[NEWS] Nowa oferta Play Online z LTE - pierwsze informacje

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

[NEWS] Nowa oferta Play Online z LTE - pierwsze informacje

Post autor: ja.michal »

Play zaprezentował szczegóły nowej oferty dedykowanych taryf mobilnego Internetu. Tak, jak w wypadku wcześniej zaprezentowanych taryf głosowych, kupujący nową ofertę Play Online będą mogli do końca 2014 roku co miesiąc wykorzystać do 200 GB transmisji w sieci LTE poza limitem.

W tym momencie działa ponad 800 stacji LTE w 13 miastach. Do końca roku ma ich być 56 (w tym Zakopane).

Klienci dotychczasowi ofert Play Online także mogą korzystać z sieci LTE, choć nie obowiązuje ich promocja z nielimitowanym transferem.

Szybciej, bez limitu w LTE, przez 6 miesięcy za darmo - mówi Bartosz Dobrzyński, członek zarządu P4 odpowiedzialny za marketing.

Prędkość w sieci LTE w ofercie Play Online będzie ograniczony do 5 Mb/s (najtańsze oferty) lub 30 Mb/s (najdroższe).

Będzie oferta Play Online na Kartę z LTE. W sklepach dostępne będą dwa startery - 500 MB za 9 zł na 7 dni lub 2 GB za 19 zł na 14 dni.

W grudniu użytkownicy iPhone'ów 5 i 5S otrzymają aktualizację oprogramowania, która umożliwi logowanie się tym smartfonom do sieci LTE.

Wkrótce w oddzielnej wiadomości opublikujemy kompletny cennik nowej oferty.
Źródło i całość: telepolis.pl

EDIT
Więcej informacji dzięki linkowi niżej od kolegi matek451.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Źródło i całość: gsmonline.pl
Ostatnio zmieniony 2013-11-12, 23:13 przez ja.michal, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19186
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [NEWS] Nowa oferta Play Online z LTE - pierwsze informacje

Post autor: matek451 »

Szczegóły http://gsmonline.pl/newsy/play-online-4 ... onferencji
zimplusowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2009-03-25, 19:40
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: [NEWS] Nowa oferta Play Online z LTE - pierwsze informacje

Post autor: zimplusowany »

Jeżeli pojawią się bezpłatne startery LTE, chętnie przetestuję realne "osiągi" nowej oferty Playa. Po informacjach dotyczących maksymalnej prędkości do jakiej ma rozpędzać się ich LTE, nie spodziewam się raczej fajerwerków. Kuszą dodatkowym transferem i pewnie wielu skuszą, pytanie tylko, czy nie odbije się to na "wydolności" nadajników. Z pewnością przyda się większa konkurencja na rynku LTE, ale ja, jak na razie rzucać się w objęcia fioletowych nie zamierzam. Poczekam na ruch pomarańczowych w tym zakresie. Dzisiejszy wpisik rzecznika serca i rozumu o odpaleniu 550 stacji trochę skromnie wypada na tle konferencji Playa, ale za jakiś czas może zrobić się ciekawiej.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: [NEWS] Nowa oferta Play Online z LTE - pierwsze informacje

Post autor: adamos22 »

Czy ja dobrze widzę - w ofercie na kartę wystarczy doładować 30 zł i jest nielimitowany Internet na LTE przez całą dobę ? :szok: To chyba zbyt piękne żeby było prawdziwe, powiedzcie mi gdzie jest haczyk.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Nowa oferta Play Online z LTE - pierwsze informacje

Post autor: ja.michal »

adamos22, wrzucą regulaminy to się okaże gdzie jest haczyk. Pewnie czasowa promocja.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19186
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [NEWS] Nowa oferta Play Online z LTE - pierwsze informacje

Post autor: matek451 »

Teoretycznie jestem w zasięgu tego LTE. Sa darmowe startery 300MB, wezmę i przetestuję. Wprawdzie to "LTE" do 15Mb/s ale warto zobaczyć :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Nowa oferta Play Online z LTE - pierwsze informacje

Post autor: ja.michal »

Skoro masz taką możliwość to testuj i pisz. ;)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [NEWS] Nowa oferta Play Online z LTE - pierwsze informacje

Post autor: Sundance_kid »

Szkoda tylko, że przesunięta jest godzina Nocnego Transferu.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Nowa oferta Play Online z LTE - pierwsze informacje

Post autor: ja.michal »

Tutaj akurat upodobnili się do Plusa. Szkoda, ale cóż.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: [NEWS] Nowa oferta Play Online z LTE - pierwsze informacje

Post autor: adamos22 »

No i są regulaminy http://www.play.pl/resources/pdf/2013/R ... 112013.pdf i wygląda na to, że wystarczy mieć tylko dodatni stan konta i ważne połączenia wychodzące na min. 30 dni.
Jeśli się mylę, to mnie poprawcie. Limit techniczny 200GB - raczej ciężko to przekroczyć, prędkość 15Mb/s, dla mnie oferta rewelacyjna :ok: , tylko czekać aż włączą u mnie LTE. Pytanie tylko jak długo potrwa ta promocja.
blankNaME
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2011-06-18, 11:46
Lokalizacja: Lublin

Re: [NEWS] Nowa oferta Play Online z LTE - pierwsze informacje

Post autor: blankNaME »

Ktoś wie już może, czy ten ZTE MF823 ma simlocka? Patrząc na poprzednie modemy playa, można by dojść do wniosku, że nie ma, ale wolę się upewnić przed kupnem :P
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: [NEWS] Nowa oferta Play Online z LTE - pierwsze informacje

Post autor: adamos22 »

W Play już od dawna nie ma simlocków, chyba tylko Orange jeszcze się w takie rzeczy bawi. Pod każdym zestawem na stronie masz regulamin, możesz sobie przeczytać dla pewności.
Awatar użytkownika
kris_kjk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-27, 23:23
Lokalizacja: UE

Re: [NEWS] Nowa oferta Play Online z LTE - pierwsze informacje

Post autor: kris_kjk »

adamos22 pisze:W Play już od dawna nie ma simlocków, chyba tylko Orange jeszcze się w takie rzeczy bawi. Pod każdym zestawem na stronie masz regulamin, możesz sobie przeczytać dla pewności.
Modemy od Plusa i Polsatu też chyba maja simlock-i ?
smrodek11
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 213
Rejestracja: 2010-02-13, 14:17
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Nowa oferta Play Online z LTE - pierwsze informacje

Post autor: smrodek11 »

Plus nie ma simlocków, tylko Orange przy tym beznadziejnym procederze pozostaje.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: [NEWS] Nowa oferta Play Online z LTE - pierwsze informacje

Post autor: atento »

Oferta była by dobra gdyby play miał jakis zasięg. Niestety HSPA+ marna oferta i kiepska a LTE 0 zasiegu :) HSPA+ tez straszna lipa zasięgowa

Więc nie maja czym walczyć, chyba, że by dali tą oferte w HSPA+ to i można by się zastanwiać.

Co do samego lte oferta fajna lecz daja limity, da się przeboleć ale jak wyżej 'zasieg', więc co mają zamiar oferowac? LTE? To raczej dla reklamy! W TV łapać naiwnych ?!

Zasadniczo jedynie roaming w usługach głosowych jest fajny nic więcej. Czas playa zakonczył sie :) Oferta jak malutkiej sieci wi-fi w miastach w zasadzie małe wi-fi mają lepszą ofertę.
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: [NEWS] Nowa oferta Play Online z LTE - pierwsze informacje

Post autor: eddie »

@atento
U mnie Play ma najlepszy sygnał ze wszystkich sieci (nie testowałem jeszcze LTE).
Widocznie w Twojej lokalizacji nie ma dobrego zasięgu tej sieci.

Próbowałem szukać regulaminu Oferty Play Online na Kartę 4G LTE.
Nie znalazłem. Jest tylko Cennik Oferty Play Online na Kartę 4G LTE.

Jestem teraz w Play online na Kartę.Dowiedziałem się, że za pomocą kodu *163*8# przejdę na taryfę Play Online na Kartę 4G LTE nic przy tym nie tracąc (patrz uwaga na końcu). Kodu powrotnego do poprzedniej taryfy chyba nie ma.
Oferta jest korzystniejsza niż poprzednia bo mamy większe bonusy i więcej czasu na wykorzystanie.
Nie trzeba wykupywać usługi "Wyższa Prędkość".
Jedyny minus to krótszy czas usługi "Nocny Transfer" w godz 1-8 zamiast w godz.0-9.
Mój modem pracuje tylko w 4G więc wkrótce rozejrzę się za modemem z LTE.
EDIT
Jeszcze nie zmieniałem taryfy jednak po przejściu z "POnK" na "POnK 4G LTE" stracę chyba usługę "Nocny Transfer"
Ostatnio zmieniony 2013-11-24, 16:26 przez eddie, łącznie zmieniany 1 raz.
WujekRada
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2010-10-30, 17:41
Lokalizacja: Wawa

Re: [NEWS] Nowa oferta Play Online z LTE - pierwsze informacje

Post autor: WujekRada »

Korzystam tylko z sieci lte i używam play na kartę LTE za 9 PLN oto co mam :

Ładuje za 30 PLN miesięcznie aby załapać się na nieograniczony LTE( 200 GB )

200 GB LTE po prędkości 15 Mb/s do tego bonusy miesięczne GB za 30 PLN na 3G i 2G

darmowe noce za 10 PLN/ mieś od 1 do 8 rano

prędkość 15 mb/s , czyli prędkość do której jest ograniczone LTE w taryfach na kartę jest realna , mam tylko 30% mocy sygnału. bez anteny.


Obrazek

Wnioski?

za 30 PLN mieś mamy 200 GB lte :szok: + transfer za doładowanie + możliwość darmowych nocy

Ciekawostki:

*Prawdopodobnie oferta 200 GB LTE bd trwać 6 miesięcy ( tak jest w abonamentach)
* Po wykorzystaniu 200 GB lte jak mówi oferta, LTE jest nieograniczone i ciągniemy dlaej , ale redkosć LTE spada do 4 Mb/s
* W ofertach na kartę prędkość LTE jest ograniczona do 15 Mb/s tak jak w tańszych abonamentowych na internet, w droższych jest to 30 Mb/s .



Play jak dla mnie jest bezkonkurencyjny w tym momencie , sami chyba widzicie. :ok:



Macie pytania? Dawajcie :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19186
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [NEWS] Nowa oferta Play Online z LTE - pierwsze informacje

Post autor: matek451 »

Szkoda , że ta bezkonkurencyjna oferta tylko w 13 miastach i na razie to raczej ciekawostka a nie normalna sieć. Pomijam to 15Mb/s w LTE na poziomie HSPA+DC. Zobaczymy jak zacznie się sprawować wkrótce gdy przybędzie użytkowników( pakiety internetowe w taryfach głosowych i internetowych). Sam zamówiłem kartę, mam do BTS-a 400m, pewnie dziewiczy bo w okolicy niewielu ma pojęcie o LTE w Play to popróbuję :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] Nowa oferta Play Online z LTE - pierwsze informacje

Post autor: ja.michal »

WujekRada pisze:do tego bonusy miesięczne GB za 30 PLN na 3G i 2G
Tylko na 3G, chyba że Play dał dostęp do 2G dla taryf internetowych.
WujekRada pisze:ale redkosć LTE spada do 4 Mb/s
Do 2 Mb/s dla pobierani i 348 kb/s dla wysyłania.
adamos22
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 474
Rejestracja: 2009-02-18, 11:23
Lokalizacja: Mazowsze

Re: [NEWS] Nowa oferta Play Online z LTE - pierwsze informacje

Post autor: adamos22 »

Jeśli chodzi o prędkość 15Mb/s w LTE to moim zdaniem nie ma tu za bardzo na co narzekać, po pierwsze do tej pory w pre-paid mieliśmy max 4Mb/s i to za dopłatą, a po drugie - ja w Plusie na E3276 miałem max 35Mb/s w LTE, gdzie Plus ma 2 razy większą szerokość pasma. IMO realne 15Mb/s to całkiem dobry wynik, ciekawe tylko jak długo się to utrzyma.

Ciekawe tylko jak długo potrwa ta promocja z nielimitowanym LTE w pre-paid, jeśli tylko 6 miesięcy dla wszystkich, to trochę słabo, bo pewnie mało kto się załapie w tym czasie na zasięg LTE.
ODPOWIEDZ