WiMAX w Netii

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Patrik0
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2009-05-18, 16:33
Lokalizacja: Łubianka

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Patrik0 »

Co do routerów to poszukaj są konkretne teamty jaki najlepszy i instalacja. Musisz mieć router Wi-Fi. W zestawie nie występuje , trzeba we własnym zakresie. Cena 89zł to wcale nie jest zła cena...To całkiem co innego niż internet mobilny...
Alcatraz
Stały użytkownik forum
Posty: 119
Rejestracja: 2009-07-09, 11:37
Lokalizacja: kuj-pom

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Alcatraz »

89 zł to nie jest zła cena np. gdybym tam mieszkał i byłby to mój jedyny net. Jednak jak na sezon (około 3 miesięcy) + monitoring przez resztę czasu to jednak sporo. Tym bardziej, że w domu też płacę za net. Szkoda, że nie ma jakiejś opcji pośredniej.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: WiMAX w Netii

Post autor: ja.michal »

Alcatraz, możesz zrobić serwer, który wszystko zgrywa i od czasu do czasu pojechać i zobaczyć co się nagrało no chyba, że to ma być na każde zawołanie.
W sumie można wykorzystać też łącze radiowe np. Orange z CDMA i ewentualnie jakiś kodek odpowiedni, albo w postaci jpeg, żeby przesyłał, ale tylko i wyłącznie na żądanie czyli jak się zalogujesz do systemu.
neon
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2009-08-19, 17:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: WiMAX w Netii

Post autor: neon »

Witam Serdecznie!
Czy są w tym WiMAxie ograniczenia transfery, tak jak w iPlusie?
Czy jak nie posiadam w neti telefonu, to będę musiał uiszczać jakieś dodatkowe opłaty?
Jaki jest sprzęt do odbioru takiego internetu, dokładnie?
Pytam, bo kończy mi się umowa z tym operatorem i jestem nie zadowolony z jego usług, płacę
35 zł, za 2 MB/s, co w rzeczywistości jest dużo mniej i połączenie jest niestabilne, a w złą pogodę to masakra, iPlus EDGE lepiej chodził. Wimax z Neti będzie lepszy???
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Jo_gurt »

neon pisze:Czy są w tym WiMAxie ograniczenia transfery, tak jak w iPlusie?
Nie ma na szczęście :)
neon pisze:Jaki jest sprzęt do odbioru takiego internetu, dokładnie?
Antena na dachu + IDU (czyli taka mała biała skrzynka w domu) + bramka VoIP (czyli druga mała biała skrzynka w domu). Wszystko połączone kablami.
neon pisze:Wimax z Neti będzie lepszy???
Jeśli będzie sygnał i monterzy zgodzą się na instalację to na pewno tak.
neon
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2009-08-19, 17:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: WiMAX w Netii

Post autor: neon »

Aha, no ok, a co muszę zrobić żeby zamówić netię wimax? Iść do punktu sprzedaży, czy gdzieś zadzwonić, prosiłbym o info, bo według mapki powinienem być w zasięgu. A propos zasięgu, czy netia powiększa ten zasięg o nowe nadajniki w nowych lokalizacjach? Czy wszystko stoi w miejscu?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Jo_gurt »

neon pisze:czy gdzieś zadzwonić,
Najlepiej zadzwoń na 0 801 802 803 (pamiętam, bo sam niedawno dzwoniłem ;) ) i tam się dogadaj co i jak.
IMO lepiej pójść do Netii samemu (ale nie do punktu sprzedaży!), bo może dostaniesz jakiś konkretniejszy numer handlowca czy coś, którego będziesz mógł atakować jakby coś się przedłużało.
Tzn u mnie tak było właśnie - miałem wizytówkę i po tygodniu czekania przedzwoniłem. Monter był na następny dzień.
piotrowaty83
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-10-08, 17:57
Lokalizacja: Tczew

Re: WiMAX w Netii

Post autor: piotrowaty83 »

Witam.Korzystam z Wimaxa mając podłączony VG (z telefonem stacjonarnym) i do niego router skąd bezprzewodowo do laptopa.Znalazłem w internecie urządzenia o nazwie VG with router.Czy takim czymś można zastąpić używane obecnie dwa urządzenia podłączając również telefon??
http://www.allegro.pl/item741336469_cor ... teway.html
http://www.twenga.pl/cena-Wireless-G-Br ... i-251785-0
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Patryk »

piotrowaty83 pisze:Czy takim czymś można zastąpić używane obecnie dwa urządzenia podłączając również telefon??
Nie ma takiej możliwości.
piotrowaty83
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-10-08, 17:57
Lokalizacja: Tczew

Re: WiMAX w Netii

Post autor: piotrowaty83 »

Niedługo kończy mi się umowa w Wimaxie więc postanowiłem sobie dzisiaj zadzwonić i zapytać o promocje dla przedłużających.Jakie było moje zdziwienie gdy dowiedziałem się,że od prawie roku jestem już na umowie na czas nieokreślony,podczas gdy umowa wygasa mi dopiero za miesiąc!!Mało tego;dowiedziałem się również,że w 2007r podpisałem aneks do umowy w związku z rezygnacją z telefonu.Najlepsze było jak powiedziałem miłej pani,że właśnie z tego telefonu dzwonię...nastała wtedy cisza.Nie wiem czy takich zatrudniają konsultantów czy to tylko jakieś błędy w systemie ale po tym nie miałem ochoty na rozmowę z taką osobą.Wiem tylko,że jedyną promocją dla starych klientów jest tylko brak opłat aktywacyjnych.
Manthor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-10-18, 13:19
Lokalizacja: Sady

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Manthor »

Witam,

Interesuje mnie internet w netii wimax. Nadajnik mam w odległości ok. 6-7km, po drodze trochę drzew (pierwsze jakieś 100-150m od domu) i budynków. Chciałbym zapytać co o tym myślicie? Będzie działać?

Jeśli komuś by się chciało zerknąć, mieszkam nieco na północny wschód od skrzyżowania dróg nr 7 i 575 w miejscowości Sady, pow. nowodworski. Nadajnik jest umieszczony właśnie (chyba) pod Nowym Dworem Mazowieckim w miejscowości Okunin.

Z góry dziękuję za odzew :)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: WiMAX w Netii

Post autor: krystianb »

Szklanej kuli to my tu nie mamy. Zadzwoń, zamów przyjadą monterzy z netii sprawdzą sygnał, jak będzie dobrze to sprzęt zamontują.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Quest »

Manthor, zerknij czy widzisz na swoim dachu komin z Okunina ( tak od połowy z wyż ), jeżeli tak to prawie jesteś klientem Netii. Ale tylko pomiar przez technika daje 100% odpowiedz na twoje pytanie.
Patrik0
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2009-05-18, 16:33
Lokalizacja: Łubianka

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Patrik0 »

Manthor, powinno być wsztstko ok...ale jak napisali poprzednicy musi to wszystko sprawdzić fachowiec. Pozdrawiam.
Manthor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-10-18, 13:19
Lokalizacja: Sady

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Manthor »

Komina niestety nie widzę, drzewa zasłaniają.
Właśnie odesłałem umowę i czekam na pojawienie się techników. :) I dziękuję za odzew :)
koziakaka
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2009-10-29, 00:40
Lokalizacja: Białystok

Re: WiMAX w Netii

Post autor: koziakaka »

Witam,
czy ktos zna polozenie nadajnika wimax netii na terenie Bialegostoku?Nazwa ulicy?
Sonea
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-11-04, 14:10
Lokalizacja: Pod Warszawą

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Sonea »

Witam,
Właśnie zamówiłam WiMaxa z Netii jako jedyna alternatywę dla internetu mobilnego. Mam nadzieję, ze dobrze zrobiłam, chociaż jeszcze wczoraj byłam zdecydowana na mobilny ale zestaw iPlusa który pożyczyłam od koleżanki nie chciał współpracować z Windowsem 7.
Ogólnie nad moimi próbami przyłączenia internetu ciąży jakieś fatum ale to długa historia :roll:
Zastanawiam się jak wyglądać będzie instalacja anteny (o ile sygnał pozwoli) - mam dwuspadowy dach z blachodachówką i wolałabym żeby monterzy po nim nie łazili . No i jeszcze ten kabel zwisający z dachu... Wolałabym oczywiście nad oknem ale mam dosyć niski budynek - parter z poddaszem i nie wiem czy okaże sie to wystarczające.
Mam jeszcze pytanie jak kabel dostaje się do wnętrza - wiercą dziurę w murze czy w oknie?

Czy ktoś może orientuje się gdzie jest nadajnik Netii w Konstancinie?
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Quest »

Sonea, swietlicowa 3
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: WiMAX w Netii

Post autor: zDaleKi »

Sonea pisze:Właśnie zamówiłam WiMaxa z Netii jako jedyna alternatywę dla internetu mobilnego.
Jak już będziesz miała to zainstalowane (podłączone), to napisz jak to działa :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Sonea
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-11-04, 14:10
Lokalizacja: Pod Warszawą

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Sonea »

Quest pisze:Sonea, swietlicowa 3
Dzięki!
Hmmm... sama nie wiem czy to dobra lokalizacja czy zła....
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Blido »

Sonea pisze:Wolałabym oczywiście nad oknem ale mam dosyć niski budynek - parter z poddaszem i nie wiem czy okaże sie to wystarczające.
Dlatego poproś monterów aby najpierw tam sprawdzili moc sygnału. Może nie będzie konieczny montaż terminala na dachu. Na murze terminal jest też znacznie bezpieczniejszy niż na dachu, bo szansa że uderzy w niego piorun jest mniejsza.
Sonea pisze:Mam jeszcze pytanie jak kabel dostaje się do wnętrza - wiercą dziurę w murze czy w oknie?
Z tego co się orientuję to jak sobie zażyczysz, ale sami z siebie będą chcieli wiercić w oknie bo łatwiej.
W Erze na szczęście Wimaksa można zainstalować samemu, więc nie użerałem się z monterami (za dodatkowe 300zł) a montaż wcale nie jest trudny. Kabel poprowadziłem przez okno (wywierciłem dziurę we framudze) bo nie ma sensu niszczyć elewacji.
Sonea
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-11-04, 14:10
Lokalizacja: Pod Warszawą

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Sonea »

Blido pisze:Dlatego poproś monterów aby najpierw tam sprawdzili moc sygnału. Może nie będzie konieczny montaż terminala na dachu
Mieszkam w odległości ok. 1 kilometra od BS-a więc mam nadzieję, że sygnał będzie odpowiednio mocny żeby nie ustawiać na dachu. Ale nie ma co dywagować tylko trzeba czekać aż się odezwą a to jak czytałam może potrwać...
Patrik0
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2009-05-18, 16:33
Lokalizacja: Łubianka

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Patrik0 »

Ja mam ok. 1,6 km w linii prostej do BS-A , i nie trzeba było montować na dachu , mam na wysokości ok. 6m. :hyhy:

Edit:
Termin który podaja jest do 2 tygodni i w końcowke tych 14 dni dzwonia u umawiają się na konkretną godzinę. Pozdrawiam.
Sonea
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-11-04, 14:10
Lokalizacja: Pod Warszawą

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Sonea »

Patrik0 a jak było u Ciebie z umową? Mi kurier ją dostarczył ale nie wiem nawet czy u mnie bedą "możliwości techniczne". Czy umowę trzeba podpisać przed montażem?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: WiMAX w Netii

Post autor: ja.michal »

Sonea, zazwyczaj jest tak, że podpisuje się umowę, ona leci do operatora, przyjeżdżają technicy i sprawdzają wszystko. Przy braku możliwości technicznych umowa jest rozwiązywana.

Przeczytaj dokładnie regulamin a dowiesz się tak to jest. No i zawsze dobrze zadzwonić do BOKu.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Blido »

Sonea pisze:Czy umowę trzeba podpisać przed montażem?
Tak, należy podpisać ją przed montażem. Tak jest zarówno w Netii i w Erze.
K4mi1o0
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-11-08, 08:41
Lokalizacja: Toruń

Re: WiMAX w Netii

Post autor: K4mi1o0 »

Witam mam internet Netii (wimax). chcę go podzielic na 2 komputery ale przy podłączaniu się do internetu muszę podać login i hasło. Moje pytanie brzmi : jaki router kupić aby sam podawał hasło i login, czyli potrzebuje routera z loginem i hasłem ;) , a nie znam się na tym więc nie wiem jaki kupić, może mi ktoś pomóc ?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Jo_gurt »

K4mi1o0 pisze:jaki router kupić aby sam podawał hasło i login, czyli potrzebuje routera z loginem i hasłem ;)
Potrzeba takiego, który obsługuje PPPoE. Czyli dowolny bez modemu ADSL.
Z tańszych polecam Ovislink WL-1600GL.
K4mi1o0
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-11-08, 08:41
Lokalizacja: Toruń

Re: WiMAX w Netii

Post autor: K4mi1o0 »

ok dzięki :)
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: WiMAX w Netii

Post autor: przemox.1 »

Mam pytanie :)
Czy ma ktoś jakąś orientacyjną mapkę zasięgu WiMax'a Neti ?
ODPOWIEDZ