Internet w Danii z modemem Huawei e585

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Furti
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-09-25, 19:04
Lokalizacja: Stronie

Internet w Danii z modemem Huawei e585

Post autor: Furti »

Witam.
Mam pytanie odnośnie internetu w Danii. Posiadam modem Huawei e585 z sieci Era. Chciał bym z niego ściągnąć sim-locka i zabrać go ze sobą do Danii na ok 2 miesiące, ale nie wiem czy wszystko będzie działać.Czy modem sam się skonfiguruje z siecią, czy trzeba samemu go ustawić. Ewentualnie czy ktoś może mi polecić jakiś pakiet startowy w rozsądnych pieniądzach i gdzie takie coś można kupić. Jadę tam pierwszy raz, a potrzebuję internetu do komunikacji. Proszę o pomoc.

PS: Jeśli temat jest w nieodpowiednim dziale, to proszę o przeniesienie.
Pozdrawiam
dnaiel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2012-09-26, 20:39
Lokalizacja: wrocław

Re: Internet w Danii z modemem Huawei e585

Post autor: dnaiel »

witaj

Simlocka, jak się postarasz zdejmiesz sam, tu masz link jak to mniej więcej zrobić.
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=24017
Mi udało się ściągnąć z e585. A w razie czego w punkcie GSM możesz to zrobić za 20-40zł. Na pewno też ktoś ma urządzenie na tym forum i może Ci zdjąć sima przez program do udostępniania usb przez sieć.

Co do netu w Danii to jest problem, nie dość że jest cholernie drogi to z tego co pamiętam nie ma prepaydów. A jeżeli są to można kupić podając dane zamieszkania w Danii właśnie. My na książeczkę żeglarską nie daliśmy rady dostać. Może na paszport się da. Jest dużo miejsc z hotspotami więc tak sobie właśnie radziliśmy. Zapytam koleżanki ona siedzi tam cały czas może coś mi podpowie.
ODPOWIEDZ