[OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DejaVu »

Piotrek24 pisze:DejaVu a skąd jesteś? LAC i CID, które Ci pokazuje TNI pasują do NodeB UMTS 900 NetWorks
z Prostek, Warmińsko- Mazurskie, ale za to sobie nie dam głowy urwać :)
Lipińskie Małe :D między Ełkiem a Prostkami
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

To faktycznie Prostki UMTS900 NetWorks. Masz do niego ok.5km. Możesz korzystać z 3G w Orange. Potrzebujesz modem z obsługą UMTS900 i do tego antenę kierunkowa na 900MHz np. ATK-20(ATK-10).
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DejaVu »

Ale czy to będzie lepsze od CDMA ? wielkie prędkości mnie nie interesują ;) przydał by się niski ping no i oczywiście coś bez limitu ;) W CDMA Orange na początku ładnie śmigało , potem po roku/dwóch zrobiła się kicha :/ w Plus przynajmniej filmiki na YT się nie buforują idzie to na bieżąco i chociaż mam limit 7GB to nigdy mi nie spowolnili neta po przekroczeniu , płacę 70zł. przydał by się niższy abonament , ale z drugiej strony wolał bym nie podpisywać kolejnej umowy , w naszym regionie ciężko z pracą , net nie napełni mi żołądka ;) W telefonie mam taryfę Orange Free na kartę i za każde doładowanie dają ileś tam MB więc awaryjnie mogę sprawdzić pocztę itd. nie jestem uzależniony od neta jeszcze 6lat temu go nie miałem , więc tragedii nie ma :cfaniak: Jaki byś polecał modem? mam Huawei E122 i antenę dookolną , ale w modemie rozwaliło się wejście antenowe więc raczej nie opłaca się naprawiać. I jeszcze jedno pytanko :hyhy: dlaczego ta strona : http://beta.btsearch.pl/ nie pokazuje teraz BTSów CDMA ?? antenę skierowaną mam na Grajewo ul.Ełcka 9 Pozdrawiam.
dexter18

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: dexter18 »

Za 59 zł w T-Mobile masz 20 GB i za 9 zł dostajesz do tego bluecconect noc.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

W CDMA lepiej juz nie będzie. Orange nie inwestuje już w tą technologię, coraz więcej osób zgłasza problemy. Nowa sieć NetWorks może być w twojej okolicy nieprzeciążona więc masz szanse na przyzwoite transfery. W Prostkach jest też BTS UMTS2100 NetWorks HSPA+DC ( 43,2Mb/s) czyli dwa razy szybciej niż na UMTS900. Do korzystania z niego potrzebny modem z obsługą HSPA+DC plus antena na 2100MHz. W Orange możesz mieć za 24,50 limit 10GB plus darmowe noce bez limitu(Umowa on line) lub za 29,50 15GB+ noce. Umowy bez modemu na 2 lata. Jeśli chcesz ze sprzętem to za 49,90-10GB+ noce. W zależności od wyboru technologii potrzebujesz odpowiedni modem i antenę kierunkową.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DejaVu »

W takim razie będę musiał kupić jakiś modem i przetestować go na mojej karcie Orange z telefonu :D i wtedy zadecyduję co wybrać , poczekam też do Stycznia aż umowa mi się skończy i przejdzie na czas nie określony ,więc wtedy będę mógł ją zakończyć kiedy będę chciał(chyba?) Z neta korzystam ''normalnie'' czasem pogram , przeważnie fora,wiadomości , nie mam TV więc to takie moje okno na świat , w nocy śpię , więc bez limitu nocą mi nie potrzeba , nic nie ściągam ,no chyba że jakieś aktualizacje Steam czy Orgin :D
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Umowę w Plusie możesz wypowiedzieć na miesiąc przed jej upływem. W Orange weź internet na próbę. Jeśli wybierzesz UMTS900 z Prostka to modem do niego E-3131 kupisz za ok 100zł( Polecam zakup w Play na kartę).
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DejaVu »

matek451 pisze: Polecam zakup w Play na kartę
czyli iść do salonu Play i kupić ten modem? czy jest on bez simlocka? antena od e122 będzie pasować ? zanim kupię kierunkową?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Zakup E-3131 w ofercie na kartę w Play za 109 zł. Do tego dostaniesz kartę startową Play z 2GB. Nie ma simlocka, działa we wszystkich sieciach. Co to za antena?
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DejaVu »

matek451 pisze:Co to za antena?
Taki ''bacik'' na magnesie z wtykiem CR chyba
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Piotrek24 »

DejaVu pisze:Z neta korzystam ''normalnie''
to możesz też brać Aero2 bez limitów i darmowy, ale prędkość ograniczona, do takich podstawowych rzeczy nada się. UMTS900 Aero2 masz niedaleko UMTS900 NetWorks. Do tego nie zapominaj o "cudownych" kartach Plusa internet na kartę z popularnego serwisu aukcyjnego za ponad 30 zł masz tam 12 GB limitu około.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Możesz toto wykorzystać do przeniesienia miejsca poboru sygnału na zewnątrz.
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Piotrek24 »

Poprawiam swoją wypowiedź: "cudowne" karty podrożały do ponad 50 zł i jest ich coraz mniej więc to chyba ich koniec.
Rudder
Stały użytkownik forum
Posty: 124
Rejestracja: 2011-02-22, 21:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Rudder »

Czyli co oferuje Orange przy migracji z Orange Freedom Pro do Orange Free Net dodatkowo ?
Czy dają jakis tablet bo ktoś cos pisał na tym forum.
Drawiec23
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2011-09-17, 14:37
Lokalizacja: Białobrzegi

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Drawiec23 »

Dzisiaj włożyłem do mojej nokii asha 302 karte z orange i pokazuje mi sieć 3.5G, 2 kreski w domu, na zewnatrz pełny zasięg. Która oferta internetu w orange byłaby najlepsza? Czy w tym przypadku migracja z OFP na freenet jest jak najbardziej wskazana?
Rudder
Stały użytkownik forum
Posty: 124
Rejestracja: 2011-02-22, 21:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Rudder »

Czy w tym przypadku migracja z OFP na freenet jest jak najbardziej wskazana?
Bardzo wskazana, możesz mieć duży rabat (czekam na odpowiedź na moje pytanie)
Ostatnio zmieniony 2013-11-25, 18:10 przez Rudder, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

@Drawiec23 sprawdziły sie moje przewidywania, masz zasięg 3G w Orange. Składaj wymówienie i migruj na FreeNet. Nie chcę powtarzać więc poczytaj o tym na forum. Nie masz nic do stracenia, same zyski.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DejaVu »

matek451 pisze:Możesz toto wykorzystać do przeniesienia miejsca poboru sygnału na zewnątrz.
Modem kupiony i podłączona ta antenka , która stoi na oknie w pokoju , na razie nie na zewnątrz , TNI pokazuje 3kreski a SpeedTest : Obrazek TNI zależnie od ustawień czy połączenia pokazuje tak jak na zrzutach . Dla porównania CDMA Plusa na standardowej antenie : Obrazek Jak widać tu i tu ping jest 70m/s w co nie chce mi się wierzyć :zdziwko:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Wystaw bacik na zewnątrz i zrób pomiary.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: DejaVu »

matek451 pisze:Wystaw bacik na zewnątrz i zrób pomiary.
Na pewno zrobię , ale nie dziś , za dużo kombinowania okna drewniane z dubeltami , muszę sprawdzić jaki będzie ping W Bettelfild BC2 i wtedy pomyślę czy zostać przy CDMA czy migrować na 3G
Edit .sprawdziłem serwery BBC2 nie grałem tylko spojrzałem jak jest ''w pierwszej 10'' ;) i tak :
HSPA+ ping 78-94
CDMA ping 86-118
YT na CDMA idzie i nic się nie buferuje , na HSPA na początku idzie ładnie potem zawiecha i ''śnieży ekran'' nie wczytują się też inne stronki ,chociaż TNI pokazuje że połączono :niepewny: więc bez anteny na zewnątrz lub jakiejś lepszej ,raczej kicha.
Muszę zajść do salonu Plusa i zobaczyć co mi zaoferują , jak coś lipnego , to wezmę ofertę na abo za 25 lub 30 zł bez modemu z umową na 6miesięcy , albo CDMA z modemem dualnym i tu pewnie umowa na 2latka :dobani: wolał bym jak najkrótszą umowę , więc raczej pierwsza opcja. No i do tego jakaś antena atk lub parabola?
Ostatnio zmieniony 2013-11-25, 20:20 przez DejaVu, łącznie zmieniany 1 raz.
Braymer
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2013-08-27, 21:50
Lokalizacja: mazowsze

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Braymer »

@Rudder
Etap 1: Standardowo dostaniesz to co nowy klient plus 40% więcej GB (czyli np. za 59.9zł 21 GB i router Huawei E5776 za 1 zł online lub 89zł w salonie)
Etap 2: Gdy złożysz wypowiedzenie i zadzwonią pierwszy raz (po zarejestrowaniu tego wypowiedzenia w systemie) dostaniesz to co wyżej plus rabat 30% na abonament (mi dawali 14Gb za 34,95zł i Huawei E5776 za 14 zł)
- tu odmawiasz:)
Etap 3: Za parę dni dzwonią drugi raz i dają rabat 50% na abonament - czyli łącznie masz np. 21 GB za 29.95 i router Huawei E5776 zapewne za 1 zł.
Analogicznie z wyższymi abonamentami np. za 44,95 zł 49 Gb i router Huawei B593 za 19 lub za 29 zł (nie pamiętam dokładnie).
Nocnego transferu nie wynegocjujesz za darmo (tylko online tak jest, ale nie ma żadnych rabatów na abo).
Możesz dokupić ten nocny transfer (od północy do ósmej rano) za 3 zł miesięcznie.
No i oczywiście nowa karta SIM gratis:)
A ten tablet to jakiś Pentagram 7.6 z routerem Huawei E5776 łącznie za 2zł w abo 89.9 zł i 49 GB neta, ale nie wiem czy na tą ofertę dają rabat na abonament 50 % przy przedłużaniu - gdyby dawali to nie byłaby to zła oferta.
piotreqw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-01-23, 15:57
Lokalizacja: Siedlce

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: piotreqw »

Jaka jest szansa żebym dostał router Huawei B593S-22 za 1zł w abonamencie 30zł
Rudder
Stały użytkownik forum
Posty: 124
Rejestracja: 2011-02-22, 21:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Rudder »

Braymer pisze:a parę dni dzwonią drugi raz i dają rabat 50% na abonament - czyli łącznie masz np. 21 GB za 29.95 i router Huawei E5776 zapewne za 1 zł.
Braymer pisze:Nocnego transferu nie wynegocjujesz za darmo (tylko online tak jest, ale nie ma żadnych rabatów na abo).
Możesz dokupić ten nocny transfer (od północy do ósmej rano) za 3 zł miesięcznie.
To co napisałeś Braymer jest dobre (najlepsza oferta ta Etap 3). Masz duże doświadczenie. Umiesz negocjować.
Mam nadzieje że i mi sie to uda.

Transfer nocny jeśli jest za jedyne 3 zł to dokupie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Umiejętność negocjacji to podstawa.Nigdy nie przyjmuj pierwszej oferty. Z reguły są 3- 4 stopnie negocjacyjne.Przyciskani do muru dają ostatni. Ty teraz wiesz jaki jest ten trzeci stopień i do niego dąz lub im go zaproponuj. Nie masz nic do stracenia. Ja dzięki wytrwałym negocjacjom mam abonamenty u dwóch operatorów a płacę jak za jeden. Podobnie korzystam z NC+ i CP za połowę ceny. Dlatego zawsze wypowiadam umowy i negocjuję z DUK.@ Braymer dzięki za info, na forum jest mnóstwo ludzi chcących przejść z CDMA i teraz wiedzą co mogą uzyskać.
JacekGrab
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2013-11-25, 22:15
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: JacekGrab »

Ale to jest pewne, że po wypowiedzeniu umowy w salonie zadzwoni ten człowiek z tymi rabatami? A jak rozwiążą mi umowę i nikt nie zadzwoni?
Mam jeszcze drugie pytanie. Czy jak zamówiłem przez telefon kuriera z umową to mogę jej nie podpisać i złożyć wypowiedzenie?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: matek451 »

Chłopie jak nie zadzwonią to ich strata, co ty masz do stracenia?Czy ty jesteś ich niewolnikiem skazanym na lipne CDMA do końca życia? Weźmiesz nowa umowę, jest dużo korzystniejsza od tej, którą masz.Są inni dostawcy. Ludzie zachowują się właśnie w taki sposób jak ty i latami są dojeni przez operatorów :dobani: . Odwagi , pora walczyć o swoje. Nie podpisuj nowej umowy, składaj wypowiedzenie. Jeśli zrobisz to w salonie to konsultant od razu skontaktuje cię z DUK. Co możesz osiagnąć już wiesz z poprzednich postów i o to walcz. Potraktuj to jako rekompensatę za to kulawe CDMA.
JacekGrab
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2013-11-25, 22:15
Lokalizacja: Polska

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: JacekGrab »

EDIT: Poczytałem o rozwiązywaniu umowy i jest napisane, że
"Po zarejestrowaniu rezygnacji w systemie, otrzymasz SMS potwierdzający przyjęcie rezygnacji wraz z informacją o możliwości skorzystania z oferty Propozycja Orange." Ta "propozycja orange" to właśnie człowiek z DUK?
Ostatnio zmieniony 2013-11-27, 15:37 przez JacekGrab, łącznie zmieniany 1 raz.
jackuss81
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 166
Rejestracja: 2013-11-07, 22:20
Lokalizacja: Łańcut

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: jackuss81 »

Ta "propozycja orange" to właśnie człowiek z DUK?

Tak to jest promocja przygotowana przez DUK.
Braymer
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2013-08-27, 21:50
Lokalizacja: mazowsze

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Braymer »

@piotreqw
W tym abo za 30 zł po rabatach nie dostaniesz tego routera za rozsądna cenę (online jest za 379zł, więc telefonicznie zapewne podobnie lub niewiele taniej), tak że chyba wcale o nim konsultanci nie wspominają przy tym abonamencie.

@JacekGrab
Gdy składasz wypowiedzenie, Konsultant pyta o powód twojej rezygnacji, wtedy mówisz, że np. słaba oferta lub zbyt wysoki abonament. Konsultant z salonu dzwoni do Biura Obsługi i tam przedstawią ci ofertę ale nie jest to zwykle oferta maksymalna - co by tam nie proponowali ja zawsze odmawiam.
(2 tygodnie temu przy składaniu wypowiedzenia wciskali mi starego Freedom Pro z ofertą identyczną jaką otrzymywali nowi klienci, gdy był jeszcze dla nich dostępny )
Składając wypowiedzenie podajemy numer kontaktowy do nas, więc powiedz ojcu (skoro umowa jest na niego) aby podał twój numer gdy będzie składał wypowiedzenie i wtedy ty zajmiesz się całym "procesem przedłużenia" i do niego nie będą dzwonić, tylko do ciebie.:)
Możesz wypowiedzieć nawet teraz - masz czas do 30 dni przed końcem umowy, mówisz tylko aby wypowiedzenie było z końcem kontraktu. A i jeśli zamówiłeś już kuriera to po prostu nie podpisujesz, mówisz, że się rozmyśliłeś i tyle.:)
A co do to DUK zadzwonią na pewno, poza tym wypowiedzenie można cofnąć:)
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: [OFP] Migracja z Orange Freedom Pro na Orange Free Net

Post autor: Tesshu »

Witam,

Dzisiaj dostałem ofertę do migracji z OFP na orange free net z 49zł (3gb+6) na 29zł (3gb+3) - umowa 12 miesięcy bez modemu , troszkę mnie dziwi , że konsultant powiedział iż nic nie muszę zmieniać (karty ruim) , mam MV410 cdma i chcę pozostać na tej częstotliwości ponieważ UMTS nie ma zasięgu w mojej wiosce .

To jest 2 modem u mnie w domu i nie zależy mi tutaj na jakimś dużym pakiecie tylko na tanim abonamencie, co myślicie o tym wszystkim?? podpisywać umowę jak kurier się zjawi czy da rade coś lepszego jeszcze utargować??, widziałem ofertę za 24.99 ale o 5zł nie będę się chyba szarpał :P
ODPOWIEDZ