Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19173
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: matek451 »

Trudno się połapać w tym co piszesz. Pożyczyłeś "antenę" w Plusie, nie napisałeś jaką. Piszesz o niej, że kierunkowa. Plus ma takie anteny?, podaj typ. Zasięg w Plusie w twojej lokalizacji zapewnia BTS Aero2 UMTS900 w Siemiatyczach ul. Ciechanowska. Uparłeś się korzystać z bacika i efekt masz, tego wynalazku nie ustawisz na konkretny BTS. Dobrze ,że nie kupiłeś tego złomu tylko pożyczona, oddaj tym fachowcom z Plusa :D . Kup porządną antenę kierunkową na 900MHz .
matowe92
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2009-12-11, 22:03
Lokalizacja: z miasta

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: matowe92 »

Musisz lepiej czytać. Napisałem że testuje urządzenie z anteną kierunkową a nie z bacikiem :P Nie wiem jaki jest to model, bo pożyczyli go rodzice nie ja. Antena jest z salonu z Plusa, nie wiem kto ją wyprodukował, pewnie jakiś Chińczyk, w każdym bądź razie została pożyczona z salonu. Wydaje mi się że pracuje w częstotliwości 900 i dlatego nie mam żadnych zysków sygnału. Uważam że potrzebna jest mi antena kierunkowa 2100 bo właśnie nadajnik o takiej częstotliwości znajduje się w pobliżu? Mam rację? Tak czy siak dzięki za info :P
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19173
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: matek451 »

Ciągle eksperymentujesz z niby antenami :szok: . To, ze antena jest z salonu Plusa nie świadczy o jej skuteczności, wręcz odwrotnie.Ostatnią rzeczą jaka można zrobić to kupić( wypożyczyć ) antenę z salonu :dobani: . Ciągle błądzisz po omacku i nie słuchasz rad. Napisałem wyraźnie, korzystasz w Plusie z BTS Aero2 UMTS900 w Siemiatyczach i dlatego potrzebujesz anteny na 900MHznp. ATK-20( ATK-10). Nie upieraj się przy UMTS 2100 Plusa bo nie korzystasz z niego i antena na 2100 MHz ci niepotrzebna. Słuchaj rad i wyciągaj wnioski. Pozwoli ci to oszczędzić czas i pieniądze. Daj sobie spokój z bacikami, antenami z salonu i tym podobnymi wynalazkami. Efekt ich działania już poznałeś, zainwestuj 100-120zł i kup wymienioną antenę na 900MHz w Cybertechu
matowe92
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2009-12-11, 22:03
Lokalizacja: z miasta

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: matowe92 »

Jesteś przekonany że taka antena poprawi zasięg? Nie chce kupić czegoś co mi nie pomoże i tylko niepotrzebnie wydać pieniądze :/ PS. Dlaczego korzystam z nadajnika Aero a nie z nadajnika Plusa? :>
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: zurek »

Dlaczego korzystasz z nadajnika Aero2 a nie Plusa? Ponieważ Aero2 jest na usługach Polkomtela i udostępnia swoje BTS-y dla Plusa pod UMTS900MHz.

Co do anteny to tylko kierunkowa ATK-20... I nie kombinuj więcej bo wyjdziesz na tym jak Zabłocki na mydle...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19173
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: matek451 »

Korzystałeś z porad i anteny tych "fachowców" :D z salonu Plusa to powinni wiedzieć , że na terenach pozamiejskich zasięg Plus jest realizowany przez sieć UMTS900 Aero2 i dobrać ci odpowiednią antenę ;) . To jedna ze spółek wchodząca w skład tzw. Grupy Solorza. Plus ma też LTE, a czy widziałeś sieć i BTS -y Plusa na LTE1800? nie , bo tutaj z kolei Plus korzysta z LTE1800 Mobylandu. Kolejnej spółki Solorza. Proponuję zdecydować się , albo korzystasz z porad forum lub zdajesz się na "wsparcie" :) konsultantów. Masz wolny wybór.
matowe92
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2009-12-11, 22:03
Lokalizacja: z miasta

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: matowe92 »

A co sądzicie o tego typu antenie: http://www.cyfrowypolsat.pl/instrukcja_ ... i_buro.pdf ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: wojteks »

matowe92 pisze:A co sądzicie o tego typu antenie:
Gadżet a nie antena. To coś przenosi punkt odbioru sygnału z modemu do punktu zamocowania tego czegoś. Niby coś daje ale to tak samo jakbyś modem w tym miejscu umieścił albo nawet tłumi sygnał.
Nie pomagam na PW!
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: Throu »

@matowe92 wybacz, ale nie pojmuję Cię. Koledzy znający się na rzeczy, którzy na mobilnym internecie zęby pozjadali dają Ci konkretne rozwiązania dopasowane idealnie do Twojego przypadku a Ty dalej idziesz w zaparte i wynajdujesz jakieś cuda na kiju? :zdziwko: Pytanie brzmi po co? Masz kasy w nadmiarze czy jak? Raz już się przekonałeś co daje takie wydziwianie i nijak nie wyciągasz wniosków... :facepalm:

Zamiast się cieszyć, że są tu ludzie o bogatej, sprawdzonej w praktyce wiedzy i można za darmo korzystać z ich porad to Ty cudujesz po swojemu, albo dajesz się podpuszczać konsultantom z salonu, którym zależy jedynie na tym żeby jakoś upłynnić zalegający na magazynie sprzęt (wcisnąć go nieświadomemu klientowi) albo omamić go równie lipną ofertą czy nawet zrobić obie te rzeczy jednocześnie jak trafi się ku temu okazja. Chcesz doświadczyć tego na własnej skórze?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19173
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: matek451 »

@Thoru popieram w całości :ok: ale myślę, że kolega @matowe92 nas jeszcze czymś zaskoczy :D . "Wynalazków" :dobani: w temacie anten do mobilnego internetu mnogo więc wszystko jeszcze przed nami :szok: .
matowe92
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2009-12-11, 22:03
Lokalizacja: z miasta

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: matowe92 »

Mam do Was pytanie fachowcy :) Jeśli mam antenę http://www.dipol.com.pl/antena_freedom_ ... _A6910.htm i zmienię jej złącze na SMA to czy będzie ona współpracować z moim routerem i zwiększać jego sygnał, tzn. czy będzie działać tak jak AKT-20? Proszę o wyjaśnienie, jestem bardzo ciekaw :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: wojteks »

matowe92 pisze:to czy będzie ona współpracować z moim routerem i zwiększać jego sygnał,
Nie, to co masz jest na 450MHz a potrzebujesz na 2100MHz albo 900MHz bo w końcu nie wiem co właściwie chcesz osiągnąć i czym.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: zurek »

matowe92 pisze:Mam do Was pytanie fachowcy :) Jeśli mam antenę http://www.dipol.com.pl/antena_freedom_ ... _A6910.htm i zmienię jej złącze na SMA to czy będzie ona współpracować z moim routerem i zwiększać jego sygnał, tzn. czy będzie działać tak jak AKT-20? Proszę o wyjaśnienie, jestem bardzo ciekaw :)
Chłopie co Ty kombinujesz? To jest antena na pasmo CDMA w sieci Orange...
Do Aero (Plus) potrzebujesz anteny na pasmo 900MHz... np. antena ATK-20 DIPOL...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19173
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: matek451 »

A jednak miałem rację, znów nas czymś zaskoczył :D Wciąż poszukuje własnej drogi i wyważa otwarte drzwi :facepalm: Myślę, ze to nie koniec serialu.Obym się mylił ;)
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: zurek »

matek451 pisze:A jednak miałem rację, znów nas czymś zaskoczył :D Wciąż poszukuje własnej drogi i wyważa otwarte drzwi :facepalm: Myślę, ze to nie koniec serialu.Obym się mylił ;)

Przynajmniej nie jest nudno na forum :hurra:
matowe92
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2009-12-11, 22:03
Lokalizacja: z miasta

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: matowe92 »

Mam jeszcze kilka pomysłów w zanadrzu ale spokojnie, już niebawem poinformuję Was o nich :D
JacekGrab
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2013-11-25, 22:15
Lokalizacja: Polska

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: JacekGrab »

Witam, dzwonili do mojego ojca (na niego jest umowa) z ofertą za 49 zł - limit 14 GB, urządzenie dualne, ale powiedział że się zastanowi. Dzisiaj znowu dzwonili z "świetną" ofertą za 45 zł i limitem 49 GB, ale tym razem bez urządzenia. Posiadam MV410 na CDMA na którym prędkości w dzień oscylują w granicach 0,4 - 0,8 Mb.

Przeczytałem trochę tematów o internecie z orange na waszym forum i chyba jedynym wyjściem jest wypowiedzenie umowy miesiąc przed jej zakończeniem (kończy się 1.29.2014). Jak złożę wypowiedzenie do salonu to czy na pewno zadzwoni ktoś z DUK i można będzie z nim negocjować 50% na abonament i jakiś modem HSPA+ (najlepiej stacjonarny z WiFi)? Albo gdy się powie konsultantowi gdy zadzwoni, że jeśli mi nie da takich warunków (50% i modem) to złożę wypowiedzenie umowy albo przejdę do konkurencji? Czy połączą mnie wtedy z DUK?
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: DiilGang »

Podczas wypowiadania umowy zostaniesz połączony z DUK. Ja najprawdopodobnie jutro idę do Orange i spróbuję wywalczyć zniżkę 50 % i tablet .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
JacekGrab
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2013-11-25, 22:15
Lokalizacja: Polska

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: JacekGrab »

Napisz jeśli uda Ci się coś wynegocjować
ODPOWIEDZ