Odliczenie Internetu od Podatku; Dostęp do sieci bez

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dobrygosc2
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2012-08-15, 16:58
Lokalizacja: 22-440 Majdan Wielki

Odliczenie Internetu od Podatku; Dostęp do sieci bez

Post autor: dobrygosc2 »

Witam Panie i Panowie.
Mam 2 zapytania do Was:

Czy aktualnie można odliczyć koszty Internetu od podatku od osób fizycznych?

W kontekście moich "zmagań" i problemów z dostępem do najkorzystniejszej dla mnie oferty PLAY (pisałem na "naszym" forum) gdybym zakupił jakieś tanie i używane urządzenie np. telefon 3G i umieścił go w samochodzie na zewnątrz; ew. kilka metrów bym odjechał by zapewnić zasięg to czy ma sens i logikę taka operacja, że co Noc pobieram dane nielimitowane poprzez to urządzenie. Następnie je podłączam do stacjonarki (komputer stacjonarny w domu), ładuję akumulator, przegrywam dane i tak się bawię codziennie. Ale wkrótce będzie coraz zimniej więc pewne jest, że bateria może nie wytrzymać czasu od północy do 9 rano.
Proszę o porady i wskazówki.
Mam Orange Free na abonament. Jestem z niego zadowolony. Ok. 01.09.2012 postawili nadajnik UMTS w pobliskiej miejscowości Grabnik i i prędkości skoczyły: z EDGE na HSPA++
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Odliczenie Internetu od Podatku; Dostęp do sieci bez

Post autor: wojteks »

dobrygosc2 pisze:Czy aktualnie można odliczyć koszty Internetu od podatku od osób fizycznych?
Za 2012 rok po raz ostatni.
dobrygosc2 pisze:więc pewne jest, że bateria może nie wytrzymać czasu od północy do 9 rano.
Co za problem ładować na bieżąco z akumulatora samochodu.
Nie pomagam na PW!
dobrygosc2
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2012-08-15, 16:58
Lokalizacja: 22-440 Majdan Wielki

Re: Odliczenie Internetu od Podatku; Dostęp do sieci bez

Post autor: dobrygosc2 »

wojteks pisze:Co za problem ładować na bieżąco z akumulatora samochodu.
Nigdy nie miałem nowoczesnego telefonu. Mam od lat Nokię 1600 bez żadnego radia, aparatu itd. Proszę więc mnie uświadomić, czy obsługa plików *.torrent na komórce jest możliwa?
Proszę nie pisać, że ja wydziwiam itd. Ja po prostu chcę to wiedzieć, może i inni skorzystają...


Proszę także o informację jak się podłącza komórkę do akumulatora, czyżby za pośrednictwem gniazda zapalniczki z auta...?

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2012-10-14, 21:18 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2012-10-14, 20:18 przez dobrygosc2, łącznie zmieniany 1 raz.
Mam Orange Free na abonament. Jestem z niego zadowolony. Ok. 01.09.2012 postawili nadajnik UMTS w pobliskiej miejscowości Grabnik i i prędkości skoczyły: z EDGE na HSPA++
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Odliczenie Internetu od Podatku; Dostęp do sieci bez

Post autor: key »

wojteks pisze: Co za problem ładować na bieżąco z akumulatora samochodu.
Tyle ze taki telefon to i pol ampera albo i wiecej pociagnie. Policz jak bardzo sie akku w samochodzie z tego bedzie cieszyc.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Odliczenie Internetu od Podatku; Dostęp do sieci bez

Post autor: wojteks »

key pisze:Policz jak bardzo sie akku w samochodzie z tego bedzie cieszyc
Bez przesady, 5Ah za 10 godzin z 0.5A poboru prądu to raczej nie problem dla sprawnego akumulatora.
dobrygosc2 pisze:A na jaką kwotę można
Nie wiem, coś około 800zł.
dobrygosc2 pisze:Tzn. czy jeśli ktoś weźmie teraz umowę na Internet na 24 msc to już w przyszłym roku nie odliczy przyszłorocznych faktur?
Dokładnie tak, nawet jak zapłacisz z góry to i tak tego nie odliczysz.
dobrygosc2 pisze:A jeśli w tym roku bym zakupił kartę prepaid
Prepaida w ogóle nie odliczysz.
dobrygosc2 pisze:Mam od lat Nokię 1600
To zapomnij o swoim pomyśle, zdecydowanie konieczna jest wymiana na inny model ale jaki to nie wiem.
dobrygosc2 pisze:czyżby za pośrednictwem gniazda zapalniczki z auta
To najprostsza możliwość, czasami wymaga przerobienia instalacji żeby był prąd w gniazdku bez kluczyka albo dorobienia ekstra gniazda czy innej ładowarki.
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Odliczenie Internetu od Podatku; Dostęp do sieci bez

Post autor: key »

wojteks pisze:Bez przesady, 5Ah za 10 godzin z 0.5A poboru prądu to raczej nie problem dla sprawnego akumulatora.
Producenci samochodow maja inne zdanie ;)
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Odliczenie Internetu od Podatku; Dostęp do sieci bez

Post autor: wojteks »

key pisze:Producenci samochodow maja inne zdanie
A to już ich problem, oczywiście to musi być samochód który jeździ a nie podjeżdża po 2km 2x dziennie albo jest gdzie ładować akumulator.
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Odliczenie Internetu od Podatku; Dostęp do sieci bez

Post autor: key »

wojteks pisze:A to już ich problem
Smial bym polemizowac kto ma wiecej doswiadczenia ;)
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Odliczenie Internetu od Podatku; Dostęp do sieci bez

Post autor: Patryk »

No, jak się do dzisiejszych samochodów z dwulitrowymi silnikami na mazut, rozmaitymi grzałkami i toną elektroniki pakuje baterie 40-50 Ah które mają wystarczyć na dwa zimowe rozruchy a potem wołaj assistance :rotfl:, to rzeczywiście nawet "wypalenie" tych kilku amperogodzin może być problemem. I jeszcze jak to w Polsce auta kupuje się nie do jazdy tylko do garażu, wtedy robi się kolejny problem.

Kiedyś Mercedes W202 180 benzyna miał akumulator 100 Ah a 250 stawiacz zasłony dymnej 120 Ah.
50 Ah wstawiało się do małych benzynówek 1.2-1.4 dm3.
A Cinquecento 700 cm3 gdzie nie ma żadnej elektroniki poza zapłonem i zegarkiem i reszta odbiorników stanowi ustawowe minimum tego, co ma być w samochodzie, ma akumulator 40 Ah i alternator 55 A.

[ Dodano: 2012-10-14, 21:08 ]
dobrygosc2 pisze:Proszę więc mnie uświadomić, czy obsługa plików *.torrent na komórce jest możliwa?
Jest. Potrzebny telefon z systemem Android i masz do wyboru, do koloru klientów torrent.

Co do zasilania - kupujesz po prostu ładowarkę samochodową i jeśli gniazdo zapalniczki w tym aucie jest zasilane "bez kluczyka" (starsze samochody, sprzed 2000 roku), to nic innego nie musisz robić.
Możesz też kupić akumulator żelowy o odpowiedniej do potrzeb pojemności, do tego ładowarkę i zrobić sobie power bank niezależny od instalacji samochodowej :)
Obrazek

P.S. - ja coś podobnego praktykowałem dla sportu w czasach iPlusa 110/4 GB - auto na parkingu pod miejskim, bardzo szybkim hotspotem, stary laptop i wymieniane codziennie akumulatory 120 Ah. Tyle że miałem stare auto które mogło sobie stać, drugie do dojeżdżania na miejsce i dostęp do akumulatorów.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Odliczenie Internetu od Podatku; Dostęp do sieci bez

Post autor: key »

Patryk pisze:No, jak się do dzisiejszych samochodów z dwulitrowymi
Wydaje mi sie ze nie masz pojecia ile dzisiejsze samochody ciagna w "stand by". I jak wyglada powermoding.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Odliczenie Internetu od Podatku; Dostęp do sieci bez

Post autor: Patryk »

key pisze:Wydaje mi sie ze nie masz pojecia ile dzisiejsze samochody ciagna w "stand by".
Wydaje mi się, że mam pojęcie, jeszcze nie tak dawno pracowałem w tym biznesie i to z niezłym skutkiem dla klientów :cfaniak:
No, może faktycznie nie wiem co siedzi i co ile ciągnie w autach a.d. 2012, ale nie sądzę by jakoś by te wartości różniły od aut z canem i bodykomputerami z okolic roku 2005.

[ Dodano: 2012-10-14, 21:38 ]
key pisze:I jak wyglada powermoding.
Co ?
Bilans energetyczny wiem jak wygląda. Ano wygląda tak, że trzeba sobie w wielu autach woltomierze montować by mieć pogląd co i jak z prądem. A nie daj Boże żeby jakaś złączka z najtańszego stopu zaśniedziała po czterech latach.
Dodać do tego wszystkiego delikatnie nastawione reglery, na okolice 14 V albo i mniej (w końcu przeca akumulator ma być bezobsługowy, korki nie są dziś modne :rotfl: ), i efekty widać w każdą zimę.
ODPOWIEDZ