Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: key »

immortal_87 pisze:tylko w połączenie z TV której nie oglądam koszt min to 109pln/msc umowa na 24msc
Przeczytaj warunki umowy. Zmiana miejsca zamieszkania jest zazwyczaj powodem dla ktorego mozesz zerwac umowe bez zadnych kar, przed uplywem terminu.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Pijo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 677
Rejestracja: 2009-07-06, 12:16
Lokalizacja: Podlasie/Mazowsze

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: Pijo »

key pisze:Zmiana miejsca zamieszkania jest zazwyczaj powodem dla ktorego mozesz zerwac umowe bez zadnych kar, przed uplywem terminu.
Zazwyczaj? Nigdy.

Parę lat temu w TPsie można było się wymiksować z umowy jak w nowej lokalizacji było BMT, ale od czego jest góra prawników w TP, zmienili regulaminy i "płać i płacz". Trzeba niestety myśleć o każdej ewentualność przed podpisaniem umowy.
immortal_87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2012-06-20, 19:10
Lokalizacja: Toruń

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: immortal_87 »

key pisze:[..]Przeczytaj warunki umowy. Zmiana miejsca zamieszkania jest zazwyczaj powodem dla ktorego mozesz zerwac umowe bez zadnych kar, przed uplywem terminu.
Pytałem, wtedy to tylko na zasadzie wypowiedzenia umowy naliczają karę do końca trwania umowy, gdzie płaci się "tylko" za różnicę między stawkę normalną a promocyjną. Umowa jest tak skonstruowana, że musi być TV (podstawa) a możesz do tego mieć internet (promocja). I teraz płacisz do końca trwania umowy stawkę (podstawa+promocja) - promocja. Czyli w naszym wypadku 46,90 pln kary co miesiąc do końca trwania umowy.

Fajne nie? :/

[ Komentarz dodany przez: Grzechu: 2012-06-21, 09:33 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2012-06-21, 08:33 przez immortal_87, łącznie zmieniany 1 raz.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: key »

Ok, napisalem moze niezbyt wyraznie:
Pijo pisze:Zazwyczaj? Nigdy.
Jestes pewien? Zobatrz dokladnie, co sie dzieje jesli wyprowadzasz sie poza teren ktory obsluguje dany ISP. ;)

TEPSA ma duzy plus w tym, ze sa prawie wszedzie. Lokalna kablowka jest prostsza - jesli jestes poza ich terenem, to oni nie sa w stanie dotrzymac umowy i bardzo chetnie z niej rezygnuja.
Ostatnio zmieniony 2012-06-21, 07:25 przez key, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: Patryk »

key pisze:Lokalna kablowka jest prostsza
Niestety niekoniecznie.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: Jo_gurt »

key pisze: jesli jestes poza ich terenem, to oni nie sa w stanie dotrzymac umowy
No właśnie nie do końca. Umowa jest pod określonym adresem. To, że tam już nie mieszkasz, ich średnio interesuje.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: krystianb »

key pisze:Lokalna kablowka jest prostsza - jesli jestes poza ich terenem, to oni nie sa w stanie dotrzymac umowy i bardzo chetnie z niej rezygnuja.
W Polsce panują w takim razie inne zwyczaje niż za granicą. Jeśli jest się najemcą to do podpisania umowy potrzebna jest pisemna zgoda właściciela, a zerwanie umowy z powodu zmiany miejsca zamieszkania w regulaminach się nie pojawia.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: ja.michal »

immortal_87 pisze:Czy ten zestaw wystarczy do przetestowania czy należy jeszcze go doładować?
Masz 1GB w ramach startera ważnego 14 dni.
W moim podpisie masz przekierowanie na zestawienie ofert prepaid.
immortal_87 pisze: No i jak sprawdzić czy to wystarcza? Jakich pomiarów dokonać i jakich "narzędzi"?
Ogólnie korzystać trochę. Sprawdzić prędkość, pingi. Obciążenie w godzinach porannych i wieczornych bo wtedy największe obciążenie. Również w weekendy.
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: Maciek764 »

Generalnie kupowałem jakieś 2 tygodnie temu E3131 i nie powinno być w żadnym wypadku problemów z dostępnością.

A co do tych kablówek to ja czasami się łapię za głowę jakie są problemy. Ja mieszkam w bardzo starym (ale dobrze utrzymanym) budynku i mam UPC, lokalną kablówkę (gdzie mam multiroom cyfrę na 2 TV i internet 10Mb/s za 98zł/mies) + TP + firmę świadczącą TV po IPTV i internet). Cztery różne firmy mogące cię podłączyć w jeden dzień. A na nowych osiedlach nawet żadnej TVK czasem nie ma (a anten oczywiście zabronią montować :hyhy: ) + jeszcze dochodzą kwiatki z wynajmowanymi mieszkaniami (nie można ciągnąć kabla) i robi się wykluczenie cyfrowe w 300-tysięcznych miastach :gwiazdki:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: ja.michal »

UPC nie prosi o zgodę na montowanie w wynajmowanym lokalu, albo tylko wgląd do umowy najmu przez montera. Nic więcej.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: key »

krystianb pisze:a zerwanie umowy z powodu zmiany miejsca zamieszkania w regulaminach się nie pojawia.
Tutaj tez nie. Pojawia sie natomiast zerwanie umowy z powodu technicznego braku mozliwosci swiadczenia uslugi.

Jak interpretujesz http://www.upc.pl/pdf/upc_regulamin_swi ... _03_11.pdf §31.1 8 ?

Nie bardzo wiem o co chodzi z wlascicielem - tutaj tylko musi podpisac zgode na wiercenie dziur. Umowa jest miedzy osoba mieszkajaca w lokum i ISP.
Nie pomagam na PW.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: ja.michal »

key pisze: Jak interpretujesz http://www.upc.pl/pdf/upc...od_07_03_11.pdf §31.1 8 ?
To nie zwalnia cię z obowiązku zapłacenia kary umownej.
key pisze: Nie bardzo wiem o co chodzi z wlascicielem - tutaj tylko musi podpisac zgode na wiercenie dziur. Umowa jest miedzy osoba mieszkajaca w lokum i ISP.
Ogólnie trzeba mieć pozwolenie nawet jeśli jest infrastruktura.
Druga sprawa to umowa z właścicielem. Jeśli nie wyraża zgody na zakładanie jakichś mediów to za ich założenie może wypowiedzieć umowę. Wszystko zależy od umowy.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: key »

ja.michal pisze:To nie zwalnia cię z obowiązku zapłacenia kary umownej.
No wlasnie nie jestem pewien. W tym wypadku wymowienie nastepuje ze strony ISP, wiec nie moga naliczyc ci kary. Przynajmniej takie sa wyroki po tej stronie odry.
Nie pomagam na PW.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: ja.michal »

key pisze:W tym wypadku wymowienie nastepuje ze strony ISP, wiec nie moga naliczyc ci kary.
Mogą. Tak samo jak nie przestrzegasz regulaminu (np. duży ruch sztucznie generowany lub postawisz stronkę komercyjną) to wypowiadają ci umowę, ale płacisz karę.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: key »

Gdybamy, czy masz linki na jakies aktualne wyroki z PL?

Wszystkie wyroki (D) jakie ja znam sa na korzysc konsumenta - nie ma uslugi, nie ma placenia. Przeprowadzka niekoniecznie nie jest z winy klienta. ISP nie moze przy pomocy kar wplywac na wolnosc decyzji klienta.

Na poczatku poprzedniego roku mialem identyczna sytuacje - zmienilem mieszkanie, dostawca kablowki ten sam, ale w tym bloku instalacja jest tak stara, ze nie ma mozliwosci zainstalowania kanalu zwrotnego. Zostalem przeproszony ze nie moga kontynuopwac uslugi, ostatni miesiac byly gratis.
Nie pomagam na PW.
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: jarek999 »

key pisze:Gdybamy, czy masz linki na jakies aktualne wyroki z PL?
Na poczatku poprzedniego roku mialem identyczna sytuacje - zmienilem mieszkanie, dostawca kablowki ten sam, ale w tym bloku instalacja jest tak stara, ze nie ma mozliwosci zainstalowania kanalu zwrotnego. Zostalem przeproszony ze nie moga kontynuopwac uslugi, ostatni miesiac byly gratis.
Dobrze by było gdyby u nas ISP stosowali takie praktyki. Niestety przeprowadzka to "Pan Pikuś" w porównaniu z wieloma bardziej bulwersującymi problemami które mają klienci operatorów (tu jest potrzebna zmiana mentalna-"klient pośrednio jest moim pracodawcą"). :)
jareq
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: Maciek764 »

key pisze:Na poczatku poprzedniego roku mialem identyczna sytuacje - zmienilem mieszkanie, dostawca kablowki ten sam, ale w tym bloku instalacja jest tak stara, ze nie ma mozliwosci zainstalowania kanalu zwrotnego. Zostalem przeproszony ze nie moga kontynuopwac uslugi, ostatni miesiac byly gratis.
Ostatnio byłem w TVK bo mi karta jedna do DVB nie działała i czekałem aż mi ją zrobią, to była jedna babka i się pytała czy można przenieść usługę bo się przeprowadza a tam infrastruktura jest. Powiedzieli, że nie można i że trzeba zapłacić karę umowną...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: ja.michal »

key, porównujesz system DE z PL?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: key »

ja.michal pisze:porównujesz system DE z PL?
Nie. Pytam o to, jak decyduja sady w danym przypadku. Proste pytanie i w zasadzie oczekuje konkretnej odpowiedzi w postaci linku na wyrok. Fakt ze ciocia Zosia tak miala i sie z tym pogodzila bez odwolywania i wpuszczenia prawnika, malo mnie przekonuje.
Nie pomagam na PW.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: ja.michal »

W Polsce nie ma prawa precedensowego więc nie ma sensu odwoływać się do konkretnych spraw bo one nie są wiążące dla innych sądów. Ile wyroków na korzyść konsumentów tyle na korzyść przedsiębiorstw.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: key »

Moze.

Z drugiej strony praktyka: Zona wynajmuje mieszkanie w KRK, dostawca internetu jest UPC. Do tej pory nie bylo problemy z wczesniejszym zrezygnowaniem z umowy przez najemce ze wzgledu na opuszczenie lokalu - zaden nie skarzyl sie ze dostal jakas kare.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: Jo_gurt »

key pisze:Z drugiej strony praktyka: Zona wynajmuje mieszkanie w KRK, dostawca internetu jest UPC.
Z pierwszej strony praktyka: w Aster przy przeprowadzce musiałem zawiesić usługę i zapłacić 12zł x pozostała ilość miesięcy w umowie, bo tak było najtaniej.
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: jarek999 »

key pisze:Proste pytanie i w zasadzie oczekuje konkretnej odpowiedzi w postaci linku na wyrok. Fakt ze ciocia Zosia tak miala i sie z tym pogodzila bez odwolywania i wpuszczenia prawnika, malo mnie przekonuje.
W Polsce takich spraw jest bardzo mało, o ile się zdarzają to w przypadkach skrajnych (operator żąda wpłacenia określonej kary umownej lub wszczyna windykację z przyczyn braku płatności za określoną usługę) i długo to się nie zmieni do puki nie zostanie uwolniony dostęp do zawodów prawniczych (w PL tak już jest że "babcia handlująca pietruszką musi mieć kasę fiskalną a lekarz obracający tysiącami złotych już nie"). :gwiazdki:
jareq
bdkacz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 503
Rejestracja: 2010-07-30, 00:42
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: bdkacz »

Przecież gdyby można było zrywać umowę bez kar pod pretekstem przeprowadzki "do lasu" gdzie jest BMT obecnego opa, to w PL każdy, kto by miał dosyć swojego obecnego opa by poszedł do niego i powiedział,że przeprowadza się do wsi "pcim dolny", gdzie nawet prądu podłączyć nowym budynkom nie mogą i żegnał by się z operatorem bez kar,a mieszkał w rzeczywistości nadal tam, gdzie mieszkał,ale korzystał już z innego dostawcy - bo przecież ex operator by nie latał za każdym byłym klientem i nie sprawdzał gdzie faktycznie on mieszka po "przeprowadzce".

Gdyby tak to działało to można by lojalki i na 20 lat podpisywać z abo 1 zł/m-c i grzecznie po roku się"przeprowadzać" w siną dal :D
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: key »

Dyskusja robi sie akademicka.

Tutaj dzial to na zasadzie: Klient chce dalej, ISP nie da rady dostarczyc wiec to ISP oferuje zerwanie umowy. Przeprowadzenie w miejsce gdzie ISP ma infrastrukture nie konczy umowy.

Spojrz ze strony konsumenta: Mieszka w wynajetym mieszkaniu. Wlasciciel wypowiada umowe, nowe mieszkanie jest w terenie, w ktorym ISP nie ma infrastruktury. Dlaczego mam placic kare za cos, co wyniklo nie z mojej winy?

Argumentacja - nie podoba mi sie to sie wyprowadzam jest kiepska - koszty wyprowadzki zazwyczaj przewyzszaja o krocie kary. U mojego ISP nie wystarczylo powiedziec - trzeba bylo dolaczyc kopie meldunku.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: Jo_gurt »

key pisze:Dyskusja robi sie akademicka.
Czemu akademicka? Ja mówię o sytuacji, którą osobiście miałem prawie dokładnie rok temu z Aster. Nie było mowy o zerwaniu umowy bez konsekwencji (ponoć się zdarza, ale zależy od widzimisię danego człowieka w Aster a nie wynika z regulaminu).
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: Patryk »

Jo_gurt pisze:ponoć się zdarza, ale zależy od widzimisię danego człowieka w Aster a nie wynika z regulaminu
Tak samo jak się zdarza u komórkowców, dokładnie na tej samej zasadzie.

[ Dodano: 2012-06-22, 16:48 ]
key pisze:ISP nie da rady dostarczyc
A z czyjej winy nie da rady dostarczyć ? :]

[ Dodano: 2012-06-22, 16:50 ]
key pisze:Dlaczego mam placic kare za cos, co wyniklo nie z mojej winy?
Bo takie jest życie.
Brutal and full of zasadzkas.
Po prostu wiążąc się jakąkolwiek umową trzeba się zastanowić nad wszystkimi jej konsekwencjami, także nad tymi które są tylko prawdopodobne.

[ Dodano: 2012-06-22, 16:56 ]
bdkacz pisze:Przecież gdyby można było zrywać umowę bez kar pod pretekstem przeprowadzki "do lasu" gdzie jest BMT obecnego opa, to w PL każdy, kto by miał dosyć swojego obecnego opa by poszedł do niego i powiedział,że przeprowadza się
Na gębę takich spraw nigdy nie dało się załatwić.
Ja gdy w związku z wyprowadzką 5 lat temu chciałem zlikwidować (a ściślej przenieść w nową lokalizację, ale nie dało się bo to inna strefa numeracyjna) telefon i Neo musiałem pokazać zaświadczenie o wymeldowaniu z urzędu miasta.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: key »

Patryk pisze:A z czyjej winy nie da rady dostarczyć ?
Z winy ISP. nikt mu nie broni klasc kabla. Podpisal umowe, to niech sie z niej wywiazuje.
Patryk pisze:Bo takie jest życie.
Twierdzisz ty. A ja bym chetnie posluchal kogos, kogo zdanie sie liczy. N.p. sedziego.
Patryk pisze:także nad tymi które są tylko prawdopodobne.
Idac twoim tokiem myslenia: ISP pali rozdzielnie, ty placisz dalej - bo podpisales?
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: Patryk »

key pisze:Z winy ISP. nikt mu nie broni klasc kabla. Podpisal umowe, to niech sie z niej wywiazuje.
Podpisał umowę na dostarczenie usługi w KONKRETNEJ LOKALIZACJI.

[ Dodano: 2012-06-22, 17:06 ]
key pisze:Idac twoim tokiem myslenia: ISP pali rozdzielnie, ty placisz dalej - bo podpisales?
Płacę - ale jednocześnie wnioskuję o odszkodowanie w ustawowej wysokości 1/15 abonamentu za każdy dzień AWARII trwającej powyżej trzech dni.
danielmiller
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2009-03-15, 11:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: danielmiller »

W TP mieliśmy w wawie internet, po przeprowadzce TP musiała albo nam dociągnąć kabel, albo rozwiązać umowę z ich winy. I tak się stało... żadnych kar umownych. To było 7lat temu ;)
ODPOWIEDZ