Wybór internetu stacjonarnego.

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
stempien97
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-11-03, 11:07
Lokalizacja: woj. Śląskie

Wybór internetu stacjonarnego.

Post autor: stempien97 »

Witam.
Używam internetu stacjonarnego Orange FreeDom 6 Mb/s.
Od miesiąca internet nie działa tak jak powinien. Główny problem to utrata pakietów która bardzo mi przeszkadza w graniu w gry online.
Dzwoniłem do Biura Obsługi Klienta dwukrotnie i za każdym razem powiedzieli mi to samo, tj. ''nie znamy daty rozwiązania problemu'', tyle że za drugim razem już dostałem rabat i zapłacę 15 zł mniej w tym miesiącu.
Jako że kończy mi się umowa, zamierzam zakończyć współpracę z Orange i znaleźć sobie innego dostawcę internetu. Gdzieś przeczytałem że kilku osobom problem rozwiązał się kiedy przeszli na Neostradę do 10 Mb/s. (czy to jest możliwe)
Kogo polecilibyście na dzień dzisiejszy ?
Używam routera, w domu mam komputer stacjonarny i laptop (oba sprzęty są głównie używane do gier online) i 2 smartfony.

Czekam na odpowiedzi i z góry dziękuję.
Pozdrawiam
jackuss81
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 166
Rejestracja: 2013-11-07, 22:20
Lokalizacja: Łańcut

Re: Wybór internetu stacjonarnego.

Post autor: jackuss81 »

stempien97 pisze:<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ktoś Cię z tych konsultancików orange wpuszcza w maliny. Już od paru miesięcy usługi stacjonarne Orange FREEdom są świadczone przez TP (Neostrade). Najmniejszą prędkością w Neostradzie jest właśnie 10 Mb/s. Na stronce Orange w zakładce oferta----->internet stacjonarny-----> sprawdź dostępność możesz sprawdzić po swoim numerze telefonu stacjonarnego jak szybko może na Twojej lini działać internet ADSL Neostrady. Ale widze że ze Śląska jesteś Więc powinieneś mieć spokojnie te 10Mb/s lub nawet 20 Czy 40. Co do 6-ciu Mb/s to je świadczy też Netia. Ale nie wiem czy tam u Ciebie mają własną infrastrukturę. Jeśli działają na Lini TP to nie ma moim zdaniem się do nich pchać bo nie będzie to działało najlepiej. Sam mam mam neta w Netii to wiem jak u nich to działa. Pozdro.
Ostatnio zmieniony 2013-11-15, 23:10 przez jackuss81, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26157
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wybór internetu stacjonarnego.

Post autor: wojteks »

jackuss81 pisze:Już od paru miesięcy usługi stacjionarne Orange FREEdom są świadczone przez TP
Orange Freedom zawsze było świadczone po linach TP. Nie można zawierać nowych umów na Orange Freedom, jest dostępna tylko neostrada lub inni dostawcy na linach TP.
jackuss81 pisze:Najmniejszą prędkością w Neostradzie jest właśnie 10 Mb/s
Jest do 10Mbps i w wielu przypadkach jest mniej niż 10Mbps.
Nie pomagam na PW!
bdkacz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 503
Rejestracja: 2010-07-30, 00:42
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wybór internetu stacjonarnego.

Post autor: bdkacz »

Sprawdź tutaj czy jesteś w zasięgu LLU, jak tak to bierz LLU - tam nie ma DLM'a, który w przypadku Neo może Ci z łącza "do 10" zrobić stałe łącze 1 czy 2 Mb/s. Poza tym LLU = DSLAM i jego wyjście "w świat" tylko dla klientów Netii,a nie tak jak w TP współdzielony z Neostradą,Multimo i innymi BSA. Dodatkowo n a LLU jest tryb fast- mniejsze pingi niż w Neo/BSA.
ODPOWIEDZ