Syganł przy oknie a dalej to ... juz tylko marzenie

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sloniu219
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2006-09-30, 11:37
Lokalizacja: Wrocław

Syganł przy oknie a dalej to ... juz tylko marzenie

Post autor: sloniu219 »

Mam problem tak jak kazdy co tu pisze.
Wiec mam laptopa z kartą WiFi pod usb i mam sygnał na poziomie 30-40 % przy oknie, problem w tym ze jak antene, dam srodku w pokoiu to juz nie mam sygnału, napomknę ze sygnal ten 30-40 % jest ... prawie dobry bo czesto zrywa i spada transfer. Problem w tym ze potrzebował bym jakis ruter czy cos innego aby on stał przy oknie podpiety pod antene zewnetrzna - by wzmocnic sygnał, i automatycznie przekazywal dalej tak aby z laptopa było mozna <font color="#FF00FF"><b>»»korzystać««</b></font> w całym mieszkaniu. W tedy bym zakupił karte wifi pod miniPCI i nie miałbym zbednych urzadzen przy komputerze.

Pytanie jaki urzadzeni jest mi potrzbe - jaką firme polecacie wiecie ... chodzi mi o dobre i studencki - tanie. dziekie
dj_turbo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-10-03, 12:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Syganł przy oknie a dalej to ... juz tylko marzenie

Post autor: dj_turbo »

Witam !
Ja uzywam urzadzenia LinkSYS WRT54G
http://www.mikrobitti.fi/nettijatkot/20 ... wrt54g.png
Mam go od ponad roku i nie było z nim żadnych problemów , bardzo ładnie mi rozporowadza sygnał po chacie (90-100%) , max w bloku co się oddaliłem to 2,5 piętra poniżej i 3 powyżej urzadzenia( 5-10%), tak że przez ściany daje dobrze. Koszt ok. 300 PLN. Łatwo sie go konfiguruje.
-= DJ TurbO =-
Awatar użytkownika
sloniu219
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2006-09-30, 11:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Syganł przy oknie a dalej to ... juz tylko marzenie

Post autor: sloniu219 »

Tak tylko czy on bedzie zebierał lepszy sygnał niz sama karta
poprosty zycie / Dell Latitude C610
ODPOWIEDZ