Konfiguracja Routera NETGEAR WNDR4000 i modem CP Huawei E367

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
waski222
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-11-06, 19:42
Lokalizacja: Szadki

Konfiguracja Routera NETGEAR WNDR4000 i modem CP Huawei E367

Post autor: waski222 »

Jak w temacie, proszę o pomoc w skonfigurowaniu i uzyskaniu połączenia internetowego. Router nie wykrywa modemu, nie bardzo wiem jak do przejść a zależy mi bardzo na uruchomieniu łącza. Niestety nie mam pojęcia od czego zacząć, wiem ze ROUTER współpracuje z modemem i ze router ma ten sam firmware co WNDR3700.

proszę o instrukcje krok po kroku :)

z góry dziękuję
Awatar użytkownika
kris_kjk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-27, 23:23
Lokalizacja: UE

Re: Konfiguracja Routera NETGEAR WNDR4000 i modem CP Huawei E367

Post autor: kris_kjk »

O ile się nie mylę, czy to WNDR4000 czy WNDR3700 nie ma większego znaczenia, są przystosowane, ale do obsługi modemu DSL (podpiętego przez gniazdo WAN) i nie obsługują modemów 3G podpiętych do USB. USB służy do podpięcia np. zewnętrznego HDD, do którego chcemy mieć dostęp przez internet.
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Konfiguracja Routera NETGEAR WNDR4000 i modem CP Huawei E367

Post autor: jarek999 »

kris_kjk pisze: czy to WNDR4000 czy WNDR3700 nie ma większego znaczenia, są przystosowane, ale do obsługi modemu DSL (podpiętego przez gniazdo WAN) i nie obsługują modemów 3G podpiętych do USB. USB służy do podpięcia np. zewnętrznego HDD, do którego chcemy mieć dostęp przez internet.
Do wersji 3700 można wrzucić firmware GargoylePL by obsy i wówczas obsłuży większość popularnych modemów GSM. ;)
jareq
Awatar użytkownika
kris_kjk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-27, 23:23
Lokalizacja: UE

Re: Konfiguracja Routera NETGEAR WNDR4000 i modem CP Huawei E367

Post autor: kris_kjk »

To w sumie niezły model, WiFi pracuje w 2,4 i 5 GHz, porty Gigabitowe, ostatnio możliwość postawienia systemu na zewnętrznym nośniku itd. Ciekawe czy sprawdziłby się jako router dla LTE ?

Może @waski222 nie ma wgranego firmware GargoylePL by obsy stąd brak możliwości odpalenia 3G ?
ODPOWIEDZ