Router Edimax (z CP) czy HUAWEI B593 z Plusa

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sonata
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2013-03-14, 16:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Router Edimax (z CP) czy HUAWEI B593 z Plusa

Post autor: Sonata »

Który router sprawuje się lepiej?
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Router Edimax (z CP) czy HUAWEI B593 z Plusa

Post autor: jakubd »

To pytanie nie bardzo ma sens, bo te urządzenia nie mają wiele wspólnego. Edimax (o ile to ten model o którym myślę) wymaga dokupienia modemu 3G, a ten drugi ma go wbudowanego.
Sonata
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2013-03-14, 16:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Router Edimax (z CP) czy HUAWEI B593 z Plusa

Post autor: Sonata »

Chodzi mi o model edimax lt-6408n. Wspólne mają to że obydwa obsługują LTE. Chodziło mi o to na którym osiąga się lepszy download i upload zakładając że do Edimaxa mamy podpięty modem (np HUAWEI E398) i do tego modemu podpięte anteny na pasmo 1800MHz oraz że do routera HUAWEI B593 są również podpięte anteny na 1800MHz. Na którym sprzęcie osiągniemy lepsze wyniki?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router Edimax (z CP) czy HUAWEI B593 z Plusa

Post autor: wojteks »

Sonata pisze:Wspólne mają to że obydwa obsługują LTE
Mylisz się, Edimax to zwykły router z gniazdem USB w którym można użyć modemu USB kompatybilnego z nim a czy to będzie LTE czy HSPA to bez znaczenia.
Nie pomagam na PW!
Sonata
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2013-03-14, 16:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Router Edimax (z CP) czy HUAWEI B593 z Plusa

Post autor: Sonata »

Czyli ten Edimax to się przekłada tak samo jakbym wziął router np TL-MR3420 TP LINK i podłączył do niego odem HUAWEI E398?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router Edimax (z CP) czy HUAWEI B593 z Plusa

Post autor: wojteks »

Sonata pisze:to się przekłada tak samo jakbym wziął route
Dokładnie tak.
Nie pomagam na PW!
Sonata
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2013-03-14, 16:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Router Edimax (z CP) czy HUAWEI B593 z Plusa

Post autor: Sonata »

To co osiąga lepszy wynik? router z kartą sim np. HUAWEI B593 czy router z podłączonym modemem np Edimax lt-6408n + HUAWEI E398 bądź inny zestaw typu router + podpięty modem?
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Router Edimax (z CP) czy HUAWEI B593 z Plusa

Post autor: kmy »

aby odpowiedzieć na to pytanie trzeba by mieć oba zestawy w tym samym czasie i tej samej lokalizacji z tymi samymi antenami
nie sądzę, aby ktoś robił takie testy
transfery uzyskane w jednej lokalizacji w stosunku do innej lokalizacji zależą nie tylko od sprzętu ale także od obciążenia nadajnika i szybkości radiolini
u mnie np modem z laptopem dają na LTE max 33Mb/s, a u innych nawet 60 i więcej bez udziału routerów
Sonata
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2013-03-14, 16:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Router Edimax (z CP) czy HUAWEI B593 z Plusa

Post autor: Sonata »

kmy pisze:nie sądzę, aby ktoś robił takie testy
A szkoda bo rozwiałoby to moje wątpliwości na co się zdecydować.
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Router Edimax (z CP) czy HUAWEI B593 z Plusa

Post autor: kmy »

możesz sobie odpowiedzieć na to pytanie wyszukując informacji na forum o poszczególnych konfiguracjach, a jest tego sporo, i zestawić to w jakimś porównaniu
wnioski, jakie uzyskasz możesz pokazać na forum, każdy chętnie poczyta
lukkki
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2013-03-02, 21:08
Lokalizacja: EU

Re: Router Edimax (z CP) czy HUAWEI B593 z Plusa

Post autor: lukkki »

Nie testowałem osobiście. Piszę tylko poglądowo.
Ogólnie możesz zapomnieć o osiągnięciu mitycznej prędkości LTE downloadu 100 Mb/s. LTE jest bardzo niestabilne co do prędkości, zależy np. od zasięgu, chwilowego obciążenia stacji operatora. Przy podłączeniu modemu LTE do routerów a nie bezpośrednio do komputera prędkość często spada i nie przekracza 30 Mb/s nawet z anteną zewnętrzną. Podłączając antenę zewnętrzną do modemu LTE traci się mobilność, ale urządzenia bez anteny zewnętrznej osiągają gorsze wyniki.
Sonata
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2013-03-14, 16:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Router Edimax (z CP) czy HUAWEI B593 z Plusa

Post autor: Sonata »

Po wcześniejszym zapoznaniu się z tematem i po rozmowach z użytkownikami z forum zdecydowałem się na HUAWEI B593. Mój wybór zmotywowało to że karta SIM jest bezpośrednio umieszczona w routerze i ewentualnie nie traci sygnału/mocy na złączu USB. Nie potrzebuje mobilności, ponieważ internetu będę używał tylko w domu, nie ma potrzeby przekładać sprzętu z miejsca na miejsce. Prędkości uzyskane na routerach z kartą w środku i tych do których są podłączone modemy przez USB są porównywalne.
wgierasimowicz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-04-26, 15:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Router Edimax (z CP) czy HUAWEI B593 z Plusa

Post autor: wgierasimowicz »

Czy mógłbyś napisać o swoich doświadczeniach z uzywania tego routera B593? Przymierzam się do zakupu i nie wiem czy warto. Najważniejsza jest dla mnie stabilność oraz możliwość podpięcia PS3 i gry w sieci.
Pzdr.
Wojtek
GREGG
Użytkownik forum
Posty: 45
Rejestracja: 2013-04-03, 18:20
Lokalizacja: KAT / KRK

Re: Router Edimax (z CP) czy HUAWEI B593 z Plusa

Post autor: GREGG »

wgierasimowicz pisze:Czy mógłbyś napisać o swoich doświadczeniach z uzywania tego routera B593? Przymierzam się do zakupu i nie wiem czy warto. Najważniejsza jest dla mnie stabilność oraz możliwość podpięcia PS3 i gry w sieci.
ja używam B593, ogólnie jest super póki co - działa pięknie i stabilnie, przy czym mam anteny zewnętrzne - nie wiem jak by się sprawował tylko z wbudowaną antenką. PS3 nie mam to ci nie powiem jak działa, podłączałem tylko TV i wszystko śmiga. Myślałem przedtem na zakupem modemu E3276 i zewnętrznego routera ale B593 to dużo lepsze rozwiązanie. może gdyby ktoś potrzebował podłączenia w podróżach, to wtedy modem (mi to nie przeszkadza bo mam kilka starych i na wyjazd zawsze mogę kartę sim przełożyć)
ODPOWIEDZ