[problem] router mv500 zadziala w nim sim 3g/r-uim?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
reler
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-11-07, 17:46
Lokalizacja: chmielnik

[problem] router mv500 zadziala w nim sim 3g/r-uim?

Post autor: reler »

witam, posiadam dany router: MV500 z orange. mialem internet oragne free dom pro ale po skonczeniu umowy uzsykalem karte 3g/r-uim/lte z internetem za 45 zl 35 GB. i pytanie. czy bedzie dzialac net w tym routerze a jesli nie to jaki router najlepiej kupic abym mial rowniezw miare dobre polaczenie wifi?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [problem] router mv500 zadziala w nim sim 3g/r-uim?

Post autor: matek451 »

Jesteś w zasięgu HSPA+DC? Na jaki czas uzyskałeś to 35GB za 44,95zł?
reler
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-11-07, 17:46
Lokalizacja: chmielnik

Re: [problem] router mv500 zadziala w nim sim 3g/r-uim?

Post autor: reler »

tak jestem w zasiegu, testowalem na modemie z play, wszystko w miare szybko nawet dziala, a na ile to dokladnie nie wiem sam, ojciec zmienil umowe z orange free dom pro na tę.

Sytuacja jest taka: wkladam karte do routera, wlaczam go, wszystko elegancko mi znajduje w axessie, wpisuje pin, elegancko sie laczy, zasieg jest nawet spoko, wszystko ladnie pieknie do czasu kiedy traci zasieg i siec. w sumie dziala tylko okolo 30 sek, w tym czasie nawet nie polacze sie z netem. moze jakas konfiguracja routera pomoze, nie mam pojecia..
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [problem] router mv500 zadziala w nim sim 3g/r-uim?

Post autor: matek451 »

Nie mogłeś sprawdzić czy jesteś w zasięgu HSPA+DC na modemie z Play. Nie ma modemu z jego obsługa. Co najwyżej HSPA+. Jeśli ojciec wziął ta umowę na 2 lata to dał ciała. Na tyle mógł wziąć umowę z tym rabatem ale ze sprzętem. A w Orange teraz jest naprawde wart polecenia. Bez sprzętu taki rabat uzyskuje sie w umowie na rok. Oczywiście wcześniej składa sie wypowiedzenie umowy i negocjuje z DUK. Na tym MV500 za wiele nie podziałasz. Szkoda, że nie złożyłeś wypowiedzenia i nie wziąłeś umowy ze sprzętem. Teraz musisz go kupić na wolnym rynku. To wydatek min.400zł( modem+router). Wygląda na problemy z zasięgiem.Potrzebna antena.Ten Chmielnik to w jakim powiecie? Sprawdzę co z zasięgiem.
reler
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-11-07, 17:46
Lokalizacja: chmielnik

Re: [problem] router mv500 zadziala w nim sim 3g/r-uim?

Post autor: reler »

no mozliwe, gmina chmielnik powiat kielecki
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [problem] router mv500 zadziala w nim sim 3g/r-uim?

Post autor: matek451 »

W twoim rejonie działa juz NetWorks z HSPA+DC do 43,2Mb/s. Jest realizowany z BTS-ów UMTS2100 w Chmielnjku ul.13 Stycznia23. lub ul. Pierzchnicka 9. Jesteś z samego Chmielnika? jesli nie to możesz korzystać z HSPA na UMTS900 Net Works, które sa w okolicy. Podaj dokładna lokalizację to sprawdzę.
reler
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-11-07, 17:46
Lokalizacja: chmielnik

Re: [problem] router mv500 zadziala w nim sim 3g/r-uim?

Post autor: reler »

dokladnie mieszkam pomiedzy Lubania a Wierzbiem. mi chodzi tylko o to czy bd mogl korzystac na tym routerze z tej technologii, bo tak jak pisalem na poaczatku ze lapie zasieg i niby jest polaczenie ale po okolo 30 sekundach ginie.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [problem] router mv500 zadziala w nim sim 3g/r-uim?

Post autor: wojteks »

reler pisze:tak jak pisalem na poaczatku ze lapie zasieg i niby jest polaczenie ale po okolo 30 sekundach ginie
Nie aktywny profil RUIM, powinien pomóc telefon do BOK i aktywacja CDMA (RUIM) na tej karcie.
Nie pomagam na PW!
reler
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-11-07, 17:46
Lokalizacja: chmielnik

Re: [problem] router mv500 zadziala w nim sim 3g/r-uim?

Post autor: reler »

sprobuje jutro, na dzis mam dosyc kombinowania :D jak na razie dzieki za wszystko
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [problem] router mv500 zadziala w nim sim 3g/r-uim?

Post autor: matek451 »

Ale on chce się łączyć w 3G. Do tych BTS-ów UMTS2100 masz ok.4 km. Moga być problemy z zasięgiem. Potrzebna antena zewnętrzna kierunkowa na 2100MHz. W Gnojnie jest BTS UMTS900 NetWorks, odległość podobna i tu nie powinno być takich problemów z zasięgiem. Ale na tym złomie MV500 :dobani: nie podziałasz, z tego co wiem nie ma UMTS900. Ogólnie potrzebna wymiana na modem z obsługa UMTS900, najlepiej z HSPA+DC. To podstawa do dalszych działań, czy zakupu anteny. Szkoda, ze trafiłeś na forum po podpisaniu umowy przez ojca. Kto pyta nie błądzi i nie traci :) kasy.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [problem] router mv500 zadziala w nim sim 3g/r-uim?

Post autor: wojteks »

matek451 pisze:Ale on chce się łączyć w 3G.
Mając
reler pisze:posiadam dany router: MV500 z orange
Pozostaje tylko CDMA albo zmiana sprzętu.
Nie pomagam na PW!
reler
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-11-07, 17:46
Lokalizacja: chmielnik

Re: [problem] router mv500 zadziala w nim sim 3g/r-uim?

Post autor: reler »

no szkoda ze napisalem teraz. ale jesli na tym routerze bedzie w miare dzialal to na razie mi starczy, a najwyzej pozniej sie zmieni na lepszy model ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [problem] router mv500 zadziala w nim sim 3g/r-uim?

Post autor: matek451 »

Co ma działać jak nie działa. Masz 35GB i darmowe noce a chcesz używać modemu CDMA, Gdzie tu logika. Bez wydatków się nie obędzie. Płać i płacz jak mówi przysłowie no i "podziękuj" konsultantowi Orange.
reler
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-11-07, 17:46
Lokalizacja: chmielnik

Re: [problem] router mv500 zadziala w nim sim 3g/r-uim?

Post autor: reler »

Po prosbie operatora o aktywacje internet ziała na tym routerze, predkosc marna ale nie jest tak zle. to chciałem uzyskac, dzieki.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [problem] router mv500 zadziala w nim sim 3g/r-uim?

Post autor: matek451 »

Nadal korzystasz z marnego CDMA. Jesteś jak widzę minimalistą. Takich klientów kochaja operatorzy, doją ich na maksa. Po co ci limit 35 GB przy tej nędznej prędkości, trzeba było wziąć 10GB. Przez dwa lata zaoszczędziłbyś 480 zł.Widzę, że nadal wierzysz w konsultantów z Orange, łaskawie aktywowali ci r-uim czym wprowadzili cie w zachwyt. CDMA nie ma przyszłości, Orange ma z nim coraz więcej problemów i w niego już nie inwestuje. Ale twój wybór, skoro cię satysfakcjonuje net na poziomie darmowego BDI Aero2 to płać im 45 zł miesięcznie za coś co możesz mieć za darmo.Powodzenia.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: [problem] router mv500 zadziala w nim sim 3g/r-uim?

Post autor: zurek »

matek451


Popieram Twoją wypowiedź w 100%.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [problem] router mv500 zadziala w nim sim 3g/r-uim?

Post autor: matek451 »

Dzięki, piszę to ludziom już nie wiem który raz a oni lecą do światła jak ćmy :dobani: . Co oni widza w CDMA gdy mają już zasięg HSPA+DC z NetWorks. :facepalm: . Bez ryzyka( wypowiedzenia) nie ma sukcesu. Daję gotowe przepisy, internet CDMA u nich to lipa więc nic nie ryzykują. Niepojęte ale trzeba ten kaganek oświaty nieść dalej. Każdy oświecony i wyrwany z ucisku operatora to sukces ;)
reler
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-11-07, 17:46
Lokalizacja: chmielnik

Re: [problem] router mv500 zadziala w nim sim 3g/r-uim?

Post autor: reler »

kolego, nie znasz mojej sytuacji finansowej, na ten czas nie moge kupic lepszego routera. a limit i tak uda mi sie wykorzystac bo sciagam duzo filmów, fakt predkosc nie jest zadowalajaca ale lepsza taka niz zadna, jesli wpadnie troche kasy odrazu zmienie routera, bez obaw, ale dzieki za rady. pozdrawiam ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [problem] router mv500 zadziala w nim sim 3g/r-uim?

Post autor: matek451 »

Dlatego trzeba było brać umowę na dwa lata ze sprzętem. Maja teraz naprawdę ciekawy. Ale do tego aby uzyskać rabat 50% i umowę ze sprzętem trzeba złożyć wypowiedzenie. Ojciec tego nie zrobił i dostał ofertę jak każdy gość z ulicy. Pocieszające jest to, że już wiesz co zrobić za dwa lata- składaj zawsze wypowiedzenia. Powodzenia, jak kupisz modem( router) tylko pamiętaj z HSPA+DC, to pomyśl tez o antenie na 2100MHz, tylko czasami nie kup patyka.Dopiero wtedy possiesz sobie w ramach nocy bez limitu(bo chyba masz szczęśliwe godziny) :D W razie czego zaglądaj na forum i pytaj, naprawdę warto. Ja kiedyś też zaczynałem i dużo skorzystałem :ok:
reler
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-11-07, 17:46
Lokalizacja: chmielnik

Re: [problem] router mv500 zadziala w nim sim 3g/r-uim?

Post autor: reler »

Tak, teraz bede wiedział. a jeszcze jedno pytanie, jesli chodzi o router. chciałem sie dowiedziec jaki jest najlepszy, chodzi mi aby nie był zbyt drogi, najlepiej z wbudowanym modemem i aby posiadał wejscia LAN poniewaz mam dwa kompy w domu. no i oczywiscie wifi w miare dobre. no a jesli chodzi o ta antene to w przypadku routera hspa+dc (jesli juz to najlepiej hspa+dc + ta antena) jaka ta antene kupic?
ODPOWIEDZ