telefon jako modem gsm do internetu play

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mickry
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2012-08-25, 16:18
Lokalizacja: Kraków

telefon jako modem gsm do internetu play

Post autor: mickry »

Witam, jako iż jadę w delegacje i nie zamierzam brać internetu z play na umowę z modemem i płacić bez sensu co miesiąc abonamentu wpadłem na taki pomysł. Pierwsza opcja jest taka, jako że korzystam z play fresh, pomyslałem że zakupie sobie pakiet internetu, tzn zmienie taryfę na play lubie to, po doładowaniu za 50zł dostane 1gb transferu danych a poźniej po przekroczeniu jest ograniczona prędkość, jako że mam HTC evo 3d mogę skorzystć z hotspotu, i normalnie używać telefonu jako modemu. Drugi mój pomysł jest, żeby przy pomocy drugiego tel, mam nokie n70, którą za pomocą kabla mogę podłączyć do komputera i również podobnie używać z tym że, jakbym kupić play online na kartę to czy taki telefon może pełnić rolę modemu gsm na usb, podobnie jak HTC hotspot? Czy to technicznie realizowalne?
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: telefon jako modem gsm do internetu play

Post autor: Sundance_kid »

mickry pisze: czy taki telefon może pełnić rolę modemu gsm na usb
Może ale nie ejst to dobry wybór z tego powodu, że ten telefon jest ciut stary i jego możliwości są bardzo słabe. Moim zdaniem nie warto się bawić w tą drugą opcje chociaż realizacja jest możliwa.
mickry
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2012-08-25, 16:18
Lokalizacja: Kraków

Re: telefon jako modem gsm do internetu play

Post autor: mickry »

A co proponujesz? Jeżeli będe używał hotspotu htc to będe miał do dyspozycji tylko 1gb danych poźniej osłabioną prędkość. Może jakaś alternatywa? myslałem też o aero2 ale nim dostane karte sim to troche minie... a zalezy mi na czasie.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: telefon jako modem gsm do internetu play

Post autor: Sundance_kid »

mickry do czego Ci ten internet będzie służył?
A proponuje pożyczenie lub kupno jakiegoś modemu. Ewentualnie może na czas wyjazdu użyj HTC jako modemu jeżeli masz możliwość.
mickry
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2012-08-25, 16:18
Lokalizacja: Kraków

Re: telefon jako modem gsm do internetu play

Post autor: mickry »

no planuje uzywac htc, bo to moj tel. a modemu nie mam skąd pozyczyć. Będzie mi służył jako dostęp do internetu w delegacjach.
ODPOWIEDZ