ZTE MF821 - router GE i kilka innych pytań

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bronx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-03-17, 11:31
Lokalizacja: Wrocław

ZTE MF821 - router GE i kilka innych pytań

Post autor: bronx »

Witam serdecznie,

dostałem modem ZTE MF821 i w związku z tym mam kilka pytań.

Obecnie posiadam router TP-MR3420 v1.2 który ma problemy z rozpoznaniem tego modemu. Zapewne wgranie OpenWRT rozwiązałoby ten problem (mam wgrany najnowszy oficjalny FW), natomiast faktem jest że chcę wykonać upgrade kablowy w domu do Gigabit Ethernet głównie na potrzeby szybkiego dostępu do NAS - zatem nie wiem czy warto tracić czas na aktualizowanie routera, czy nie lepiej po prostu od razu kupić nowy.

Dodatkowo, samo WiFi w nowym routerze zapewne nie będzie używane, ponieważ do routera podpinam Apple AirPort Express i to on sieje sygnał po bardzo małym mieszkanku.

Pytanie jakie się rodzi to: co kupić zatem? Musi mieć wsparcie dla modemów LTE w tym dla ZTE MF821, posiadać 1GBitowe porty Ethernet, WiFi też dobrze żeby miało (nawet jak będzie wyłączone). Dobrze abym mógł w przyszłości ew. flashować go i wgrać OpenWRT jakbym za dużo miał wolnego czasu ;)
Oczywiście zależy mi na stabilności, niezrywaniu połaczeń (zwłaszcza z LTE) i długowiecznej pracy ;-)


Co polecicie? Widziałem tutaj polecanego Sapido GR-1733, ale z tego co niestety widzę, to już nie jest produkowany.



Kolejne pytanie, to próbuję odpalić modem pod OSX i niestety mam z tym problem. Generalnie Google pokazuje masę śmieci i ciężko coś znaleźć i jedyny co ciekawego niby wskazuje to oficjalna appka Plusa (mam u nich LTE). Ściągnałem zatem Plus Internet w wersji 1.8 niestety wygląda na to, że modem jest zupełnie nie rozpoznawany. Jak zatem połączyć się dzięki temu modemowi pod LTE?

W dmesgu coś się pojawia przy włożeniu do USB:

Kod: Zaznacz cały

USBMSC Identifier (non-unique): MF821_FFFS111111 0x19d2 0x166 0x0
### ZTEUSBMassStorageFilter::iSerialNumber:MF821_FFFS111111 ###
### ZTEUSBMassStorageFilter::cDeviceConfiguration:(1:1),SendA1:1 ###

Pozdrawiam serdecznie :)
bronx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-03-17, 11:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZTE MF821 - router GE i kilka innych pytań

Post autor: bronx »

Nikt nic? :niepewny:
bronx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-03-17, 11:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZTE MF821 - router GE i kilka innych pytań

Post autor: bronx »

Przypomnę się. Szukam propozycji routera pod ZTE MF821 z obsługą LAN w GigaEthernet. Najlepiej z możliwością wgrania OpenWRT...
ODPOWIEDZ