HUAWEI B593

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Norfnet
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2010-06-23, 14:27
Lokalizacja: Kielce

Re: HUAWEI B593

Post autor: Norfnet »

Gdzie wyczytałeś że jest cesja na router?
Profesor Doktor Wiktor Wektor
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19173
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: HUAWEI B593

Post autor: matek451 »

W CP są dwie wersje, zakup routera na własność lub na wypożyczenie z dzierżawą http://www.cyfrowypolsat.pl/uploaded-fi ... ez-www.pdf. Wystarczy sprawdzić fakturę VAT u gościa i po problemie.
cegulla
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 230
Rejestracja: 2013-04-19, 13:19
Lokalizacja: Mazowsze>Żuromin

Re: HUAWEI B593

Post autor: cegulla »

matek451 pisze:W CP są dwie wersje, zakup routera na własność lub na wypożyczenie z dzierżawą http://www.cyfrowypolsat.pl/uploaded-fi ... ez-www.pdf. Wystarczy sprawdzić fakturę VAT u gościa i po problemie.
Koleś ma fakturę VAT na bodajże 99zł.
Norfnet pisze:Gdzie wyczytałeś że jest cesja na router?
Już jakiś czas temu nawet i na tym forum były takie wzmianki :)
cegulla
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 230
Rejestracja: 2013-04-19, 13:19
Lokalizacja: Mazowsze>Żuromin

Re: HUAWEI B593

Post autor: cegulla »

Z tamtą osobą się nie dogadałem i teraz z inną rozmawiam, mam pytanie czy karta gwarancyjna musi być podbita i wypisana jak jest do niej przyczepiony paragon?
mateush`
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2014-12-25, 17:02
Lokalizacja: wawa

Re: HUAWEI B593

Post autor: mateush` »

Panowie szybkie pytanko, warto dopłacać 200 zł do nowszej rewizji b593s-22 ??, zależy mi tylko na necie, żadne usb/voipy itd nie interesuje mnie. Mogę za 300 zł kupić od kolegi b593s-12 nowy z t-mobile. Czytałem że nowsza wersja chodzi stabilniej ...
cegulla
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 230
Rejestracja: 2013-04-19, 13:19
Lokalizacja: Mazowsze>Żuromin

Re: HUAWEI B593

Post autor: cegulla »

mateush`, nie ma w cale informacji o tym routerze i ciężko jakiekolwiek znaleźć na jego temat informacje.

--------

Dobra kupiłem b593s-22 z CP, który nie posiada antenek zewnętrznych tych białych. Można jakoś określić czy te antenki dużo różnią się od antenki w telefonie. Nie wiem czy będę musiał od razu zamawiać antenę zewnętrzną bo na telefonie mam 2 kreski zasięgu LTE i nie wiem czy router bez tych antenek zewnętrznych też tyle będzie potrafił mieć zasięgu.
Ostatnio zmieniony 2014-12-27, 18:37 przez cegulla, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: HUAWEI B593

Post autor: ja.michal »

Te antenki dokręcane niewiele dają. Mają zysk podobny do tego, który mają anteny wbudowane w routerze.
varico
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 403
Rejestracja: 2014-08-02, 10:17
Lokalizacja: Polska

Re: HUAWEI B593

Post autor: varico »

Pisalem na poprzedniej stronie o tym, ze te anteny nic nie daja.
cegulla
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 230
Rejestracja: 2013-04-19, 13:19
Lokalizacja: Mazowsze>Żuromin

Re: HUAWEI B593

Post autor: cegulla »

Mam pytanie co do faktur wystawianych przez CP. Dotarł do mnie B593 z CP i na fakturze pisze router mobilny i cena 99zł. Czy nie powinno być napisane dokładnie co to za model itp ?
Baldwin
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-03-06, 20:35
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: HUAWEI B593

Post autor: Baldwin »

Kilka razy przeczytałem na forum że fabryczne antenki do B 593 nic nie dają. Pomyślałem że pewnie dają niewiele ale zawsze.. Dzisiaj postanowiłem to sprawdzić osobiście. Antenki odkręciłem i w ustawieniach zmieniłem na ant. wewnętrzna. Po dłuższej obserwacji stwierdzam że bez wiosełek mam lepsze parametry łącza. Szczególnie RSSI poprawiło się o kilka punktów. Widocznym tego efektem są prawie cały czas 4 kreski na modemie. Wcześniej przeskakiwało miedzy 3 i 4 bardzo często. Wychodzi z tego że u mnie antenki lądują w szufladzie. Nie u każdego musi być identycznie.


Obrazek

Niestety, muszę odwołać to co napisałem wyżej. Przez kilka godzin rzeczywiście wyglądało to jak opisałem. Wieczorem nie sprawdzałem. Niestety gdy odpaliłem wszystko dzisiaj, okazało się że jest marnie. Marnie to znaczy gorzej ( 5-6 punktów na RSSI ). Przeprosiłem wiosełka. Trochę zabawy w ustawienie ich, cały czas obserwując parametry łącza. Poprzednio ustawiłem je w górę w kształcie litery V. Obecnie lewa antenka jest na godzinie 11 a prawa gdzieś na 16-tej. W takiej pozycji parametry są najlepsze. A test szybkości ? Nigdy nie miałem lepszego. Trzeba więc trochę pokombinować. Te antenki nie będą pewnie pomocne komuś kto mieszka daleko od BTS ale gdy ten jest 1-2 km od nas to raczej nie potrzeba nic lepszego. Oczywiście nie zapłacił bym za nie 100 zl. Ja nie planuję kupna lepszej anteny.


Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-01-01, 13:35 przez Baldwin, łącznie zmieniany 1 raz.
cegulla
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 230
Rejestracja: 2013-04-19, 13:19
Lokalizacja: Mazowsze>Żuromin

Re: HUAWEI B593

Post autor: cegulla »

Włączyłem już i skonfigurowałem swojego Huawei B593s-22, lecz nie wiem gdzie sprawdzić siłę sygnału. W zakładce diagnostyka nic nie mam

http://i.imgur.com/432tOfW.png

EDIT: Już mam:
RSSI: -85
RSRP (dBm): -108
RSRQ (dB): -7

To bez anten. Teraz muszę dokupić jakąś antenę. Nie wiem czemu prędkość jest lekko wyższa niż na telefonie, ale kosztem uploadu, który wynosił zawsze ponad 5Mb/s.

http://www.speedtest.net/result/4023964268.png

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2014-12-31, 14:28 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=262799#262799">Zamiana obrazka na link.</a>
Ostatnio zmieniony 2014-12-31, 14:28 przez cegulla, łącznie zmieniany 1 raz.
Baldwin
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-03-06, 20:35
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: HUAWEI B593

Post autor: Baldwin »

Z anteną wszystko poszybuje w górę. Już teraz widać że będzie dobrze.
No może ping spadnie. Ale powinien :)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: HUAWEI B593

Post autor: krystianb »

Baldwin pisze:. Antenki odkręciłem i w ustawieniach zmieniłem na ant. wewnętrzna. Po dłuższej obserwacji stwierdzam że bez wiosełek mam lepsze parametry łącza.
A jak miałeś je ustawione. Pionowo?
Próbowałeś ustawienia + 45 stopni (w kształcie litery V) do tego jeszcze trzeba obracać router wokół własnej osi patrząc na transfer.
Ewentualnie można próbować jedną antenę ustawić poziomo a drugą pionowo.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
cegulla
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 230
Rejestracja: 2013-04-19, 13:19
Lokalizacja: Mazowsze>Żuromin

Re: HUAWEI B593

Post autor: cegulla »

Robił ktoś aktualizację przez opcję: Aktualizacja przez CWMP? Mam oprogramowanie bodajże z stycznia 2013 i nie wiem czy aktualizacja jest wymagana do lepszej pracy.
ELS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2015-01-02, 09:29
Lokalizacja: Sandomierz

Re: HUAWEI B593

Post autor: ELS »

Cegulla proponuję zakup Sorensena bo DL masz spoko ale UL masz bardzo niski a ta antena słynie z tego że bardzo go podnosi.Sam kupiłem dzięki opiniom na forum i potwierdzam to co inni piszą.
cegulla
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 230
Rejestracja: 2013-04-19, 13:19
Lokalizacja: Mazowsze>Żuromin

Re: HUAWEI B593

Post autor: cegulla »

Też byłem nastawiony na sorensena do czasu aż przeczytałem opinie, że antena się rozkleja tzn przy odrobinie chęci można dostać się do jej środka, lecz nie wiem czy to do końca prawda.
ELS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2015-01-02, 09:29
Lokalizacja: Sandomierz

Re: HUAWEI B593

Post autor: ELS »

Próbowałem rozkleić ;) tak z ciekawości. Niestety nie udało się zerknąć do środka.Ja polecam.Nie polecam natomiast tych anten na magnesie.Po podłączeniu całkowicie zniknął sygnał.
cegulla
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 230
Rejestracja: 2013-04-19, 13:19
Lokalizacja: Mazowsze>Żuromin

Re: HUAWEI B593

Post autor: cegulla »

Ja nie będę przy niej próbował grzebać, ale chcę ją tylko w spokoju powiesić na zewnątrz i nie martwić się o nią ;)
mateush`
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2014-12-25, 17:02
Lokalizacja: wawa

Re: HUAWEI B593

Post autor: mateush` »

cegulla pisze:Robił ktoś aktualizację przez opcję: Aktualizacja przez CWMP? Mam oprogramowanie bodajże z stycznia 2013 i nie wiem czy aktualizacja jest wymagana do lepszej pracy.
Dobre pytanie, ja mam z 1 sierpnia 2013 V200R001B180D20SP05C69 i szukałem czegoś nowszego ale nie znalazłem.
cegulla
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 230
Rejestracja: 2013-04-19, 13:19
Lokalizacja: Mazowsze>Żuromin

Re: HUAWEI B593

Post autor: cegulla »

Pojawił się mały problem z moim routerem. Router ma momenty, że czasem działa działa i nagle zrywa połączenie i na routerze MODE pali się na czerwono i niema żadnej kreski zasięgu. Gdy router ma taki stan parametry sygnału są takie:
PLMN: N/A
2 Stan usługi: Ograniczona usługa
3 RSSI: -83
4 RSRP (dBm): -107
5 RSRQ (dB): -7
6 Roaming: Nie

Po nich wygląda, że niby zasięg jest ok, ale nie łączy się. Kolejnym krokiem z moim strony jest restart routera i po nim już wszystko jest ok. W routerze mam wymuszone LTE. Zastanawiam się czy to wina routera czy zasięgu, bo przypomnę, że do nadajnika mam 8,5 km w linii prostej. Soft też mam jednak z 1 sierpnia 2013 roku, pomyliłem się i myślałem, że mam z innego miesiąca.

PS. Anteny <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> żadnej nie mam.
varico
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 403
Rejestracja: 2014-08-02, 10:17
Lokalizacja: Polska

Re: HUAWEI B593

Post autor: varico »

U mnie dzisiaj bylo podobnie, internet lte Play.
varico
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 403
Rejestracja: 2014-08-02, 10:17
Lokalizacja: Polska

Re: HUAWEI B593

Post autor: varico »

Czy komus udalo sie zalogowac do rutera poprzez telnet?
cegulla
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 230
Rejestracja: 2013-04-19, 13:19
Lokalizacja: Mazowsze>Żuromin

Re: HUAWEI B593

Post autor: cegulla »

Dziś już mi 3 razy w przeciągu godziny zniknęło LTE. Co ciekawe gdy na chwilę przełączę sieć w tryb 3G to router pokazuje "fachowo"- 1 kreskę zasięgu. Przestawiałem router i dalej zasięg 3G to tylko jedna kreska. Telefon obok ma full 3G :glare: i teraz dziwi mnie to. Zapewne telefon korzysta z UMTS90, więc czyżby router najpierw próbuje złapać umts 2100mhz a dopiero potem 900mhz ? Nie rozumiem o co tu chodzi. Gdy się przełączę na 3G i za sekundę znów na 4G to jest ok.

Przeciążenie nadajnika raczej odpada, bo prędkość jest w normie.
varico
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 403
Rejestracja: 2014-08-02, 10:17
Lokalizacja: Polska

Re: HUAWEI B593

Post autor: varico »

To nie wina rutera. U mnie (i nie tylko http://forumplay.pl/showthread.php/1814 ... post222203 ) tez kilka razy znikalo LTE.
cegulla
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 230
Rejestracja: 2013-04-19, 13:19
Lokalizacja: Mazowsze>Żuromin

Re: HUAWEI B593

Post autor: cegulla »

To ok, ale teraz mam inną dziwną zależność. Router stoi koło głośników, dziś zawiozłem je do naprawy i nagle prędkość wzrosła o 10Mb/s i jest 38Mb/s. Dziwne.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: HUAWEI B593

Post autor: zurek »

cegulla pisze:To ok, ale teraz mam inną dziwną zależność. Router stoi koło głośników, dziś zawiozłem je do naprawy i nagle prędkość wzrosła o 10Mb/s i jest 38Mb/s. Dziwne.
Nie wolno stawiać routera obok urządzeń wytwarzających pole magnetyczne... To podstawa...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
cegulla
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 230
Rejestracja: 2013-04-19, 13:19
Lokalizacja: Mazowsze>Żuromin

Re: HUAWEI B593

Post autor: cegulla »

To na jaką odległość muszę odsunąć router od głośników ? Koło routera stał subofer z jednym głośnikiem. To samo się tyczy sytuacji jakbym miał podpiętą pod router antenę zewnętrzną ?
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: HUAWEI B593

Post autor: zurek »

cegulla pisze:To na jaką odległość muszę odsunąć router od głośników ? Koło routera stał subofer z jednym głośnikiem.
Ciężko powiedzieć... ale 0,5m na pewno...
cegulla pisze:To samo się tyczy sytuacji jakbym miał podpiętą pod router antenę zewnętrzną ?
Tutaj będzie mniejszy wpływ pola magnetycznego na sygnał z BTS...ale może zaburzyć poprawne działanie sieci wifi tego routera...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
Trojden
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2015-02-08, 10:59
Lokalizacja: Kraków

Re: HUAWEI B593

Post autor: Trojden »

Witam pierwszy raz na forum :)

3 pytania do znawców tematu:

1) Jaki jest język oprogramowania tego routera?
Na Allegro można go dostać już za 5 stówek ale w opisie jest mowa o języku angielskim
Z kolei w sklepach tradycyjnych jest mowa o wersji PL (oczywiście cena wyższa)
Jest jakiś wybór języka na polski / da się go jakoś dograć? Fajnie byłoby mieć to urządzenie w języku Mickiwicza ;)

2) Czy porty USB działają jako print-serwery?

3) Cz jeśli router będzie stał na parapecie okna i fizycznie będzie się widział z przekaźnikiem LTE (odległość 100 m) to warto dać dodatkową antenę dla poprawy sygnału?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: HUAWEI B593

Post autor: radius »

Trojden pisze:...Cz jeśli router będzie stał na parapecie okna i fizycznie będzie się widział z przekaźnikiem LTE (odległość 100 m) to warto dać dodatkową antenę dla poprawy sygnału?...
Wszystko zależy ile -dBm uzyskasz stawiając urządzenie na parapecie. Jeśli to będzie - 70 dBm to nie ma co poprawiać, bo przesterujesz sygnał i stracisz. Jeśli będzie to - 90 dBm (technicznie niemożliwe przy 100 m od NodeB) to prostą anteną możesz się podeprzeć: http://www.cybertech.com.pl/p31,antena- ... fme-z.html
ODPOWIEDZ