Jaki Router do modemu HUAWEI E3276

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
adriaanos16
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2013-01-22, 22:04
Lokalizacja: Bukowa

Jaki Router do modemu HUAWEI E3276

Post autor: adriaanos16 »

Witam, jaki polecacie router do modemu HUAWEI E3276 LTE, zależy żeby był tani, w cenie MR3420 ;)
szajbna
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2007-06-22, 20:54
Lokalizacja: okolice Bielska

Re: Jaki Router do modemu HUAWEI E3276

Post autor: szajbna »

no więc mr3420 będzie spełniał te wymagania
adriaanos16
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2013-01-22, 22:04
Lokalizacja: Bukowa

Re: Jaki Router do modemu HUAWEI E3276

Post autor: adriaanos16 »

ale wolałbym żeby to działało odrazu, a nie żebym OPEN WRT instalować :) Bo mr3420 nie ma wsparcia dla tego modemu :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki Router do modemu HUAWEI E3276

Post autor: wojteks »

adriaanos16 pisze:ale wolałbym żeby to działało odrazu
Nie ma takiego.
Nie pomagam na PW!
adriaanos16
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2013-01-22, 22:04
Lokalizacja: Bukowa

Re: Jaki Router do modemu HUAWEI E3276

Post autor: adriaanos16 »

A jak bym wgrał OPEN WRT to strace gwarancje na modem, a tego bym nie chciał :)
szajbna
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2007-06-22, 20:54
Lokalizacja: okolice Bielska

Re: Jaki Router do modemu HUAWEI E3276

Post autor: szajbna »

Od razu to chyba tylko Dovado ale niech inni się wypowiedzą
Przerabiałem ten modem z mr3420 zmieniając soft i działa bez problemu.
adriaanos16
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2013-01-22, 22:04
Lokalizacja: Bukowa

Re: Jaki Router do modemu HUAWEI E3276

Post autor: adriaanos16 »

A w jakiej cenie są te routery DOVADO aby działały z tym modemem. A co myślicie o Edimaxach podobno działają z nimi :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki Router do modemu HUAWEI E3276

Post autor: wojteks »

szajbna pisze:Od razu to chyba tylko Dovado
Ale to inna półka cenowa niż MR3420.
Nie pomagam na PW!
adriaanos16
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2013-01-22, 22:04
Lokalizacja: Bukowa

Re: Jaki Router do modemu HUAWEI E3276

Post autor: adriaanos16 »

A co myślicie o tych Edimaxach ? Były kiedyś ( może są dalej) w CP.
Gasol
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2010-04-15, 15:31
Lokalizacja: nowodworski

Re: Jaki Router do modemu HUAWEI E3276

Post autor: Gasol »

adriaanos16 pisze:A co myślicie o tych Edimaxach ? Były kiedyś ( może są dalej) w CP.
Jeśli łącze jest stabilne, to Edimax jest rozsądnym wyborem. Router nie ogranicza szybkości LTE. Najnowszy soft dostępny na stronie CP obsługuje E3276.
adriaanos16
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2013-01-22, 22:04
Lokalizacja: Bukowa

Re: Jaki Router do modemu HUAWEI E3276

Post autor: adriaanos16 »

Mam zamiar kupić antenę, bo do BTS'ów mam daleko, jak <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> żeby mieć HSDPA modem musi być na przedłużaczu za oknem ewentualnie wewnątrz przy oknie, aktualnie z powodu niskich temperatur mam go wewnatrz przy oknie, prędkość około 2,5 MB, jak był na zewnątrz to predkość przekraczała 4MB, czasami 5MB. Mam e169, jak myślicie e3276 będzie bardziej czuły i lepiej będzie to działać ?
PS. Jeszcze jedna sprawa naczytałem się dużo o wadliwych gniazdach antenowych w HUAWEI'ach, według Was są tak bardzo delikatne ? Podobno w ZTE są lepsze gniazda. Jeszcze nie przedłużyłem umowy, mam do wyboru własnie ten e3276, i dwa ZTE mf669 i mf821. Miałem zamiar wybrać e3276, lecz obawiam sie o te gniazda. Co myślicie ?
daniel.rosa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-03-04, 16:06
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Jaki Router do modemu HUAWEI E3276

Post autor: daniel.rosa »

HEj Wam dolacze sie do tematu bo mam ten stick internet z plusa Huawei E3276 i mam router edimax 3G-6200n i niedziala na tym routerze Huawei.

Pomozcie jak mozecie jaki router bedzie na 100% dobry zebym mial w domu wifi.

w cenie rozsadnej.

Pozdro
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Jaki Router do modemu HUAWEI E3276

Post autor: pogodabartek »

Dovado Tiny z alle...o.pl używane za ok 230zł sprzedają.

Ludzie nauczcie się kupować coś porządnego a nie jakieś badziewia, gdzie później płaczecie, że Wam nie działa i się zacina.

Warto dołożyć trochę kasy i kupić sprawdzony dobry sprzęt, a nie kupować po kilka razy i wydawać kasę tak jak to lubią ci co kupują anteny wieszaki.

Zasada jest prosta nie stać Cie na benzynę to nie kupuj ferrari, trzeba było kupić Huawei E3131 i po kłopocie.

Co do pisania o gwarancji to nie myl proszę modemu z routerem.

Zbierajcie pieniążki i kupcie router po 2-3 miesiącach, ale porządny.

Na 100% to działa Dovado Tiny i najnowsze oprogramowanie pokazuje zasięg w -dBm

adriaanos16 kupuj Huawei E3276 bo do nich mozna wgrywac różne firmware i modemy tej firmy działają z Top net info a ZTE nie ma totalnie wsparcia oprogramowania i w jednym watku juz się o nich wypowiadano, że jest jakaś zła partia chyba felerna.

Co do złącza antenowego to są poprawnie zrobione- jak nie ruszasz nie wyginasz ciągle to nic sie złego nie stanie.

Jesli modem będzie używany ciągle w jednym miejscu to podłączasz konektor, dajesz patyk kwadratowy i mocujesz delikatnie opaskę samozaciskowa i nic się nie będzie ruszać i nie wyłamie.
daniel.rosa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-03-04, 16:06
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Jaki Router do modemu HUAWEI E3276

Post autor: daniel.rosa »

A cos w takiej cenie wiekszej to jakie sa?? routery
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Jaki Router do modemu HUAWEI E3276

Post autor: pogodabartek »

http://www.dovado.com/en/

Na tej stronie jest wszystko wyjaśnione z czym co i jak działa.

Później użyj alledrogo lub ebay
daniel.rosa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-03-04, 16:06
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Jaki Router do modemu HUAWEI E3276

Post autor: daniel.rosa »

kupilem router TL MR3220 i z modemem plus E3276 nie pracuje :( a pisze ze router dla LTE ha
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Jaki Router do modemu HUAWEI E3276

Post autor: Darek.74 »

daniel.rosa pisze:pisze ze router dla LTE
To że działa w LTE to nie znaczy że już obsługuje modemy LTE które będą skonstruowane np. dopiero za rok. Poza tym zwykle przed zakupem routera, sprawdza się na stronie producenta jakie modemy "już" obsługuje.
Ghost_Writer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-03-15, 11:32
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Jaki Router do modemu HUAWEI E3276

Post autor: Ghost_Writer »

To może ja tylko zaznaczę, że Airlive N450R działa z e3276 po zmianie softu (nowsza wersja dostępna od supportu airlive). Jednak jest to także wyższa półka cenowa.
E3276 + N450R, 25GB +5GB PLK
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Jaki Router do modemu HUAWEI E3276

Post autor: kmy »

daniel.rosa pisze:MR3220 i z modemem plus E3276 nie pracuje
ale może pracować po zmianie oprogramowania na openWrt Gargoyle

http://eko.one.pl/?p=openwrt-gargoylepl

ja zmieniłem w routerze 3420 na Gargoyle i nie żałuję, zupełnie inny router, stabilny
al-czerniawski
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 374
Rejestracja: 2008-01-04, 11:38
Lokalizacja: spod Nieporętu

Huawei E3276E na terminalu Futro S400 zamiast routera

Post autor: al-czerniawski »

Orange uprzejmie przymusił mnie do zmiany operatora i zdecydowałem się na zabawę z modemem E3276E z nadzieją na LTE z CP. Do tego łącza zdecydowałem się skorzystać z anteny parabolicznej 110 cm i okrągłego dualnego promiennika. Zysk chyba grubo ponad 30 dBm. Antena nie jest jeszcze dokładnie ustawiona, ale taki zysk osiągnąłem już w tej chwili. O antenie postaram napisać się więcej w dziale z antenami. Może się komuś przyda.

Z braku odpowiedniego routera postanowiłem zabawić się w udostępnianie internetu, jak niegdyś Sferii, za pomocą kompa z XP. Tyle, że tym razem zamiast starego kompa sięgnąłem po terminal Futro S400. Skusił mnie dość szybkim procesorem, gniazdem kart CF i złączem IDE. Ostatecznie stanęło na wykorzystaniu podpiętego na pępowinie dysku 3,5". Próby na karcie CF wypadły mizernie z powodu jej szybkości transferu. Co prawda po zainstalowaniu i skonfigurowaniu łącza można spokojnie działać na CF. Jednak z uwagi na zabawy w zdalny pulpit zdecydowałem się na o wiele szybszy zestaw z dyskiem 3,5".
Postawionym XP-kiem daje się doskonale udostępnić Internet korzystając z aplikacji Mobil Partner Plusa. Natomiast dzięki Zdalnemu Pulpitowi mam dostęp do niego z dowolnego innego komputera po LAN. Pierwszy raz miałem taką potrzebę wykorzystania zdalnego pulpitu i bardzo mi się to spodobało.
Dodam, że jednocześnie nadal korzystam ze Sferii i w związku z tym skomplikowałem sobie nieco sieć by ułatwić sobie jej obsługę. Terminal podpiąłem po LAN do routera ustawiając kartę sieciową terminala na autoIP. W ten sposób serwer DHCP routera po MAC-ach przydziela stałe IP komputerom i terminalowi.
Na komputerze mam skonfigurowane dwa połączenia przewodowe z różnymi bramami i mogę dowolnie się przełączać między Sferią a CP.
Router i terminal mam wysoko na poddaszu i obsługuję je "zdalnie" korzystając z bezpiecznika sieciowego 230 V :cwaniak: Oba urządzenia samodzielnie się podnoszą po takim resecie. Choć jest to praktycznie niepotrzebne przy Sferii i jak widzę także przy CP.

Terminal przyciągnął moją uwagę także możliwością rozbudowy oprogramowania o proxy i inny soft do lepszej obsługi łącza. Chodzi to już za mną od dawna, stąd w zbiorach miałem terminal. Z tym, że zdecydowanie na linuksie. Chwilowo jednak aby szybko postawić łącze LTE skorzystałem ze sprawdzonego XP.
Ostatnio zmieniony 2013-03-16, 09:35 przez al-czerniawski, łącznie zmieniany 1 raz.
moher
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2011-02-02, 15:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaki Router do modemu HUAWEI E3276

Post autor: moher »

Gdyby nie XP to karta CF by wystarczyła, zarówno pod względem prędkości jak i pojemności. Mam dwie sztuki tego terminala, jedna leży w szafie i czeka na instalacje Debiana i konfigurację jako router+firewall, a druga pełni taką rolę w domu moich rodziców. Nigdy nie było z nim problemów, jedyny downtime to brak zasilania albo manualny restart po update.

Zamiast CF można zamontować Microdrive (np. Seagate ST1, są na allegro po ~23zł za 4GB), trochę szybszy i nie musisz się martwić o cykle zapisu/wymazywania.
al-czerniawski
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 374
Rejestracja: 2008-01-04, 11:38
Lokalizacja: spod Nieporętu

Re: Jaki Router do modemu HUAWEI E3276

Post autor: al-czerniawski »

moher pisze:Gdyby nie XP to karta CF by wystarczyła, zarówno pod względem prędkości jak i pojemności.
Kiedyś nabyłem kartę 8 GB i stawiałem na niej, na innym terminalu Ubuntu i niestety też nie byłem zadowolony. Być może ta karta jest tylko nibyKingston i niby133x. Ale jest też możliwość złej współpracy z terminalem. Tak przynajmniej czytałem w sieci.
Microdrive-y jakoś mało się pokazują na Allegro co niestety winduje ceny.
Z ciekawostek związanych z terminalami wiąże się nowy IPcop V2, na nowszym kernelu. Łatwiej na nim podłączać nowe modemy USB, ale niestety nie jest to tak łatwe jak na dużych dystrybucjach.
Kiedyś bardzo sobie chwaliłem starego IPcopa. Musiałem o nim zapomnieć gdyż nie potrafiłem go zaprząc do roboty z nowymi modemami.
moher
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2011-02-02, 15:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaki Router do modemu HUAWEI E3276

Post autor: moher »

Z dystrybucjami mocno specjalizowanymi zawsze prędzej czy później natrafiałem na problemy, które szybciej i prościej rozwiązywało mi się na Debianie. Co do Ubuntu to się nie dziwie, że zajeżdżał karte CF, to nie jest najlżejsza dystrybucja.

U mnie działa z kartą 1GB (industrial, SLC) w trybie read-only + ramdysk. Niska wydajność karty objawia się tylko podczas update systemu.
al-czerniawski
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 374
Rejestracja: 2008-01-04, 11:38
Lokalizacja: spod Nieporętu

Re: Jaki Router do modemu HUAWEI E3276

Post autor: al-czerniawski »

U mnie działa z kartą 1GB (industrial, SLC) w trybie read-only + ramdysk.
Podobnie w najnowszym IPcopie. Przewidziano w niej instalację systemu na pamięci flash i odpowiednio do jej wymagań dostosowano sposób instalacji. Co mi się bardzo spodobało w tej wersji.
Moja skromna wiedza linuksowa nie pozwala mi na swobodne korzystanie z dobrodziejstw tego systemu. Zmuszony jestem do korzystania z gotowych rozwiązań. Dlatego też nie poradziłem sobie z dobrym wykorzystaniem karty CF.
encholex
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2012-07-08, 20:28
Lokalizacja: ---

Re: Jaki Router do modemu HUAWEI E3276

Post autor: encholex »

al-czerniawski pisze: Do tego łącza zdecydowałem się skorzystać z anteny parabolicznej 110 cm i okrągłego dualnego promiennika. Zysk chyba grubo ponad 30 dBm. Antena nie jest jeszcze dokładnie ustawiona, ale taki zysk osiągnąłem już w tej chwili. O antenie postaram napisać się więcej w dziale z antenami. Może się komuś przyda.
Mnie się przyda i wielu innym którym odradzano kupno tej anteny. Z tego względu nikt nie odważył się jej kupić i napisać sprawozdania z testów, albo ktoś kupił i faktycznie się nie sprawdziła. Tak czy owak, bardzo byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacje o tym zestawie, bo może się skuszę.
Speedstar
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2009-10-17, 07:30
Lokalizacja: Starogard Gd.

Re: Jaki Router do modemu HUAWEI E3276

Post autor: Speedstar »

Ghost_Writer pisze:To może ja tylko zaznaczę, że Airlive N450R działa z e3276 po zmianie softu (nowsza wersja dostępna od supportu airlive). Jednak jest to także wyższa półka cenowa.
A jakie prędkości osiągasz na tym Routerze z tym modemem ?
I czy sprawdzałeś może ile osiągasz na samym modemie wpiętym w komputer i czy Router nie ogranicza Ci modemu ?
Sam zastanawiam się nad tym Routerem a Dovado Tiny.
al-czerniawski
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 374
Rejestracja: 2008-01-04, 11:38
Lokalizacja: spod Nieporętu

Re: Jaki Router do modemu HUAWEI E3276

Post autor: al-czerniawski »

encholex, Tak na szybko. Antena to stary offset 110 cm, promiennik taki: http://yagi.pl/promiennik-paraboli-8dbi ... a09f43df24.
Fabryczny chwyt promiennika zastąpiłem centralną rurką PCV o średnicy 40 mm pasującej do obejmy anteny. Pozwala mi to na obrót promiennika ograniczany jedynie blokowaniem się gniazd antenowych na obejmie anteny. Możliwy kąt obrotu to jakieś 270 stopni. Okazało się to bardzo potrzebne gdyż zauważyłem znaczne różnice przy różnych kątach.
Bez anten nie udawało mi się uzyskać żadnego połączenia LTE. Przy podpiętych magnetycznych antenkach GSM miałem w odczycie Mobil Partnera ok. -107 dBm. Na paraboli skoczyło do -71-75 dBm. Antena ustawiona była na BTS Sferii w Wieliszewie i nie przestawiałem jej. Mam więc nadzieję, że po próbach z innymi ustawieniami uda się coś poprawić.
W praktyce dziś łączę się z 5-6 Mbps down i 1,5-2 Mbps up, na dystansie ok. 7-8 km z lasem po drodze. Obawiam się, że wiosną, wraz z rosnącymi liśćmi, będzie gorzej.
Niestety nie mam porównania z antenką dual dostępną w CP.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki Router do modemu HUAWEI E3276

Post autor: matek451 »

Podaj swoją dokładniejszą lokalizację. W twojej okolicy powinny pracować dwa BTS-y Mobylandu na LTE1800. Jeden w Wieliszewie-Modlińska 19 i drugi Zegrze-Południowe. Transfery, które uzyskujesz trochę niskie jak na LTE i moc sygnału.
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Jaki Router do modemu HUAWEI E3276

Post autor: kmy »

al-czerniawski pisze:łączę się z 5-6 Mbps down i 1,5-2 Mbps up,
transfery wskazują na UMTS
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki Router do modemu HUAWEI E3276

Post autor: matek451 »

Też podejrzewałem, że to UMTS stąd moje pytanie. Potwierdzeniem mógłby być test bezpośrednio modem w komputerze i połączenie za pomocą TNI. Tylko wtedy zobaczysz z jakim BTS się łączysz i w jakiej technologii. Pozwoli to zbadać zysk tej anteny. Bo te wartości, które podajesz są mało prawdopodobne.
ODPOWIEDZ