orange free net a orange online

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mati123307
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2013-03-12, 21:09
Lokalizacja: Kalisz

orange free net a orange online

Post autor: mati123307 »

Witam mam juz orange free net i karte w ruterze ale chcialym sie zalogowac na orane online podaje nr rzychodzi wiadomosc sms z kodem a karte mam w ruterze jak mam odebrac wiadomosc jak karta jest w ruterze dodam ze telefonu mam z simlockiem z plusa co robic?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: orange free net a orange online

Post autor: ja.michal »

Jeśli router nie ma funkcji odczytywania wiadomości SMS to niestety nie pozostaje nic innego jak przełożyć kartę do innego urządzenia. Czy to telefonu czy modemu na USB i odczytania wiadomości w programie.
Dokładnie nie zagłębiałem się w panel Orange, ale może jest tam opcja logowania się bez wysyłania hasła, ewentualnie, aby było ono wysyłane na inny numer?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: orange free net a orange online

Post autor: matek451 »

Rozumiem, że masz router z wbudowanym modemem od Orange i telefon z simlockiem Plusa stąd problem. Nie masz też żadnego modemu? Dobrym rozwiązaniem jest router z funkcją odczytywania SMS, polecam DOVADO, to drogi ale dobry sprzęt.
HariMata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2010-11-13, 22:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie/Łódź

Re: orange free net a orange online

Post autor: HariMata »

Jak ja lubię takie odpowiedzi w stylu kup mercedesa ba jest duo lepszy od Malucha. Kolega potrzebuje odczytać jeden SMS, a wpuszczasz go w zakup routera za ~500 zł, już o modemie usb, który trzeba do niego utknąć za ok 100 zl dodatkowo nie wspominając. Czy nie lepiej do tego odebrania tego jednego lub kilku okazyjnych sms-ów, kupić za ok. 20 zł na Allegro prostą używaną komórkę bez simlocka? Można też rozejrzeć się po znajomych i rodzine. Myślę, że coś by się znalazło do pożyczenia na chwilę.
mati123307
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2013-03-12, 21:09
Lokalizacja: Kalisz

Re: orange free net a orange online

Post autor: mati123307 »

tak dzisiaj wlozylem karte do telefonu przepisalem kod bo robilem nowe konto wkladam do rutera i pisalo mi ze zly kod próbowałem jeszcze raz ale sms nie przychodzil
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: orange free net a orange online

Post autor: krystianb »

mati123307 pisze:tak dzisiaj wlozylem karte do telefonu przepisalem kod bo robilem nowe konto wkladam do rutera i pisalo mi ze zly kod próbowałem jeszcze raz ale sms nie przychodzil
Tak się niestety nie da. Zerwałeś połączenie ze stroną w przeglądarce. Jest kilka rozwiązań, najłatwiej skorzystać z innego łącza internetowego podczas zakładania konta, ewentualnie trzeba kombinować z podłączaniem telefonu do komputera, bądź założyć konto korzystając z przeglądarki w telefonie.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
mati123307
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2013-03-12, 21:09
Lokalizacja: Kalisz

Re: orange free net a orange online

Post autor: mati123307 »

ok dziekuje za odpowiedz pomóżcie mi w innych postach zalozonych w tym dziale
ODPOWIEDZ