Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: DiilGang »

Tak, ja również jestem w podobnej sytuacji. Przedłużyłem umowę w grudniu, a dopiero teraz dostałem informację, że nowa taryfa aktywuje się marcu, kiedy skończy się stara umowa .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
vito85
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2013-11-03, 18:36
Lokalizacja: Prądocin

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: vito85 »

Dzięki wszystkim za info 8) teraz pozostało mi czekać na aktywację usługi i nadziei że będzie zadowalający sygnał .

[ Dodano: 2014-01-24, 00:25 ]
W szczególności chciałem podziękować koledze @matek451 oraz @DiilGang za rozwianie moich obaw 8)
vito85
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2013-11-03, 18:36
Lokalizacja: Prądocin

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: vito85 »

Witam ponownie narodził się nowy problem z anteną

Przypomnę mam router Huawei b593s-22 i kupiłem taka antenę

http://www.cybertech.com.pl/p84,antena- ... s2100.html

Miała być ok ale chyba nie jest bo nie wzmacnia mi wcale sygnału poprosiłbym o opinie .

pozdr8)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: ja.michal »

Z tego co wiem w tym modelu routera należy w jego ustawieniach zmienić opcję z anten wewnętrznych na zewnętrzne. Jak to się robi i gdzie jest ta opcja tego już ci nie napiszę bo nie wiem.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: matek451 »

Po pierwsze w ustawieniach routera B-593 wybierz System-Ustawienia anteny -Antena Zewnętrzna. Po drugie odpowiednie połączenie anten do gniazd ze względu na polaryzację(wg. schematu z routera) .Najważniejsze odpowiednie ustawienie anteny.
vito85
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2013-11-03, 18:36
Lokalizacja: Prądocin

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: vito85 »

Niestety okazuje się że antena którą kupiłem jest zła i muszę zakupić inną jednak Dualną .

Mam taką :

http://www.cybertech.com.pl/p84,antena- ... s2100.html

A muszę kupić taką :

http://www.cybertech.com.pl/p112,antena ... r-921.html

Robiłem wszystko co kolega wyżej napisał . Zmieniłem w ustawieniach na antenę zewnętrzną . Podłączałem do jednego i drugiego gniazda i nic jutro jeszcze polatam za dnia z anteną po działce i zobaczę czy coś to daje bo jak na razie mam jedną kreskę i nie chce się to zmienić ,

Ma ktoś jakiś pomysł bo w poniedziałek odsyłam antenę ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: matek451 »

Na UMTS2100 masz odpowiednia antenę. Ta dualna jest do LTE na 1800MHz. Z antena nie lata się po działce jak z telefonem tylko trzeba ja zamontować wysoko, ważna jest strefa przed nią. Poczytaj o strefie Fresnela. No i ustawienie w kierunku Brzozy lub N.Wsi.
vito85
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2013-11-03, 18:36
Lokalizacja: Prądocin

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: vito85 »

No dobrze to na jakiej wysokości powinna się znajdować antena , może za nisko ją umieszczam . Jutro jeszcze będę próbował . Rozmawiałem z kolesiami z cybertechu i oni nie polecają tej anteny co mam do mojego routera tylko dualne dlatego chciałem wymienić .

Podobno antena z jednym kablem nie zadziała na tym routerze . Słowa specjalisty z cybertechu .
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: matek451 »

Problemy występowały z B-593u-12 na starym firmware. Dlatego Plus wypuścił do niego aktualizację http://internet.plus.pl/indywidualni/po ... i-b592u-12 W B-593u-22 FW ma już możliwość wyboru anteny. Możliwe, że pracownicy Cybertechu nie dotarli do tych informacji. W internecie i na forum jest trochę informacji o prawidłowym montażu anteny. Sam doświadczyłem tego montując DUAL LTE z E-3276. Umieszczona na balkonie nie poprawiała sygnału. Umieszczona wyżej zgodnie z zasadami i brakiem przeszkód w strefie Fresnela daje zysk10-12dBi.
Awatar użytkownika
slawol35
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2009-01-21, 23:40
Lokalizacja: Słup Drugi

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: slawol35 »

Wchodzisz w ustawienia routera B-593 . System , diagnostyka zaznaczasz kontrola stanu funkcji bezprzewodowej i masz siłe sygnału .

Obrazek

U mnie bez anteny RSSI 103 a z widać i też 1kreska :D
vito85
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2013-11-03, 18:36
Lokalizacja: Prądocin

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: vito85 »

Witam po dłuższej nieobecności . Wreszcie udało mi się dojść do ładu z usługą aktualnie mam router Huawei b593 plus darmowe noce i 50 gb limitu w abonamencie 44,90 zł .

Niestety pojawił się następujący problem . Miałem antenę panelową która nie działała z routerem bojąc się że zostanę z bezużyteczną anteną odesłałem ją producentowi wyjaśniłem sytuację i została mi polecona antena dipola ATK-20 na pasmo 900mhz

I tutaj pojawia się problem antenę mam ale nie wykrywa mi jej . W opcji na auto cały czas mam antena wbudowana a jak wymuszę antenę zewnętrzną to całkowicie tracę sygnał . Podłączałem do obydwu gniazd i sytuacja jest taka sama .

Znalazłem coś takiego o tych antenach

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2759476.html

prosiłbym o pomoc.

pozdr
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: wojteks »

vito85 pisze:Miałem antenę panelową która nie działała z routerem
Musiała działać, w Menu jest wybór antena wewnętrzna/zewnętrzna.
vito85 pisze: została mi polecona antena dipola ATK-20 na pasmo 900mhz
W jakim zasięgu jesteś?
vito85 pisze: a jak wymuszę antenę zewnętrzną to całkowicie tracę sygnał
Jak z kierunkiem na najbliższy BTS?
Nie pomagam na PW!
vito85
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2013-11-03, 18:36
Lokalizacja: Prądocin

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: vito85 »

Co do panelu to ustawiałem go na BTsy które są dostępne w mojej okolicy i nic ( Brzoza , Nowa Wieś Wielka ) . Wymuszałem połączenie na antenę zewnętrzną i nic .

Co do ATK-20 to sam producent mi polecił tą antenę po wcześniejszym sprawdzeniu mojej okolicy ( mieszkam w Prądocinie koło Bydgoszczy na Leśnej 3 ) i faktycznie jest sygnał bo router bez anteny działa i można swobodnie surfować ale chciałem poprawić sygnał dla szybszego uploadu .

Atena aktualnie jest skierowana na Brzozę .

pozdr8)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: wojteks »

vito85 pisze:Atena aktualnie jest skierowana na Brzozę .
Ale tam jest potwierdzony tylko GSM900, skieruj antenę na Solec Kujawski (UMTS2100) ale masz złą antenę.

Jeżeli Bydgoszcz i okolice są przed modernizacją sieci (NetWorks!) to trochę jeszcze poczekasz na UMTS900 z Orange/T-Mobile.
Nie pomagam na PW!
vito85
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2013-11-03, 18:36
Lokalizacja: Prądocin

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: vito85 »

Ok ale bez anteny router działa . Mam co prawda 1 kreskę ale osiągam transfer na poziomie 1mb/s tylko upload kuleje . Antenę polecił mi producent po wcześniejszym sprawdzeniu mojej lokalizacji . Problemem nie jest to że nie mam sygnału tylko to że nie ma sygnału po podłączeniu anteny a raczej tak jakby nie była zupełnie wykrywana .

pozdr
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: wojteks »

vito85 pisze:ale bez anteny router działa
Pewnie w UMTS2100 wic antena na 900MHZ tylko pogarsza sprawę.
vito85 pisze:że nie ma sygnału po podłączeniu anteny a raczej tak jakby nie była zupełnie wykrywana .
Antena na 900MHz raczej słabo działa przy 2100MHz i jeszcze ustawiona bokiem do źródła sygnału.
Nie pomagam na PW!
vito85
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2013-11-03, 18:36
Lokalizacja: Prądocin

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: vito85 »

Witam postanowiłem odświeżyć mój problem . Kupiłem między czasie 4 różne anteny i żadna nie chciała współpracować z moim routerem .

Niestety ostatnio problem z zasięgiem się pogorszył i jestem zmuszony kupić antenę wiec podejmuje ostatnią próbę .

Mam ostatnią prośbę mój adres to Prądocin Leśna 3 koło Brzozy Bydgoskiej .
Jest w pobliżu BTS plusa jest tam UMTS2100 a na takie pasmo chciałbym kupić antenę .
Czy jeżeli mam router i umowę w Orange to muszę kierować się wyłącznie na ich nadajniki ?

I ostatnia prośba jaką najlepszą antenę do mojego routera Huawei b593s-22

Dziękuje za pomoc

pozdrawiam 8)
jorgensen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-07-31, 09:13
Lokalizacja: opolskie

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: jorgensen »

Witam.Jeżeli masz internet w orange,to dlaczego chcesz antenę w plusie na 2100.Obok Ciebie są dwa BTS-y orange z LTE na 1800 .Nowa Wielka Wieś-niecałe 4 km i Brzoza-niecałe 5 km.
vito85
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2013-11-03, 18:36
Lokalizacja: Prądocin

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: vito85 »

Dzięki więc bede się orientował w sprzęcie na LTE

pozdr8)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: matek451 »

A kto potwierdził, że te LTE1800 w Nowej Wsi i Brzozie działają. Raczej na 99% nie.W Prądocinie wg.mapy Orange jest jakiś szczątkowy zasięg LTE.Nawet trudno wnioskować,z którego BTS-a. Na za wiele bym nie liczył.
vito85
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2013-11-03, 18:36
Lokalizacja: Prądocin

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: vito85 »

No to klops bo ja już naprawdę nie wiem jaka mam antenę kupić 8(
ODPOWIEDZ