UMTS-stabilny ping czy to mozliwe?

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gosc

UMTS-stabilny ping czy to mozliwe?

Post autor: Gosc »

Moj problem polega na tym, iz jedynym sposobem dostepu do internetu jaki moge miec jest siec komorkowa

A bardzo zalezy mi na stabilnym pingu (jestem fanem gry diablo2 i by grac na serverach bn w sieci w ta gre wypada miec chociaz ping w granicach 200-300ms) -moj ping podczas gry "skacze" od 200ms do 800ms sredni czas wychodzi ze 400-500ms dlatego mam pytania:

1.czy ping w umts jest zalezny od sily sygnalu-czyli ze gdy sie ma "mocny "zasieg umts to mozna liczyc na stabilny ping o niskim przeskoku powiedzmy w granicach 200-300ms
czy tez sila zasiegu utms nie ma tu znaczenia a duza rozbieznosc miedzy minimalnym a maksymalnym pingiem jest uwarunkowana czym innym

dodam iz moj zasieg <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> nie jest najwyzszy(czasem sie gubi)

2.jezeli sie okaze ze mozna miec stabilny ping na utms, gdy sie ma silny sygnal- to czy sa jakies anteny zwiekszajace sile sygnalu utms(jaka powinna byc ich charakterystyka) z mozliwosci podlaczenia do komorki(uzywam nokii 6630)
z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam

EDIT: zmiana temtu ;)
gosc

Re: UMTS-stabilny ping czy to mozliwe?

Post autor: gosc »

chcialbym sprostowac oczywiscie chodzi o umts a nie o utms :), za pozno zauwazylem dopiero po wyslaniu posta
ODPOWIEDZ