Problem z ustawianiami? niska prędkość WiFi

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mlooody
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2013-10-27, 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Problem z ustawianiami? niska prędkość WiFi

Post autor: Mlooody »

Witam!

Mam problem z połączaniem WiFi. Wczoraj monter z UPC zmienił mi router na nowy THOMSONA i prędkość internetu z 15 na 60 Mb/s. Niestety na moim laptopie w żaden sposób nie mogę uzyskać takiej prędkości, nie mam pojęcia dlaczego.

Pracuję na Samsungu RF511, karta obsługuje standard 802.11 b/g/n. Na laptopie mojej dziewczyny wszystko działa idealnie, jest to Macbook pro. Także nic nie było przestawiane, wpisaliśmy hasło, włączyłem speedtest.net i sprawdziłem prędkość - 58Mb/s. Dodam że oba laptopy leżały dokładnie koło siebie, odległość od routera to kilka metrów.

Korzystam z Chroma
poniżej zamieszczam screen z testu prędkości z mojego komputera. Macie jakiś pomysł co mogę z tym problemem zrobić?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... de4cd.html


edit:

Dla wszystkich posiadaczy Samsunga RF 511 oraz innych laptopów z niższej półki - w przypadku problemu takiego jak mój, watro sprawdzić klasę karty sieciowej. Okazuje się że jest ona zbyt lipna aby obsłużyć internet o prędkości 60 Mb/s...

temat do zamknięcia.
ODPOWIEDZ