja: Katowice

Re: Połączenie bezpośrednie do modemu analogowego z modemu 3G

Post autor: boskar »

Pamiętam doskonale o tych ograniczeniach, wiadomo że trzeba by strzelić jakąś usługę w stylu połączenia za darmo na dany numer ;)

Na razie interesuje mnie jednak możliwość połączenia z modemem analogowym - mam resztki nadziei.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Połączenie bezpośrednie do modemu analogowego z modemu 3G

Post autor: wojteks »

boskar pisze:Na razie interesuje mnie jednak możliwość połączenia z modemem analogowym
9600bps tak jak fax powinno się udać.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Połączenie bezpośrednie do modemu analogowego z modemu 3G

Post autor: Patryk »

boskar pisze:Na razie interesuje mnie jednak możliwość połączenia z modemem analogowym - mam resztki nadziei.
http://telefonypodlaskiesa.pl/index.php ... cle&sid=25

Oczywiście, że można się wdzwonić z komórki (byle nie z sieci własnej Play), tylko jaki to ma sens w dzisiejszych czasach.
Nakręciłem filmik ilustrujący jak to działa - i myślę że skutecznie zniechęcający do zabawy w dialup - http://www.youtube.com/watch?v=Jy61Z8N6iNA

Dziś to ma sens tylko jako awaryjny dostęp terminalowy np. do urządzeń elektroenergetycznych.

[ Dodano: 2012-05-02, 22:50 ]
wojteks pisze:9600bps tak jak fax powinno się udać.
Albo 4800 gdy się dostanie HR.

[ Dodano: 2012-05-02, 22:52 ]
boskar pisze:HSCSD
Nikt już tego nie wspiera.
ODPOWIEDZ