MV610 gubi sygnał po uruchomieniu.

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
centrix23
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2009-01-28, 17:55
Lokalizacja: woj. lódzkie

MV610 gubi sygnał po uruchomieniu.

Post autor: centrix23 »

Witam,
Problem gubienia sygnału pojawił się jakieś 3 dni temu. Gdy włączam router przyciskiem ON/OFF sygnał pojawia się na chwile a potem znika na jakieś ~30min. Potem pojawia się znowu i można normalnie pracować, tzn. nie gubi się, nie zrywa połączenia itp. Karta sprawdzona na mv410 i wszystko działa jak należy. Wykluczam słaby sygnał, anteny zew itp. Gdzie może leżeć problem - w sprzęcie czy może po stronie operatora?
dexter18

Re: MV610 gubi sygnał po uruchomieniu.

Post autor: dexter18 »

Czy w mv410 występuje ten sam problem gubienia sygnału ? Jeśli nie to problem leży w MV610. Oddać na gwarancję.
centrix23
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2009-01-28, 17:55
Lokalizacja: woj. lódzkie

Re: MV610 gubi sygnał po uruchomieniu.

Post autor: centrix23 »

dexter18 pisze:Czy w mv410 występuje ten sam problem gubienia sygnału ?
Nie. Tak jak pisałem wcześniej na mv410 wszystko działa ok. Zauważyłem jeszcze jedną rzecz, a mianowicie modem jakby dłużej wychodził z trybu uśpienia przy próbie połączenia z jakąś stroną.
dexter18 pisze:Oddać na gwarancję.
W moim przypadku będzie to "niezgodność towaru z umową". Zanim jednak tak zrobię muszę upewnić się, że to wina sprzętu a nie operatora. :cfaniak: Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś spostrzeżenia, to zapraszam do podzielenia się nimi :)
andy33
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2013-02-02, 20:38
Lokalizacja: szprotawa

Re: MV610 gubi sygnał po uruchomieniu.

Post autor: andy33 »

centrix23 pisze:Witam,
Problem gubienia sygnału pojawił się jakieś 3 dni temu. Gdy włączam router przyciskiem ON/OFF sygnał pojawia się na chwile a potem znika na jakieś ~30min. Potem pojawia się znowu i można normalnie pracować, tzn. nie gubi się, nie zrywa połączenia itp. Karta sprawdzona na mv410 i wszystko działa jak należy. Wykluczam słaby sygnał, anteny zew itp. Gdzie może leżeć problem - w sprzęcie czy może po stronie operatora?
U mnie dzisiaj było dokładnie tak samo, sprawdziłem kartę na MV 500 i to samo po włączeniu na chwilę łapie sygnał aby po chwili go zgubić. Nie wiem czym to jest spowodowane ale zauważyłem również brak trzeciej nośnej, na 1 i 2 nośnej mam sygnał -69 dBm a na trzeciej 0 dBm.

Może ktoś z Orange to wyjasni?.
centrix23
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2009-01-28, 17:55
Lokalizacja: woj. lódzkie

Re: MV610 gubi sygnał po uruchomieniu.

Post autor: centrix23 »

Sprawa po części się wyjaśniła... Mianowicie skontaktowałem się z kolegą , który również posiada mv610. Okazało się, że też ma zaniki sygnału. Sprawdziliśmy jego modem u mnie, wymieniając się kartami itp. - identyczna sytuacja. Więc obstawiam, że jest gdzieś problem po stronie operatora. Kontakt do BOK - miły Pan z Orange twierdzi, że zaniki sygnału spowodowane dużą ilością wirusów w komputerze :D Nie kontynuowałem dalej rozmowy...
andy33 pisze:Nie wiem czym to jest spowodowane ale zauważyłem również brak trzeciej nośnej, na 1 i 2 nośnej mam sygnał -69 dBm a na trzeciej 0 dBm.
Nie sprawdzałem jak u mnie z nośnymi, bo nie mam norweskiego firmware. Może Orange Ekspert udzieli bardziej kompetentnej odpowiedzi na ten temat. Zresztą, zapytałem go na PW, czy są jakieś prace/problemy na nadajnikach w mojej lokalizacji, niestety zero odzewu...Pzdr :cfaniak:
centrix23
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2009-01-28, 17:55
Lokalizacja: woj. lódzkie

Re: MV610 gubi sygnał po uruchomieniu.

Post autor: centrix23 »

Niestety dziś działanie internetu CDMA Orange można nazwać tragedią. O ile od początku wprowadzenia tej usługi przez Orange nie było większych problemów transferowo - technicznych, o tyle dzisiaj internet ten działa na poziomie GPRS. Przy czym dochodzi notoryczne rwanie sygnału, zawieszanie itp. Na mv610 w ogóle nie można działać - gubi sygnał, rwie połączenie. Na mv410, było troszkę lepiej, ale niestety od kilku dni również totalna porażka...Na zgłoszoną reklamację, dostałem odpowiedź, że mam uszkodzony router, mimo iż zaznaczyłem, że podobna sytuacja występuje nie tylko u mnie. Zresztą odpowiedź na reklamację to jakieś wypociny (wklejone z jakiegoś gotowca) konsultanta, mającego problem ze zrozumieniem czytanego tekstu.
Tym razem skontaktuje się z BOk telefonicznie. Zobaczymy co tym razem wymyślą... :cfaniak:
Kończą się powoli godziny szczytu... :D
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-11-08, 23:24 przez centrix23, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: MV610 gubi sygnał po uruchomieniu.

Post autor: matek451 »

Kolejny dowód na to, że Orange ma głęboko w poważaniu klientów CDMA.To już tonąca Arka, kto może niech ucieka do 3G w ramach NetWorks inni niech poczekają na nią min. ty @centrix wszak jesteś z łódzkiego. Teraz stawiają na NetWorks później na LTE. CDMA czeka los WIMAXA.
centrix23
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2009-01-28, 17:55
Lokalizacja: woj. lódzkie

Re: MV610 gubi sygnał po uruchomieniu.

Post autor: centrix23 »

matek451 pisze:kto może niech ucieka do 3G w ramach NetWorks
Niestety NetWorks! zbyt daleko, innych 3G nie ma w pobliżu, no może oprócz plusowego aero. Chociaż i tutaj ostatnimi czasy rurka mocno przypchana... Także na dzień dzisiejszy pozostaje jedynie cdma...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: MV610 gubi sygnał po uruchomieniu.

Post autor: matek451 »

Nie trać nadziei i my w łódzkim kiedyś się doczekamy NetWorks, ja na szczęście mam inne opcje. Ostatnio po 2 :szok: latach dotarł do mnie LTE z CP(Plusa). Cierpliwi zostaną nagrodzeni :) choć to CDMA może cię wkurzać. Powodzenia w rozmowach z Orange :ok:
centrix23
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2009-01-28, 17:55
Lokalizacja: woj. lódzkie

Re: MV610 gubi sygnał po uruchomieniu.

Post autor: centrix23 »

Druga reklamacja rozpatrzona pozytywnie. -30 PLN do faktury. Musieli coś pogrzebać na BTSie bo od 2 tygodni internet działa bez zarzutu. Pzdr :cfaniak:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: MV610 gubi sygnał po uruchomieniu.

Post autor: matek451 »

Tobie oddali te 30 zł bo reklamowałeś a ilu zapłaciło i nie dostało nic. Nawet nie wiedzą, że mogą reklamować. Problemów z tym CDMA maja ostatnio wiele.
ODPOWIEDZ