O tym, jak dobreprogramy zrobiły "w lesie" streami

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

O tym, jak dobreprogramy zrobiły "w lesie" streami

Post autor: Maciek764 »

Dziś przeglądając bloga tego serwisu natknąłem się na ciekawy wpis zatytułowany "Transmisja z HotZlotu od kuchni"

klik

Co mnie zaskoczyło, transmisja z tego wydarzenia szła po LTE. Wiadomo, że to zaledwie strumień od zlotu do ich serwerów, jednak i tak jestem zdumiony. Po pierwsze, że w ogóle znaleźli tam zasięg (a panelu 21dBi zgaduję, że nie mieli), a po drugie, że upload tego pseudo-internetu wystarczył - mieli dużo szczęścia, bo w 90% przypadków większy upload w Plusie jest po HSPA niż po tym LTE, gdzie zwykle jest 100Kb/s :]
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: O tym, jak dobreprogramy zrobiły "w lesie" streami

Post autor: marens »

Maciek764 pisze:Po pierwsze, że w ogóle znaleźli tam zasięg
Akurat stacja znajduje się tam na Czarnej Górze, więc mieli trochę ułatwione zadanie ;)
http://gallery.dpcdn.pl/img/-/-x-/-/-/- ... 3728_0.JPG
Maciek764 pisze:(a panelu 21dBi zgaduję, że nie mieli)
Mieli standardową antenę "kominową", którą CP daje do usługi.
Maciek764 pisze:upload tego pseudo-internetu wystarczył - mieli dużo szczęścia, bo w 90% przypadków większy upload w Plusie jest po HSPA niż po tym LTE, gdzie zwykle jest 100Kb/s :]
Różnie jest z tym uploadem, mi się udaje zawsze w granicach 1-2Mbit/s uzyskiwać choć kiedyś jak testowałem to nawet miałem stabilnie 7Mbit/s. Wydaje mi się, że jest to kwestia zasięgu i czasem minimalne przesunięcie modemu daje diametralną zmianę wyników.

Piszą tam, że mieli dedykowaną ofertę na czas zlotu (bez limitu danych).
Ciekawe, czy mieli udostępnione zewnętrzne IP
ODPOWIEDZ