Drugi router w sieci

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
le_bastardo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-09-14, 10:24

Drugi router w sieci

Post autor: le_bastardo »

Witam serdecznie,

Jest początkującym użytkownikiem sieci WiFi i w związku z tym mam kilka pytań.
Na początku opis co jest obecnie zrobione:
- router WiFi Sagem F@ast 1400 podłaczony do Neostrady TP (nazwijmy go 'S')
- trzy komputery podłączone pod ten router WiFi na tym samym poziomie
- dwa komputery wyżej w bloku (nazwijmy je 'A' i 'B'), które chcą się podłaczyć pod ten router, ale jak wykazują testy jakości podłączenia to praktycznie zerowa prędkość i zerowa jakość
- komputer A to notebook - ma kartę wbudowana Intel PRO Wireless 2200BG
- komputer B to notebook - ma kartę pcimcia Gigabyte

I teraz zastanawiam się czy może nie kupić sobie routera (nazwijmy go 'X'), który łączyłby się do routera S, bo miałby lepszy zasięg, a potem ten router X udostępniałby syganł dla komputerów A i B. Czy jest to możliwe do realizacji?
Jeżeli tak to jaki router mam kupić żeby był uniwersalny, tzn. obsługiwał tą konfigurację, jak również potem umożliwiał bezpośrednie podłączenie Noestardy lub sieci poprzez Ethernet. Sprawdzałem w necie i routery mogą pracować w kilu trybach: punkt dostępowy, klient bezprzewodowy, mostek bezprzewodowy, połączenie wielopunktowe w "trybie mostu", wzmacniacz sygnału.
Na koniec pytanie jakie routery spełniły by moje wymagania i jaki polecacie?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Lechu B.
ODPOWIEDZ