Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mati123307
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2013-03-12, 21:09
Lokalizacja: Kalisz

Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: mati123307 »

Witam mam umowe z orange freedom pro do 6 wrzesnia 2013r mam zamiar wypowiedziec tą umowe i zawrzec nowa z orange free na karte mam pytanie
1.Czy ruter ktory dostalem od salonu mam go na stałe?
2.Czy karta z orange free bd na 100% dziala w ruterze mv410r
3.Czy musze czekac do wrzesnia zeby rozwiazac umowe i podpisac nowa z orange free ,zalezalo by mi na tym zeby w lipcu juz wypowiedziec orange freedom pro i podpisac z orange fee
derek
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2011-07-07, 18:36
Lokalizacja: made in poland

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: derek »

Ad1. - ruter jest twój możesz go zatrzymać
Ad2. - karta bedzie działać w ruterze mv 410, najprawdopodobniej tylko trzeba będzie zadzwonić do BOK w celu aktywacji trybu cdma
Ad3. - Nie musisz czekać do miesiąca września by rozwiązać umowę. Na pewno posiadasz profil na orange-online, klikasz na podsumowanie pojawia się Twoja umowa kończy się dnia: tu jest data jak klikniesz na nią to pojawi się wówczas kara za zerwanie umowy :padam: . pozdrawiam
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: Throu »

mati123307 pisze:mam zamiar wypowiedziec tą umowe i zawrzec nowa z orange free na karte
Tylko, że CDMA jest dostępne wyłącznie w OF na abonament, w ofercie na kartę profil ten jest niedostępny. Najlepsza opcja w chwili obecnej to rozwiązać umowę z OFP i wziąć OF na abonament bez modemu z 2x więcej GB http://www.orange.pl/kid,4002009449,id, ... ticle.html
mati123307
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2013-03-12, 21:09
Lokalizacja: Kalisz

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: mati123307 »

tak oto mi dokaldanie chodzilo tylko zeby aby nie placic 2 rachunków za ofp i of tylko ofp wyalczyc a zawrzec umowe z OF
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: Throu »

No to masz 2 wyjścia:
1. Zrobić tak jak doradził Ci kolega derek. Wtedy płacisz karę za zerwanie umowy (nie będzie ona wysoka, z uwagi na to, że do września raptem 2 miesiące), zobacz ile miałbyś do zapłaty, jeśli uznasz, że warto to wypowiedz umowę i po tym fakcie możesz zawrzeć nową w ramach Orange Free.
2. Czekać na wygaśnięcie obecnej (pamiętaj złożyć wypowiedzenie co najmniej 30 dni przed końcem umowy) i wtedy wziąć OF.
mati123307
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2013-03-12, 21:09
Lokalizacja: Kalisz

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: mati123307 »

derek pisze:Ad1. - ruter jest twój możesz go zatrzymać
Ad2. - karta bedzie działać w ruterze mv 410, najprawdopodobniej tylko trzeba będzie zadzwonić do BOK w celu aktywacji trybu cdma
Ad3. - Nie musisz czekać do miesiąca września by rozwiązać umowę. Na pewno posiadasz profil na orange-online, klikasz na podsumowanie pojawia się Twoja umowa kończy się dnia: tu jest data jak klikniesz na nią to pojawi się wówczas kara za zerwanie umowy :padam: . pozdrawiam
a gdzie jest to podsumuj tokladnie ,bo konto mam
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: Throu »

1.Logujesz się
2. Wybierasz "Obsługa online" (po prawej)
3. Na środku masz Podsumowanie i tam jest: Twoja umowa kończy się dnia: [tu podana data w formie klikalnego linku] . Klikasz na tą datę i tam będziesz miał napisane ile wynosi kara za zerwanie umowy w dniu dzisiejszym
matowe92
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2009-12-11, 22:03
Lokalizacja: z miasta

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: matowe92 »

Witam, chciałbym Was prosić o radę. Kończy mi się umowa na Orange Freedom Pro, dostałem propozycję przejścia na Orange Free Net z routerem MV610 za 1 zł na 2 lata z abonamentem 30 zł za 21 GB limitu. Wczoraj instalowałem internet mobilny z T-Mobile u mojego wujka. W miejscu jego instalacji dostępny jest nawet standard 3G+ na wszystkich kreskach. Wiecie co...? Zazdroszczę mu :D Sprawdzałem zasięg z tym urządzeniem u siebie (z anteną zewnętrzną) i u mnie zasięg był słabszy. W jednym pomieszczeniu z anteną za oknem miałem 3G kilka kresek, w innym już tylko 2G. Moje pytanie brzmi czy warto pakować się w internet mobilny od Orange, czyli w coś co wydaje mi się nie jest pewne. Mógłbym wziąć AnyData ADU-890W dokupić do niego zewnętrzną antenę + router i może jako tako by działało w technologia HSPA, ale jeśli nie to nie miałbym zasięgu CDMA, bo już teraz do CDMA mam antenę zewnętrzną. W nocy mam szybko transfer, w ciągu dnia jest już gorzej. Chyba stacje są zapchane, a może to wina starego MV410, ponad 4 letniego który często gubi sygnał. A więc, co radzicie? :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: matek451 »

Skąd jesteś? Czy znajdujesz się w zasięgu NetWorks, jeśli tak to warto w Orange wziąć coś z obsługą HSPA+DC i całkowicie zrezygnować z CDMA.
matowe92
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2009-12-11, 22:03
Lokalizacja: z miasta

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: matowe92 »

Mieszkam w gminie Siemiatycze, województwo podlaskie.
piotr3334444
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-09-09, 19:44
Lokalizacja: warszawa

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: piotr3334444 »

Jakim cudem daja Ci router w tej ofercie. Ja tez tak chce
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: matek451 »

W ofertach na dwa lata dają router to normalne, jeszcze MV610 to żadna łaska.

[ Dodano: 2013-09-12, 12:43 ]
Matowe92 jesteś w zasięgu NetWorks ,najbliższe BTS-y UMTS 2100 z obsługą HSPA+DC w Siemiatyczach ul.Pałacowa 3 i Kułygi 229. Masz do nich ok. 5 km więc na zewnętrznej antenie kierunkowej na 2100MHz powinno dać radę. Podziękuj im za tą ofertę . W punkcie Orange złóż wypowiedzenie i z DUK wynegocjuj korzystną umowę z modemem/routerem obsługującym HSPA+DC, maja teraz nowe w ofercie. Ten zasięg w T-Mobile jest teraz realizowany z tych samych BTS-ów dla Orange. Warto by zrobić testy Orange, weż modem od wuja i sprawdź na karcie Orange. Jaką on ma antenę?
matowe92
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2009-12-11, 22:03
Lokalizacja: z miasta

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: matowe92 »

Wujek ma antenę tego typu http://www.systemygsm.pl/product-pol-89 ... i-SMA.html . Wypowiedzenie na Orange Freedom Pro złożyłem już wcześniej, dlatego otrzymałem taką ofertę migracji do Orange Free. Sprawdzałem zasięg na w/w antenie i modemie Huawei E3131 i wyniki nie były zadowalające. W większości był zasięg 2G, raptem 1 lub 2 kreski. Powiem jeszcze że mam słaby zasięg telefonu komórkowego także w dobrą prędkość internetu także wątpię :/ Wg mapy zasięgu Orange jestem tylko w zasięgu 2G.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: matek451 »

Ta antena nie ma żadnego zysku, jedynie przenosi miejsce poboru sygnału na zewnątrz jak ja wystawisz za okno. Stąd potrzeba zakupu porządnej anteny kierunkowej na 2100MHz i ustawienie na Siemiatycze lub Kułygi. Te dwa BTS-y sa już zweryfikowane w ramach NetWorks. Zrób testy korzystając z tego E-3131 na zewnątrz udając się w stronę Siemiatycz lub Kułyg. Zasięg w domu niewiele mówi. Wymuś na modemie tylko sieć 3G. Zobaczysz wtedy jak daleko sięga zasięg do ciebie bez anteny.
matowe92
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2009-12-11, 22:03
Lokalizacja: z miasta

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: matowe92 »

Podsunąłeś mi fajny pomysł. Jeśli wszystko ładnie by działało wziąłbym http://www.orange.pl/klienci_ind/orange ... ssType=NEW za 69 zł (zapewne na 2 lata) i miałbym te 21 GB na 30 zł lecz w innej technologii. Mówisz że zasięg internetu T-Mobile pokrywa się z internetem mobilnym Orange? Chce wiedzieć czy mogę odnieść zasięg T-Mobile do zasięgu Orange. Wydaje mi się że modem wujka może mieć sim-lock, po za tym ja mam karte sim R-UIM więc ona chyba nie pasowała by do jego modemu. Spróbuję zbadać ten zasięg. A jaka zewnętrzna antena byłaby dobra dla mnie i w miarę tania. Chciałbym aby była przystosowana też na odbiór w innych standardach w późniejszym czasie. Nawet LTE na 100 lat :D Może coś takiego: http://www.cybertech.com.pl/p87,antena- ... fme-z.html a może taka: http://allegro.pl/antena-paraboliczna-d ... 74031.html . Najgorzej jak skompletuję cały zestaw a później ten mój wyśniony internet nie będzie mi działał :]
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: matek451 »

Zacznijmy od anteny ta z pierwszego linku Cybertech to najlepszy wybór, tylko kabel do 10m. Tej drugiej nie bierz do ręki, to bujda na kołach. Antenę kupuj zawsze na konkretne pasmo, wielozakresowe im nie dorównują. To rozwiązanie , które proponuję jest przyszłościowe. Możliwe, że te prace z siecią NetWorks jescze trwają( uruchamianie usługi) ale wkrótce powinno być OK. W NetWorks T-Mobile i Orange korzystają z tych samych BTS tylko na swoich częstotliwościach. Na mapie http://mapa.btsearch.pl/ wpisz swoja miejscowość, odhacz T-Mobile i Lokalizacje z bazy BTSearch. Pokażą Ci się BTS-y Kułygi i Siemiatycze,Pałacowa3. Kliknij na nie i zobaczysz wszystkie parametry. Z CDMA zawsze możesz skorzystać na MV410. Weż modem z HSPA+DC E-3251 z Orange na testy. Modemy z T-mobile nie mają SIM-locków, to tylko w Orange.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: krystianb »

matowe92 pisze:Jeśli wszystko ładnie by działało wziąłbym
Jak patrzę na zdjęcia to E5776 ma tylko pojedyncze gniazdo antenowe, LTE z anteną będzie działać na pół gwizdka.

A co do zasięgu orange to w miejsca po modernizacji różnice pomiędzy nimi a t-mobile powinny być marginalne.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
matowe92
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2009-12-11, 22:03
Lokalizacja: z miasta

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: matowe92 »

To duża wada że ma tylko pojedyncze złącze antenowe? A w późniejszym czasie dzięki tej antenie będę mógł korzystać z innych technologii dostępu do internetu? A to że komórka ma słaby zasięg nie znaczy że z internetem też będzie podobnie?
matowe92
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2009-12-11, 22:03
Lokalizacja: z miasta

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: matowe92 »

A czy w Kułygach i Siemiatyczach dostępne są już obie częstotliwości UMTS (900 i 2100) po modernizacji NetWorks zarówno Orange jak i T-Mobile? Piszę tutaj bo mój wcześniejszy wątek został zamknięty :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: ja.michal »

Jest już na pewno 3G 2100 MHz. Z 900 MHz jeszcze nie wiadomo na 100% bo mapka nieaktualna (z początku września). Możliwe, że już jest.
matowe92
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2009-12-11, 22:03
Lokalizacja: z miasta

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: matowe92 »

Dzięki :) Zastanawiam się skąd bardzo dobry zasięg 3G internetu z T-Mobile i całkowity jego brak z Orange. Czytałem gdzieś że zasięg po modernizacji powinien chociaż częściowo się pokrywać. Ciekawe jak wyglądałby zasięg innych sieci: Plus, Play :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: ja.michal »

Tak, będzie się pokrywać na pewno w przypadku 3G 900 MHz bo współdzielą częstotliwość. Co do 2100 MHz może być różnie.
matowe92
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2009-12-11, 22:03
Lokalizacja: z miasta

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: matowe92 »

Witam, planuję w najbliższym czasie wypróbować internet mobilny z Plusa. Za ok. 50 zł będę miał 15 GB, umowę, jeśli internet będzie dobrze działał podpiszę na dwa lata. Jako anteny zewnętrznej chce użyć sprzętu typu "drut" :D np. http://www.systemygsm.pl/product-pol-90 ... i-SMA.html . Nie proszę o ocenę anteny, bo tą już wybrałem, chodzi mi o sprzęt jaki wybrać do odbioru tego internetu. Chce żeby był to router. Mam do wyboru: Huawei B593s-22 LTE, ZTE MF 28D oraz Huawei Router E5776 LTE. Który jest najlepszy, a który najgorszy, który jest najstabilniejszy, ma najlepszy zasięg, no i do którego będę mógł podłączyć mój drut? :D Z góry dziękuję za odpowiedz :)
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: zurek »

Ja mam router D-Link DWR921 i sobie bardzo chwalę... jest oferowany w abonamencie przez sieć Plus.
matowe92
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2009-12-11, 22:03
Lokalizacja: z miasta

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: matowe92 »

Ale zewnętrzny "drut" można do niego podłączyć? Co myślicie o pozostałych?
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: zurek »

Można ale to mija się z celem... Antena "drut" to niezbyt dobry pomysł...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: matek451 »

Tak z ciekawości spytam, czym kierowałeś się przy wyborze tej "anteny" ? jakieś testy. Pochwal się wynikami. ;) Tak na serio do BTS-a UMTS900 Aero2 masz 6 km, po drodze około 2 km lasu. Życzę powodzenia :) . Jeśli chodzi o router to zdecyduj czy potrzebujesz stacjonarnego czy MiFi.
matowe92
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2009-12-11, 22:03
Lokalizacja: z miasta

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: matowe92 »

Interesuje mnie router stacjonarny.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: zurek »

matowe92 pisze:Interesuje mnie router stacjonarny.

Jeśli chodzi o stacjonarny to najlepsze z nich to Huawei B593s-22 oraz D-Link DWR-921
matowe92
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2009-12-11, 22:03
Lokalizacja: z miasta

Re: Koncząca sie umowa Orange Freedom Pro

Post autor: matowe92 »

Hej, mam już Huawei i korzystam z internetu w sieci Plus w mojej lokalizacji (moja lokalizacja jest w innym wątku). Odbieram zasięg 1 kreska wg routera sieci 3G. Zasięg jest stabilny. Antena kierunkowa nie poprawiła tego wyniku. Nie wiem na jakiej częstotliwości pracuje, bo nie ma mnie w domu. Była pożyczona ze sklepu Plusa. Mam pytanie, na jakiej częstotliwości powinna pracować? 2100? I na jaki nadajnik ją skierować, bo może coś robię źle. Dziękuje ;)
ODPOWIEDZ