Orange Free Dom Pro - dziwne utraty odbioru danych

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Orange Free Dom Pro - dziwne utraty odbioru danych

Post autor: Tesshu »

Dzień Dobry , od 2 dni borykam się z dość dziwnym problemem , internet działa normalnie dowload 2000-4000kbps upload 300-1000kbps / ping 120-180 (zależy od pory dnia) jednak tak jakby tracę dowload , nie dzieje się to systematycznie jednak jest uciążliwe , widzę to gdyż w tle działa netmeter i pokazuje podczas ściny (laga) DL 0,0 , czasami wywala internet lub tylko ścina , upload jest dobry ponieważ np. na teamspeakerze słychać mnie ale ja nikogo nie słyszę , sprawdzałem router tzn. mam 2 usługi w domu jeden na MV410 ,drugi na MV610 , dwie anteny zewnętrzne , testowałem na oryginalnych antenach i zewnętrznych jak również na obu modemach .
Problem zgłosiłem do BOk dzisiaj , 2 dni czekania na odpowiedz , jednak może ktoś tutaj mądrzejszy miał podobny problem lub zna przyczynę odpowiadającą za to dziwne zjawisko.
Jestem dość sceptycznie nastawiony i spodziewam się odpowiedzi ,że wszystko jest w porządku .
Dodam , że problem powstał po ulewach jakie nawiedziły nas w czwartek jednak nie był to jakiś kataklizm.

Region - 42-260 Kamienica Polska

Z góry dziękuję za udzielone rady/pomoc.
dawwdd
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2009-08-18, 20:52
Lokalizacja: z miasta

Re: Orange Free Dom Pro - dziwne utraty odbioru danych

Post autor: dawwdd »

Cos ze stacja mam to samo
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Free Dom Pro - dziwne utraty odbioru danych

Post autor: Orange Ekspert »

@Tesshu, usługi sieci pracują prawidłowo w tym rejonie. Nie stwierdzam również tego typu zgłoszeń z nadajnika od innych użytkowników. Tutaj pomocne będą logi z usługi po weryfikacji przez dział techniczny.

Podaj numer zgłoszenia technicznego w tej sprawie, sprawdzę szczegóły działania usługi internetowej.

Pozdrawiam,
Patryk
Orange Ekspert.
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: Orange Free Dom Pro - dziwne utraty odbioru danych

Post autor: Tesshu »

Numer 2701536. Dzisiaj póki co działa w miarę normalnie , wczoraj już mniej było spadków dowloadu ale za to rozłączało mnie kilka razy , zobaczymy jak będzie popołudniu bo w zasadzie to wczoraj te rozłączenia były tylko w godzinach 12-20:00 (+-) z czego tak jak już wspomniałem zasięg i parametry dowload/upload były takie jak zawsze czyli obciążenie nadajnika raczej nie wchodzi w grę .

Edit:
Popołudniu i wieczorem wczoraj niestety wywalało internet dalej , ścina dowloadu do 0 po czym pojawiał się trójkąt na ikonce od internetu ( czyli brak internetu) .
dawwdd
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2009-08-18, 20:52
Lokalizacja: z miasta

Re: Orange Free Dom Pro - dziwne utraty odbioru danych

Post autor: dawwdd »

Takie życie orange dobra firma
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: Orange Free Dom Pro - dziwne utraty odbioru danych

Post autor: Tesshu »

Dzisiaj dostałem telefon od Bok - usterka na BTS-ie niby do 48h ma zostać usunięta
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Free Dom Pro - dziwne utraty odbioru danych

Post autor: Orange Ekspert »

@Tesshu, potwierdzam, prace modernizacyjne w tej lokalizacji mają zostać zakończone w przeciągu 72 godzin.
Sprawdź połączenie po tym terminie. Jeśli zauważysz nieprawidłowości daj znać.


Pozdrawiam,
Patryk
Orange Ekspert.
bdkacz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 503
Rejestracja: 2010-07-30, 00:42
Lokalizacja: łódzkie

Re: Orange Free Dom Pro - dziwne utraty odbioru danych

Post autor: bdkacz »

Patryku,a czy na nadajniku w miejscowości Inowłódz (woj łódzkie) też są jakieś prace ? :)

Przydał by się taki wykaz http://www.orange.pl/prt/pl/klienci_ind/komunikaty/ dla nadajników komórkowych
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Free Dom Pro - dziwne utraty odbioru danych

Post autor: Orange Ekspert »

@bdkacz, Masz na myśli technologię CDMA czy 3G/GSM?

Utrudnienia z transmisją sieci możesz zgłaszać logując się do konta w serwisie Orange On-line pod tym adresem: http://zasieg-orange.wp.pl/
bdkacz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 503
Rejestracja: 2010-07-30, 00:42
Lokalizacja: łódzkie

Re: Orange Free Dom Pro - dziwne utraty odbioru danych

Post autor: bdkacz »

Orange Ekspert pisze:@bdkacz, Masz na myśli technologię CDMA czy 3G/GSM?/
CDMA
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Free Dom Pro - dziwne utraty odbioru danych

Post autor: Orange Ekspert »

bdkacz pisze:CDMA
Faktycznie, prowadzone są prace modernizacyjne na nadajniku, jednakże dotyczą jedynie technologii 2G (GSM), co nie powinno mieć bezpośredniego wpływu na transmisję danych. Technologia CDMA powinna funkcjonować prawidłowo. Niemniej prace mają zostać zakończone do końca dnia dzisiejszego.

Pozdrawiam,
Patryk
Orange Ekspert.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2013-10-03, 16:19 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2013-10-03, 15:19 przez Orange Ekspert, łącznie zmieniany 1 raz.
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: Orange Free Dom Pro - dziwne utraty odbioru danych

Post autor: Tesshu »

Dzień dobry.

Wróciłem po 5 dniowej nieobecności i coś jakby internet lepiej działał , jednak dzisiaj dalej miałem utraty dowload-u , wczoraj popołudniu w miarę to jakoś działało , dzisiaj kilka razy całkowicie wywalało internet lub po prostu był wielki "lag"
W związku z tym mam pytanko do Pana Orange experta czy prace modernizacyjne w mojej okolicy zostały zakończone??. Poczekam do jutra ,ponieważ nie wiem czy znowu dzwonić do BOK .
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Free Dom Pro - dziwne utraty odbioru danych

Post autor: Orange Ekspert »

Tesshu pisze:Dzień dobry.

Wróciłem po 5 dniowej nieobecności i coś jakby internet lepiej działał , jednak dzisiaj dalej miałem utraty dowload-u , wczoraj popołudniu w miarę to jakoś działało , dzisiaj kilka razy całkowicie wywalało internet lub po prostu był wielki "lag"
W związku z tym mam pytanko do Pana Orange experta czy prace modernizacyjne w mojej okolicy zostały zakończone??. Poczekam do jutra ,ponieważ nie wiem czy znowu dzwonić do BOK .
Występowały chwilowe przerwy wynikające z zakłócenia nadajnika w Twoim rejonie.
Aktualnie BTS pracuje prawidłowo.
Kamil444
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2012-12-28, 19:08
Lokalizacja: Mierżączka

Re: Orange Free Dom Pro - dziwne utraty odbioru danych

Post autor: Kamil444 »

a może orange expert sie wypowie na temat lagów, utraty pakietów zaczelo się wraz z początkiem jesieni,
w zeszłą zimę było to samo na wiosnę ustało a teraz od nowa żal nie będzie przedłużenia umowy
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Free Dom Pro - dziwne utraty odbioru danych

Post autor: Orange Ekspert »

Kamil444 pisze:a może orange expert sie wypowie na temat lagów, utraty pakietów zaczelo się wraz z początkiem jesieni,
w zeszłą zimę było to samo na wiosnę ustało a teraz od nowa żal nie będzie przedłużenia umowy
W jakiej miejscowości występują utrudnienia oraz z jakiej technologii korzystasz 2G, 3G (HSDPA) czy CDMA?
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: Orange Free Dom Pro - dziwne utraty odbioru danych

Post autor: Tesshu »

Orange Ekspert pisze:Występowały chwilowe przerwy wynikające z zakłócenia nadajnika w Twoim rejonie.
Aktualnie BTS pracuje prawidłowo.
Szkoda tylko ,że po drugim zgłoszeniu dostałem wiadomość abym sobie zakupił antenę zewnętrzną lub modem bliżej okna postawił x) , dopiero przy 3 zgłoszeniu jak narobiłem szumu to jednak okazało się , że awaria była .
Stawiam na to , że po rzekomym zlikwidowaniu awarii po 1 moim zgłoszeniu przy 2 technicy nawet tego nie sprawdzali tylko wysłali mi wiadomość , że wszystko po ich stronie działa prawidłowo , dopiero jak Pan z BOK wysłał zgłoszenia x2 z racji tego iż posiadam 2 usługi to znaleźli problem i mam nadzieje ,że usunęli ponieważ póki co internet działa dobrze .

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc .


Edit:

Niestety dzisiaj od 14 już miałem kilka razu spadek downloadu do 0,0 i DC

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2013-10-16, 17:12 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2013-10-16, 16:12 przez Tesshu, łącznie zmieniany 1 raz.
Kamil444
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2012-12-28, 19:08
Lokalizacja: Mierżączka

Re: Orange Free Dom Pro - dziwne utraty odbioru danych

Post autor: Kamil444 »

Orange Ekspert pisze: W jakiej miejscowości występują utrudnienia oraz z jakiej technologii korzystasz 2G, 3G (HSDPA) czy CDMA?
Mierżączka koło garwolina , cdma orange freedom pro, mv610 zewnetrzna antena
do BTS okolo 2 km

[ Komentarz dodany przez: ja.michal: 2013-10-16, 20:27 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2013-10-16, 19:27 przez Kamil444, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Free Dom Pro - dziwne utraty odbioru danych

Post autor: Orange Ekspert »

@Kamil444, nie stwierdzam żadnych niepokojących alarmów na nadajniku obsługującego Ten rejon. Nie dotarły do nas również inne zgłoszenia od użytkowników w tej sprawie.
Czy sprawdzałeś działanie usługi na innym komputerze? Możliwe, że problem tkwi w konfiguracji połączenia błąd samego urządzenia.

@Tesshu, nastąpił chwilowy spadek ruchu na stacji. Aktualnie powinno być wszystko w porządku.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Orange Ekspert, łącznie zmieniany 1 raz.
Kamil444
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2012-12-28, 19:08
Lokalizacja: Mierżączka

Re: Orange Free Dom Pro - dziwne utraty odbioru danych

Post autor: Kamil444 »

Orange Ekspert pisze:@Kamil444, nie stwierdzam ?adnych niepokoj?cych alarmów na nadajniku obs?uguj?cego Ten rejon. Nie dotar?y do nas równie? inne zg?oszenia od u?ytkowników w tej sprawie.
Czy sprawdza?e? dzia?anie us?ugi na innym komputerze? Mo?liwe, ?e problem tkwi w konfiguracji po??czenia b?d? samego urz?dzenia.
to nie jest stały problem dziś gralem online od rana i bylo ok
dopiero ok 17.00 pojawia sie opisywany wcześniej problem także winna raczej za bardzo obciązonego nadajnika a nie routera czy połączenia
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: Orange Free Dom Pro - dziwne utraty odbioru danych

Post autor: Tesshu »

Witam,
Mam ten sam problem tydzień temu zgłaszałem do BOK i przez 3-4dni było OK , teraz znowu ucina mi download :/ w sumie to średnio co miesiąc dzieje się ten sam problem ,zgłaszam do BOk trochę jest spokój ,a później to samo :/ , nie wiem czy oni nie mogą tego naprawić i stosują jakieś środki doraźne ;/
ODPOWIEDZ