Mv610 kilka pytań

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Musk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2013-06-11, 09:47
Lokalizacja: Polska

Mv610 kilka pytań

Post autor: Musk »

Witam. Mieszkam w lesie około 8-9km w linii prostej od BTS i na zewnętrznej antenie nie udało mi się zejść z sygnałem poniżej -70 (aktualnie -75 i nie mogę zejść niżej). Mój router to mv610.

1. Czy antena mogła stracić przez 3 lata swoją dawną moc?
2. Czy dało by radę jakoś przerobić antenę żeby poprawić jej działanie (już mam ją przekręconą, że stoi na leżąco (zyskałem trochę na sygnale)
3. Czytałem o aktualizacji na norweskie oprogramowanie, ale podobno według niektórych nic nie zwiększa prędkości, ale pytanie brzmi czy spadnie mi PING?
4. Dało by radę zdjąć PIN z karty, bo wpisywanie go po każdym restarcie mogło by być uciążliwe?
5. Czy po wgraniu norweskiej wersji oprogramowania pakiety typu szczęśliwe godziny itp działają normalnie?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Mv610 kilka pytań

Post autor: krystianb »

Musk pisze:1. Czy antena mogła stracić przez 3 lata swoją dawną moc?
Antena raczej nie, kabel mógł zamoknąć, a także zaśniedzieć na przyłączu jeśli jest przykręcane na śruby. Ale raczej obstawiam przykręcenie mocy bts'a.
Musk pisze:2. Czy dało by radę jakoś przerobić antenę żeby poprawić jej działanie (już mam ją przekręconą, że stoi na leżąco (zyskałem trochę na sygnale)
Dziwne.
Musk pisze:4. Dało by radę zdjąć PIN z karty, bo wpisywanie go po każdym restarcie mogło by być uciążliwe?
Pismo do orange, choć gwarancji sukcesu nie ma.
Musk pisze:5. Czy po wgraniu norweskiej wersji oprogramowania pakiety typu szczęśliwe godziny itp działają normalnie?
Soft w routerze nie ma z tym nic wspólnego.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Musk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2013-06-11, 09:47
Lokalizacja: Polska

Re: Mv610 kilka pytań

Post autor: Musk »

Czy po wgraniu norweskiego softu jest jakaś różnica w pingu? na prędkości aż mi tak nie zależy, ale na stabilności łącza.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Mv610 kilka pytań

Post autor: key »

Musk pisze:Czy po wgraniu norweskiego softu jest jakaś różnica w pingu?
Nie
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ