[NEWS] T-mobile uruchamia komercyjnie technologię UMTS900

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yanusz
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1155
Rejestracja: 2011-08-14, 08:00
Lokalizacja: C:\\Lubelskie\

[NEWS] T-mobile uruchamia komercyjnie technologię UMTS900

Post autor: Yanusz »

T-Mobile uruchomił komercyjnie UMTS900, zwiększając zasięg usług szybkiego mobilnego Internetu. Szybka transmisja danych dostępna jest na nowych obszarach i większa pojemność sieci to zalety uruchomienia technologii UMTS900.

Technologia UMTS900, będąca uzupełnieniem warstwy UMTS2100, jest uruchamiana, m. in., w miejscach, w których usługi szybkiego mobilnego Internetu w chwili obecnej są dostępne w sposób ograniczony. Po wdrożeniu UMTS900 w tych obszarach możliwe będzie świadczenie usług szybkiej transmisji danych HSPA+ z prędkościami do 21 Mbps. Jednocześnie pozwala ona na pokrywanie zasięgiem obszarów w większych odległościach od stacji bazowych. Szczególnie zauważalne będzie to na obszarach o niskiej gęstości zaludnienia, czy wzdłuż tras kolejowych.

Jako pierwsi z usług szybkiego mobilnego Internetu w technologii UMTS900 mogą korzystać mieszkańcy 13 regionów Polski: Białostockiego, Elbląskiego, Ełckiego, Gorzowskiego, Krośnieńskiego, Nowosądeckiego, Olsztyńskiego, Przemyskiego, Rzeszowskiego, Szczecińskiego, Tarnobrzeskiego, Tarnowskiego i Zielonogórskiego. Wraz z prowadzeniem prac modernizacji sieci T-Mobile, technologia UMTS900 będzie wkrótce udostępniania w kolejnych regionach kraju.
Obrazek

Źródło: Media2
Pomoc w doborze anten EDGE/UMTS/HSDPA/HSPA/HSPA+/LTE/CDMA
smrodek11
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 213
Rejestracja: 2010-02-13, 14:17
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] T-mobile uruchamia komercyjnie technologię UMTS900

Post autor: smrodek11 »

Czekam z niecierpliwością
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26151
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [NEWS] T-mobile uruchamia komercyjnie technologię UMTS900

Post autor: wojteks »

Dawno nie skanowałem okolicy ale po przełączeniu posiadanego e367 na UMTS900 wyszukało mi Plusa (Aero2) T-Mobile, Orange więc wnioskuję że UMTS900 działa jak w opisanym newsie.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: [NEWS] T-mobile uruchamia komercyjnie technologię UMTS900

Post autor: adziu82 »

wojteks, a powiedz mi proszę czy zasięg jest faktycznie lepszy? Zależy mi na tym, bo może w końcu będę miał jakiś zasięg w domu, bo tak to jest ,,0'' Rozumiem że do wykonywania połączeń też ma być lepiej, tylko oczywiście jakiś fon z obsługą UMTS 900. Chyba będzie trzeba coś sobie sprawić, bo nokia n900 nie ma, ale Samsung Captivate ma już.

Trzeba na weekend zjechać do Polski i sprawdzić. Mapka jakaś mała, słabo widoczna ale chyba mnie to objęło.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] T-mobile uruchamia komercyjnie technologię UMTS900

Post autor: ja.michal »

Oj mam nadzieję, że tym miesiącu coś się ruszy bo już mam dość EDGE z prędkością 60 kb/s.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: [NEWS] T-mobile uruchamia komercyjnie technologię UMTS900

Post autor: adziu82 »

ja.michal pisze:Oj mam nadzieję, że tym miesiącu coś się ruszy bo już mam dość EDGE z prędkością 60 kb/s.
ja.michal, to się ciesz że masz chociaż tyle :ok:
Pamiętam kiedy z bratem braliśmy internet w Orange jakieś 6 lat temu ( nie było radiowego internetu tak jak teraz, ani kabla, który właśnie ciągną ) cena za miesiąc 120zł limit 4 giga i lejek :cry: oraz max 24 kb/s.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] T-mobile uruchamia komercyjnie technologię UMTS900

Post autor: ja.michal »

adziu82, miałem blueconnecta jak wszedł na rynek. Prędkości na poziomie 5-25 KB/s. Na ogół stabilnie 10 KB/s. Kilka km do stacji i po drodze hala stalowa, las i górka. Koszt właśnie koło 120 zł miesięcznie, terminal 250 zł, limit 2 GB i niby lejek, ale nie czułem, aby się włączył. Plus taki, że kilka km dalej miałem MC z Hot Spotem Ery, który był wliczony w abo i bez limitu. Na rowerek, kilka km z laptopem na plecach i było sobie 1-2 Mb/s w WiFi. Wtedy królowała Neo 128 kb/s także łącze miałem szybkie. Zawsze sam byłem w sieci. ;)

Także jakby wracam do korzeni. ;) Niestety wtedy było trochę inaczej - mniej ważące strony.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: [NEWS] T-mobile uruchamia komercyjnie technologię UMTS900

Post autor: adziu82 »

ja.michal pisze:Także jakby wracam do korzeni
No to nie zazdroszczę, ja wyjątkowo od tego się odbijam :ok:
Uruchomili właśnie u mnie UMTS 900, od grudnia zeszłego roku odpalili 3G, radiówka podkręciła do 4 Mb/s oraz ciągną kabel, ale na to nie wiem czy będę się pisał, chyba że będzie możliwość bez telefonu stacjonarnego bo nie będzie mi potrzebny.
RAW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] T-mobile uruchamia komercyjnie technologię UMTS900

Post autor: ja.michal »

Uruchomili koło 21 sierpnia UMTS900 w kolejnych pięciu regionach: Jeleniogórskim, Legnickim, Leszczyńskim, Radomskim i Wałbrzyskim.

W sumie UMTS900 w T-Mobile ma zasięg w rejonie: Białostockiego, Elbląskiego, Ełckiego, Gorzowskiego, Jeleniogórskiego, Krośnieńskiego, Legnickiego, Leszczyńskiego. Nowosądeckiego, Olsztyńskiego, Przemyskiego, Radomskiego, Rzeszowskiego, Szczecińskiego, Tarnobrzeskiego, Tarnowskiego, Wałbrzyskiego i Zielonogórskiego.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: [NEWS] T-mobile uruchamia komercyjnie technologię UMTS900

Post autor: adziu82 »

ja.michal pisze: i Zielonogórskiego
Dziwne, ale myślałem że odpalili u mnie UMTS 900 ( nie mam czym sprawdzić, bo dopiero za miesiąc będę miał fona z obsługą częstotliwości 900 ) a tu nie ma. Jak ktoś wie jak idzie autostrada A4 z Wrocławia na Olszynę to można zobaczyć zaraz przy granicy pod autostradą są małe dwie plamki i to właśnie ja w tych ,,plamkach '' mieszkam. Ciekawe czy w ogóle odpalą to UMTS 900 w tych ,,plamkach''
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] T-mobile uruchamia komercyjnie technologię UMTS900

Post autor: ja.michal »

Jak to przy granicy czyli może być różnie.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: [NEWS] T-mobile uruchamia komercyjnie technologię UMTS900

Post autor: adziu82 »

No tak ja.michał, ale by napisali że 90 % byłego województwa zielonogórskiego ma UMTS 900 a nie odpalili w całym. A się okazuje że ja nie mam.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19186
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [NEWS] T-mobile uruchamia komercyjnie technologię UMTS900

Post autor: matek451 »

Skąd ta informacja, że w całym województwie? Na razie w kilku lokalizacjach, w pobliżu tych miast.Widać to z mapy. Kolega podał tylko rejony, nie dotyczy to całych województw czy powiatów.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: [NEWS] T-mobile uruchamia komercyjnie technologię UMTS900

Post autor: adziu82 »

Yanusz pisze:mogą korzystać mieszkańcy 13 regionów Polski: Białostockiego, Elbląskiego, Ełckiego, Gorzowskiego, Krośnieńskiego, Nowosądeckiego, Olsztyńskiego, Przemyskiego, Rzeszowskiego, Szczecińskiego, Tarnobrzeskiego, Tarnowskiego i Zielonogórskiego
Czy ja nie jestem mieszkańcem województwa zielonogórskiego? To można by to jakoś sprecyzować, jakaś część. A tu ktoś napalony jest, że u niego będzie, a tu lipa.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] T-mobile uruchamia komercyjnie technologię UMTS900

Post autor: ja.michal »

Operatorzy budują podobno sieć wg starych województw.
Informacje odnośnie uruchomienia tutaj są:
http://media2.pl/telekomunikacja/105418 ... rnetu.html
ODPOWIEDZ