[Pytanie] Zerwanie umowy z orange

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Zatharos
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2013-09-22, 19:15
Lokalizacja: Polska

[Pytanie] Zerwanie umowy z orange

Post autor: Zatharos »

Witam. Chciałbym zerwać umowę z orange ze względu na niski limit danych i żałosne 8kb/s po jego wykorzystaniu. Nie ma u mnie za dużego wyboru usług internetowych, więc po zerwaniu umowy chciałbym zawrzeć ją od nowa tyle, że teraz dostanę 35GB. Jak to wygląda w praktyce? Chciałbym wiedzieć ile mnie skasują (umowa kończy sie na początku 2015 bodajże), albo czy da się jakoś wynegocjować nowe warunki. Jestem zielony w tym temacie, więc wolę się doradzić :)



Przy okazji pytanie do pana ekserta. Czy zamierzacie zrobić coś z przeciążeniami na BTS w miejscowości Kasparus? W godzinach 15-22 robi się tragicznie.. do tego dochodzą pingi po 200-300 a czasem więcej. Skoro sprzedajecie tyle usług to wypadało by zadbać żeby ludzie mogli z nich komfortowo korzystać. 2 lata temu jak mało kto tu miał CDMA to wszystko pięknie chodziło.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [Pytanie] Zerwanie umowy z orange

Post autor: Sundance_kid »

Zatharos karę masz zapisaną na umowie. Musisz wyliczyć czy to Ci się opłaci ale nie licz, że będzie to kwota rzędu 100-200 zł.
Zatharos
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2013-09-22, 19:15
Lokalizacja: Polska

Re: [Pytanie] Zerwanie umowy z orange

Post autor: Zatharos »

Dzisiaj straciłem internet na 2,5 godziny przez pzeciążony bts. Orange strasznie stracił na jakości usług w ostatnim czasie.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [Pytanie] Zerwanie umowy z orange

Post autor: ja.michal »

Ogólnie coś teraz się dzieje z transmisją Orange. Zarówno w roamingu krajowym u Playa, jak i na własnych kartach Orange. Np. dziś coś grzebią w Orange Online i ogólnie całym systemie Orange. Wiele rzeczy nie działa.
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Pytanie] Zerwanie umowy z orange

Post autor: Orange Ekspert »

W przypadku internetu mobilnego czy też radiowego (CDMA) prędkość nie jest stała i gwarantowana. Może się ona zmieniać w czasie. Z jakiej dokładnie oferty korzystasz i od kiedy zauważyłeś to zwolnienie internetu? Dodatkowo w ostatnim czasie w podanej przez Ciebie lokalizacji występuje pogorszenie, jakości co może skutkować słabszymi parametrami internetu w technologii CDMA. Pracujemy nad usunięciem tych utrudnień.
Zatharos
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2013-09-22, 19:15
Lokalizacja: Polska

Re: [Pytanie] Zerwanie umowy z orange

Post autor: Zatharos »

Orange Ekspert pisze:W przypadku internetu mobilnego czy też radiowego (CDMA) prędkość nie jest stała i gwarantowana. Może się ona zmieniać w czasie. Z jakiej dokładnie oferty korzystasz i od kiedy zauważyłeś to zwolnienie internetu? Dodatkowo w ostatnim czasie w podanej przez Ciebie lokalizacji występuje pogorszenie, jakości co może skutkować słabszymi parametrami internetu w technologii CDMA. Pracujemy nad usunięciem tych utrudnień.
Szkoda tylko, że nigdy nie zmieniają się te prędkości na lepsze. Pingi też rosną. Korzystam z orange freedom pro 5gb +1 za przedłużenie umowy (umowa jest na matkę, która nie jest w temacie i poszła na te śmieszne warunki). Co to znaczy pogorszenie jakości? Mam przez to rozumieć, że nadajnik wam mchem zarósł?
Łukasz13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-10-14, 18:50
Lokalizacja: Łodzkie

Re: [Pytanie] Zerwanie umowy z orange

Post autor: Łukasz13 »

Czyli dokladnie ta sama sytuacja co u mnie od ok miesiaca nie da sie normalnie korzystać z internetu, jeszcze umowa na dwa lata podpisana, normalnie to użyłbym tutaj duzo niecenzurowalnych słów ale co to da może ktoś to przeczyta i pomysli zanim wpadnie w k... zwaną orange.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [Pytanie] Zerwanie umowy z orange

Post autor: matek451 »

Na forach coraz więcej osób ze śmiesznymi ofertami OFP w CDMA. Wielu z nich przedłużyło umowy, Wciąż trzeba powtarzać, wypowiadajcie umowy i negocjujcie z DUK a nie będziecie płakać. Wiele z tych osób jest juz w zasięgu NetWorks UMTS2100 czy UMTS900 a nadal korzystają z CDMA na tych złomach z Orange. Nikt im nie powiedział o tym, nie znali nowych ofert i przedłużyli na starych warunkach albo wzięli umowy na dwa lata ze zniżką ale bez sprzętu. Nigdy nie wykorzystaja możliwości nowej sieci. Orange w to graj, kasa płynie klienci korzystają z lichej CDMA i nie obciążają 3G. Ta ma służyć podobnie jak nowy sprzęt kolejnym klientom. Ot francuski przepis na biznes. Co Pan na to Panie Orange Ekspert?
Zatharos
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2013-09-22, 19:15
Lokalizacja: Polska

Re: [Pytanie] Zerwanie umowy z orange

Post autor: Zatharos »

Problem występuje jakoś w ciągu ostatnich 2-3 tygodni. Orange w ogóle schodzi na psy. Panie ekspercie chciałbym wiedzieć kiedy wasza usługa wróci do dawnego poziomu jakości?? Nawet na starym routerze rev a rok temu internet działał lepiej i dało się zagrać na multiplayer w dodatku przy gorszym ustawieniu anteny. I przestali byście zawracać ludziom tyłki żeby podpisywali nowe umowy. Jak będę chciał to przyjdę i podpiszę drugą.
ODPOWIEDZ