Bardzo prosze o pomoc -> jaki internet bezprzewodowy?

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Guma87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-09-19, 12:24

Bardzo prosze o pomoc -> jaki internet bezprzewodowy?

Post autor: Guma87 »

Witam, pierwszy raz zagladam na to forum. Mam pytanie na temat ktory nigdy wczesnije mnie nie dotyczył. Miałem komputer stacjonarny i neostrade. Teraz kupiłem sobie laptopa i chciałbym podlaczyć interent no i własnie nie wiem jak. Problem polega w jednej rzeczy: wybieram sie na studia i bede mieszkał w wynajmowanym pokoju w mieszkaniu. Odpada wiec mozliwosc jakichkolwiek wierceń, ciągniecia kabli itp. Prosze wiec zebyscie mi doradzili jakie rozwiazanie moge wybrać. Absolutnie nie znam sie na tym wiec nie wiem czy wybrać ineret satelitarny, radiowy czy taki oferowany przez sieci komorkowe. Nie bede używał go nigdzie poza tym domem wiec nie musi być mobilny, poza tym nie chciałbym płacić takich pieniedzy jak za blue connect, tylko najlepiej do 100 zł. Wiem tylko ze własnie takie rozwiazania jak blue connect to mały modem podłaczany do laptopa i nie trzeba go w zaden sposob instalowac w mieszkaniu, ale nie wiem jak to jest z interentem radiowym czy satelitarnym. Mieszkał bede w Warszawie na Woli na ul Płockiej. A to parametry laptopa ktore jak sądze odnosza sie do internetu

Złącza zewn.
FireWire (IEEE 1394)
RJ-11
RJ-45


Wyposażenie standardowe 1x10/100BaseTX FastEthernet (RJ45)
Modem 56K V.92

Typ bezprzewodowej karty sieciowej IEEE 802.11a/b/g
Bluetooth Tak
IR (podczerwień) Nie

Z gory dziekuje za pomoc :)

EDIT:
Modyfikacja tematu (uzupelnienie po ->)
Pamiętajcie drodzy użytkownicy forum, że zakładając temat POMOCY mało kto na niego zareaguje!!!!
W temacie krótko opisujemy o co chodzi w pytaniu!!!!
(BliSki)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bardzo prosze o pomoc

Post autor: zDaleKi »

Guma87 pisze:Wiem tylko ze własnie takie rozwiazania jak blue connect to mały modem podłaczany do laptopa i nie trzeba go w zaden sposob instalowac w mieszkaniu, ale nie wiem jak to jest z interentem radiowym czy satelitarnym.
Do radiowego nie potrzebujesz nic instalować, bo masz kartę WiFi (Typ bezprzewodowej karty sieciowej IEEE 802.11a/b/g) ale potrzebujesz Firmy (ISP), która ma tam udostępnia internet i w tym miejscu będzie dochodził jej sygnał.
Co do internetu satelitarnego, to musisz zamontować antenę satelitarną a to u Ciebie chyba odpada? Bo konieczne jest wiercenie itd...

Co do internetu "komórkowego" to jak sam napisałeś potrzebujesz tylko karty na USB lub PCMCIA i abonamentu lub karty pre-paid (np. SimData).
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Guma87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-09-19, 12:24

Re: Bardzo prosze o pomoc -> jaki internet bezprzewodowy?

Post autor: Guma87 »

Dzieki za odpowiedz :D A jaka jest jakość takiego łacza radiowego?? Czy sygnał nie zanika i czy jest on szybki ? Niech odnośnikiem bedzie neostrada 128.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bardzo prosze o pomoc -> jaki internet bezprzewodowy?

Post autor: zDaleKi »

Guma87 pisze:Dzieki za odpowiedz :D A jaka jest jakość takiego łacza radiowego??
Wszystko zależy od firmy czyli ISP. Generalnie dużo o tym jest tutaj -> http://www.bez-kabli.pl/forum2.html
Poczytaj a opinie sam sobie wyrobisz.
Tylko uważaj, bo tam zazwyczaj są opisywane problemy a Ci którym działa nie chwalą się tym, więc można się szybko zrazić ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ