[OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: wojteks »

ale o 5zł nie będę się chyba szarpał
Nie o 5 a o 60zł (12*5).
Nie pomagam na PW!
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Tesshu »

wojteks pisze: Nie o 5 a o 60zł (12*5).
Właśnie przeglądam oferty z orange , niby jest abonament 10gb 24,9zł tylko ,że 24 miesiące , ta 2 oferta za 29,9zł daje mi 15 gb transferu ale także na 24 miesiące ,a z doświadczenia wiem ,że nie warto przedłużać na tak długi okres bo ceny się strasznie zmieniają .
Mam teraz 2 umowę z routerem mv610 24 miesiące 25gb za 99zł gdzie teraz za 44zł jest większy transfer , w sierpniu będę chciał właśnie na tą ofertę migrować .
To jest chore ,że takie pieniądze płacę za tak słaby internet .
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Składaj wypowiedzenie. Możesz uzyskać po negocjaciach z Działem utrzymania umowę 10GB za 24,90 na 12 mc-y lub 15 GB za 29,90 też na 12m-y. Jesteś pewny,że nie ma u ciebie zasięgu 3G, w okolicach Częstochowy trwają prace w ramach NetWorks i do końca roku powinna zostać uruchomiona.
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Tesshu »

Sprawdzałem ostatnio zasięg i niestety nie ma zasięgu , mieszkam w Romanowie 42-260 koło dk1, dom mam na końcu ulicy , z wszystkich stron las :) , kabel leci po ulicy z tp ale od 6 lat wszyscy fachowcy twierdzą ,że im się nie opłaca podłączyć mnie do linii po kablu (30-40metrów od ulicy dom stoi) , nawet jak na własny koszt chciałem zrobić przyłącze to się nie zgodzili ,że niby oni to sami muszą zrobić tylko szkoda ,że nie chcą :(

Czyli nie podpisywać umowy jak kurier zapuka ?? , siostrę konsultant zrobił w balona 3 miechy temu , podpisała umowę z 49zł na 39zł abonament-24miesiące 3+3gb ,do tego teraz musi co miesiąc dzwonić do bok ponieważ cały czas naliczają jej starą kwotę 49zł.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Nie podpisuj nowej umowy, złóż wymówienie starej umowy. Te 50% rabatu na abonament w umowie na 24_mce bez sprzętu mają nowi klienci. Dla starych takie umowy na 12-my z działu utrzymania po wypowiedzeniu. Poczytaj post @Braymera, jest szansa nawet na + 40% większy limit GB z 50% rabatem. Takich osób jak twoja siostra są tysiące, konsultanci nie mają skrupułów. Pora sobie to odbić. Na NetWorks musisz jeszcze poczekać kilka miesięcy. Potem kupisz modem i będziesz mógł z niego korzystać.
Braymer
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2013-08-27, 21:50
Lokalizacja: mazowsze

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Braymer »

Ta oferta z 50 procentowym rabatem i ze sprzętem nie jest już dostępna. Teraz dają tylko rabat 30 %.
W zamian za to poprawili ofertę bez sprzętu, co prawda aż na dwa lata, ale jest rabat 80%. Ja ostatecznie wziąłem 21GB za 11.98 zł (59.9zł-80%) na 24 m-ce. Mogłem wziąć za 9.98zł 14 GB lub za 17.98zł aż 49GB, ale nie potrzebowałem aż tyle (Według mnie ta oferta jest jeszcze lepsza niż ta z rabatem 50% ze sprzętem).
Co do tej oferty ze sprzętem to proponowali mi (naprawdę ostatecznie, za półtora tygodnia kończył mi się okres rozliczeniowy z dniem którego złożyłem rezygnację, a dzwonili już z szósty raz) tak jak mówiłem tylko rabat 30 % a mianowicie za 34.93 zł 13 GB (nie wiem dlaczego nie 14GB - tyle powinno być razem z bonusem 40% więcej GB za przedłużenie) i Huawei E5776 za 9 zł (159 zł cena standardowa minus rabat 150zł) lub za 41.93 21 GB i ten router za 14 zł (89zł minus rabat 75zł).
Ostatecznie przeanalizowałem że kupię bez umowy w salonie T-mobile modem Huawei E3131 za 99 zł ( dychę taniej niż w salonie play) i do tego jakiś router TP-Link za 150 zł i będą nawet do przodu dzięki temu 180 zł względem tej oferty z 50%) rabatem ze sprzętem na 2 lata.
Co do karty SIM, to mówili że teraz już nie wysyłają nowych simek net bo działa też na tej RUIM (wątpię, że działa - najwyżej wymienię w salonie). :) Ale ogólnie jestem zadowolony :)
Ostatnio zmieniony 2013-12-03, 19:42 przez Braymer, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: wojteks »

Braymer pisze:to mówili że teraz już nie wysyłają nowych simek net bo działa też na tej RUIM
Może mają możliwość zdalnego odblokowania profilu SIM.
Nie pomagam na PW!
Braymer
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2013-08-27, 21:50
Lokalizacja: mazowsze

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Braymer »

W sumie pewnie tak, skoro nie wysyłają już na przedłużenie nowych kart SIM. Dziwne dlaczego na początku dawali nowe (z 2 miesiące temu na forum ktoś pisał, że dostał nową kartę przy migracji na OFN).
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

Braymer, może było łatwiej przerzucić do nowego systemu bilingowego dając nową kartę SIM.
Braymer
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2013-08-27, 21:50
Lokalizacja: mazowsze

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Braymer »

Doszli pewnie do wniosku, że jednak lepiej/taniej będzie po prostu użyć tej karty, którą użytkownik już ma.
JacekGrab
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2013-11-25, 22:15
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: JacekGrab »

Jeśli umowa kończy się 29 stycznia 2014 roku, to dopiero po 29 grudnia będę mógł złożyć wniosek o rozwiązanie umowy? Czy mogę już to zanieść i napisać, że wypowiadam umowę z dniem jej końca (napisać, że 29.01.2014 czy z dniem jej końca)?
fulo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2010-05-14, 12:28
Lokalizacja: VPN

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: fulo »

Musisz wysłać do 29 grudnia, ja to piszę zawsze że z końcem ostatniego okresu rozliczeniowego.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: wojteks »

fulo pisze:Musisz wysłać do 29 grudnia
Musi dotrzeć do operatora do tego dnia, spokojnie możesz już wysyłać.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DiilGang »

A czy jest możliwość wypowiedzenia umowy telefonicznie, czy wizyta w salonie jest niezbędna ? Ewentualnie czy telefonicznie przez Biuro Obsługi ktoś przełączyłby mnie do DUK
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
JacekGrab
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2013-11-25, 22:15
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: JacekGrab »

Umowę wypowiedzieć można tylko w formie pisemnej.
JacekGrab
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2013-11-25, 22:15
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: JacekGrab »

Babka w Orange mówiła mi, że u mnie 3g raz działa raz nie działa działa, bo jakaś modernizacja i proponowała mi axess 610.
Ale patrzyłem na bts search i mam 2 km w linii prostej do nadajnika z UMTS 2100. Międzyrzec Podlaski, Berezowska (początek ulicy), na zachajkowskiej jest ten nadajnik
dexter18

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: dexter18 »

Sprawdź jak u Ciebie z NetWorkS!. Musisz mieć modem z obsługą np. Huawei E398, E3726, ZTE 821. Tylko jak jest modernizacja nie spodziewał bym się cudów, ale po modernizacji można poszaleć :D
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Ludzie kiedy przestaniecie słuchać tych konsultantów. Z nimi się nie rozmawia tylko wyśmiewa. To nie są partnerzy do rozmów z rozgarniętym użytkownikiem. Nie mają pojęcia o sieci NetWorks i na siłę wciskają ten chłam CDMA z badziewnymi routerami. W Międzyrzecu Podlaskim sieć jest już dawno po modernizacji NetWorks. Jeśli rozmowa odbyła się w salonie to proponuję porozmawiać z tą babką aby nie wprowadzała cię w błąd. Bierz 3G z modemem lub routerem obsługującym LTE( HSPA+DC).
Braymer
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2013-08-27, 21:50
Lokalizacja: mazowsze

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Braymer »

Myślę, że naśmiewanie się z nich nie jest dobrym pomysłem. Dla konsultantów to jest tylko praca i mało kiedy wiedzą "coś więcej" o różnych zagadnieniach związanych z telekomunikacją.
Kultura przede wszystkim według mnie.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DejaVu »

Braymer pisze:Myślę, że naśmiewanie się z nich nie jest dobrym pomysłem. Dla konsultantów to jest tylko praca i mało kiedy wiedzą "coś więcej" o różnych zagadnieniach związanych z telekomunikacją.
Kultura przede wszystkim według mnie.
:brawa: Święte słowa! Jak by ten NetWorks! był taki ''cud miód'' jak twierdzi wróżbita z posta wyżej :facepalm: to w jakim celu sprzedawano by dalej to badziewne CDMA ? Zaraz pewnie @matek451 wszystkich oświeci :cfaniak:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: wojteks »

DejaVu pisze:to w jakim celu sprzedawano by dalej to badziewne CDMA
Bo jest infrastruktura i są osoby które to kupią.
Nie pomagam na PW!
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DejaVu »

wojteks pisze:Bo jest infrastruktura i są osoby które to kupią.
Po co? jak NetWorks! jest lepszy :cfaniak: tym bardziej że ceny abo są podobne ,a można ''naciągnąć'' klienta na umowę2/3lata z sprzętem za złotówkę :facepalm: i co 64mb/s to nie 3 :roll:

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2013-12-10, 17:40 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2013-12-10, 17:39 przez DejaVu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: wojteks »

DejaVu pisze:Po co? jak NetWorks! jest lepszy
A co to ma do rzeczy?
DejaVu pisze:można ''naciągnąć'' klienta na umowę2/3lata
To już kwestia świadomości użytkownika co chce kupić, tak na prawdę wielu osobom taka usługa wystarcza (często tylko dlatego że lepszej nie znają).
DejaVu pisze: i co 64mb/s to nie 3
Na jednostkach się znasz?
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

@DejaVu czy uważasz, ze uczciwe jest proponowanie przez konsultanta technologii CDMA w Międzyrzecu gdy od dawna działa tam już NetWorks z HSPA+DC? To, ze ty jesteś zadowolony ze swojego umierającego w Plusie CDMA nie znaczy, ze wszyscy mający dostęp do szybszych technologii maja z niego korzystać. Nie jestem "wróżbitą" i nie obrażaj mnie, bo twoja wiedza na temat internetu w stosunku do mojej jest zerowa o czym świadczy ilość twoich "pomocy". Jesteś śmieszny z tymi osobistymi wycieczkami do mnie. Nie korzystasz z NetWorks więc się nie wypowiadaj. @Braymer nie obrażam konsultantów to oni powinni mieć przynajmniej minimum wiedzy o sieci operatora , dla którego pracują. Wmawianie klientowi, który ma 2 km od siebie BTS NetWorks, ze nie może korzystać z 3G jest bezczelnością i brakiem jakiejkolwiek uczciwości ze strony konsultanta. Uważam to za brak kultury z jego strony i nie obowiązują mnie zasady w stosunku do takiej osoby, która mnie oszukuje.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DejaVu »

wojteks pisze:Na jednostkach się znasz?

Gdybym się znał , to nie wziąłbym na 6 już rok badziewnego CDMA :facepalm: skoro w domu mam 3G
wojteks pisze:To już kwestia świadomości użytkownika co chce kupić, tak na prawdę wielu osobom taka usługa wystarcza (często tylko dlatego że lepszej nie znają).
a może inne osoby wzięły jednak na testy 7 dniowe i pozostały jednak przy tym co miały :roll:
wojteks pisze:A co to ma do rzeczy?
Ma to że nie podoba mi się sposób w jakim ''wróżbici'' z forum zachęcają innych do przejścia na w/w usługę :dobani:
Nie twierdzę że jest to gorsze a CDMA jest lepsze , ale troszeczkę kultury nie zaszkodzi!
matek451 pisze:Z nimi się nie rozmawia tylko wyśmiewa
że u kogoś to śmiga , nie znaczy że jest tak w każdej lokalizacji! a wystarczy przecież poinformować zainteresowaną osobę o tym że ma możliwość testowania NetWorks! przez 7dni i wybrania tak czy nie jeśli się to sprawdzi , ale nie których ''wróżbitów'' widocznie ponosi i szerzy się chamstwo na forum :facepalm: dlatego podoba mi się :
Braymer pisze:yślę, że naśmiewanie się z nich nie jest dobrym pomysłem. Dla konsultantów to jest tylko praca i mało kiedy wiedzą "coś więcej" o różnych zagadnieniach związanych z telekomunikacją.
Kultura przede wszystkim według mnie.
postawa tego kolegi :brawa: Pozdrawiam.

[ Dodano: 2013-12-09, 18:27 ]
matek451 pisze:"pomocy"
Widocznie Ciebie to kolego najbardziej rajcuje :dobani:
matek451 pisze: i nie obrażaj mnie, bo twoja wiedza na temat internetu w stosunku do mojej jest zerowa
Pewnie zęby na tym zjadłeś , ale powiewa mi to , nigdy nie twierdziłem że znam się na internecie lepiej od kogoś , i nie oczekuję aby ktoś mnie ''klikał' mnie to nie podnieca ,ale troszkę kultury by Ci nie zaszkodziło.Pozdrawiam.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

Panowie, proszę o opanowanie się i nierobienie osobistych wycieczek.

Operator sprzedaje to co ma. Sprzęt w magazynach leży więc chcą się go pozbyć, oczywiście zarabiając na tym.

Zarówno 3G jest dobre jak i CDMA. Wszystko zależy od lokalnych warunków i potrzeb.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: wojteks »

DejaVu pisze:Gdybym się znał
DejaVu pisze: co 64mb/s to nie 3
Radzę Ci jednak podstawowe jednostki opanować, 64mili bity na sekundę to jest zupełnie co innego niż 64Mbps (Mbp/s), zresztą skąd wytrzasnąłeś te 64Mbps? Orange LTE? Bo HSPA+ DC to teoretycznie maksymalnie 43.2Mbps a w UMTS900 maksymalnie teoretycznie to 21.6Mbps (HSPA+).
Nie pomagam na PW!
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DejaVu »

ja.michal pisze:Zarówno 3G jest dobre jak i CDMA. Wszystko zależy od lokalnych warunków i potrzeb.
I tak powinien napisać to główny ''wróżbita'' forum ;) Niech trochę się ogarnie , to nie będzie
ja.michal pisze: osobistych wycieczek.
trochę kultury nikomu nie zaszkodzi! nawet do pracy tych
matek451 pisze: konsultantów
to tacy sami ludzie jak i my ! na tym polega ich praca - każdy swój rozum ma , więc jeśli da się nabić w butelkę to jego sprawa :facepalm: mi też dziewczyny z salonu zaproponowały przejście na HSDPA a w przyszłości LTE, sprzęt wziąłem na testy , zwróciłem już po 2 dniach i aby ''udowodnić'' jak to u mnie działa wydrukowałem test z Speed.test.net . :D poczekam mi się nie spieszy , może i w końcu w moim lesie , kiedyś się pojawi szybki net :niepewny: Nie mniej miałem okazję przetestować , nie uwierzyłem w zapewnienia operatora że to działa
wojteks pisze:UMTS900 maksymalnie teoretycznie to 21.6Mbps (HSPA+).
i jest lepsze od CDMA które na moje potrzeby w zupełności wystarcza :cfaniak: bardziej ucieszył bym się z neta bez limitu jak z
wojteks pisze:maksymalnie 43.2Mbps
bo i po co jak ja nic nie ściągam , co mi po ''kosmicznej'' prędkości jak dalej jest limit ?Pozdrawiam
centrix23
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2009-01-28, 17:55
Lokalizacja: woj. lódzkie

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: centrix23 »

DejaVu pisze:zwróciłem już po 2 dniach i aby ''udowodnić'' jak to u mnie działa wydrukowałem test z Speed.test.net . :D
Testy robione przez ciebie przy osiąganym sygnale (105dBm) nie były w ogóle miarodajne, więc nie możesz wydawać tutaj żadnych osądów. Przy odpowiednich warunkach NetWorks! jest na pewno lepszą alternatywą. Sam chętnie zamieniłbym orengowe cdma. Niestety w moich okolicach póki co NetWorks! jeszcze nie dolatuje... Więcej optymizmu DejaVu :D Pozdr :cfaniak:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

@DejaVu jesteś ostatnią osobą, od której miałbym się uczyć kultury. Nie życzę sobie abyś nazywał mnie "wróżbitą". Swoje rady na forum opieram na wiedzy a nie szklanej kuli. Na tym forum jest wiele osób zadowolonych z mojej pomocy czym dali wyraz. Twoje posty nie wnoszą nic merytorycznego, nie masz za wiele do powiedzenia i zaproponowania szukającym pomocy w tym wątku. Widzę, że apele moderatora nie pomogły więc nie zamierzam prowadzić z tobą próżnej dyskusji i proponuję przeniesienie ostatnich postów do kosza.
ODPOWIEDZ