Przedłużenie umowy, co wybrać...

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kyurious
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-12-16, 18:48
Lokalizacja: Krzeczów

Przedłużenie umowy, co wybrać...

Post autor: Kyurious »

Witam ! 26 grudnia kończy mi się umowa na Orange Freedom Pro (CDMA, posiadam jeszcze stary modem MV410) i zamierzam przedłużyć umowę na Orange Free Net. Mam dylemat co do wyboru nowego modemu, zastanawiam się czy próbować czegoś w technologii 3G, czy wziąć modem MV610, z którym dalej będę w CDMA, z tym że Rev B (więc może być szybciej niż teraz za pomocą starego modemu). Rozważam jeszcze modem Anydata ADU-890W, który podobno jest w stanie łączyć się i z CDMA i 3G.

Dodam, że na telefonie w domu łączę się się z 3G i prędkości download wahają się między 4, a 8 Mb/s

Prosiłbym o poradę, bo święta się zbliżają, a nie chcę zostać bez internetu :).

Miejscowość, w której mieszkam to Krzeczów, powiat Bocheński.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Przedłużenie umowy, co wybrać...

Post autor: ja.michal »

Kyurious, skoro łapiesz 3G to lepiej w to pójść. Modem najlepiej jakiś, który ma HSPA+ DC. Oczywiście DC działa na 2100 MHz. Prędkość względem tego co jest na HSPA+ to w praktyce x2.
Kyurious
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-12-16, 18:48
Lokalizacja: Krzeczów

Re: Przedłużenie umowy, co wybrać...

Post autor: Kyurious »

Dzięki za szybką odpowiedź :)

Czy prędkość jaką uzyskuję na telefonie, będzie porównywalna z tą, jaką uzyskam ap ropo internetu mobilnego ?

Na obsłudze technicznej sugerowano mi bardziej CDMA, chociaż zgodnie z mapą na stronie Orange powinienem spokojnie być w 3G (najblizszy nadajnik HSPA w Bochnii) są może jakieś strony, gdzie w sposób w miarę wiarygodny można sprawdzić zasięg ?

Konsultant mówił, że jest też nadajnik 3G w miejscowości Rzezawa, ale na mapce Orange go nie widać...
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: Przedłużenie umowy, co wybrać...

Post autor: Piotrek24 »

Kyurious pisze:miejscowości Rzezawa
Jest i działa UMTS900 i UMTS2100
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Przedłużenie umowy, co wybrać...

Post autor: ja.michal »

Kyurious pisze: Czy prędkość jaką uzyskuję na telefonie, będzie porównywalna z tą, jaką uzyskam ap ropo internetu mobilnego ?
Jaki masz dokładnie telefon? Test na karcie Orange? Jaki zasięg?
Kyurious pisze:Na obsłudze technicznej sugerowano mi bardziej CDMA
Obawiam się, że ze względu na leżakujący sprzęt. ;)
Kyurious pisze: są może jakieś strony, gdzie w sposób w miarę wiarygodny można sprawdzić zasięg ?
Zasięg tylko orientacyjnie i to tylko na stronie operatora. Wiarygodnie jedynie można sprawdzić lokalizację stacji bazowych.

Kyurious pisze: Konsultant mówił, że jest też nadajnik 3G w miejscowości Rzezawa, ale na mapce Orange go nie widać...
W Rzezawie jest stacja bazowa 3G 900 i 3G 2100. Ten rejon jest już po modernizacji więc jest i jedno i drugie uruchomione. Duże prawdopodobieństwo, że łapiesz sygnał z tej stacji (same pola, brak większych przeszkód terenowych). Najpewniej nawet na 2100 MHz czyli będzie HSPA+ DC. Dystans to koło 1,7 km.

Jest też możliwość, że łapiesz 3G z Bochni (stacja bazowa na ul. 20 Stycznia). Również jest 3G 900 i 3G 2100. Również po modernizacji. To jednak prawie 4 km.

[ Dodano: 2013-12-16, 19:52 ]
Ogólnie celowałbym w 3G. Przy tych warunkach wybór CDMA to głupota.
Potrzebujesz router czy modem USB?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy, co wybrać...

Post autor: matek451 »

Idź do salonu Orange i złóż wypowiedzenie. Konsultant skontaktuje cię z Działem Utrzymania i negocjuj umowę utrzymaniową ze sprzętem lub bez. Poczytaj posty @Braymera z tego forum, można otrzymać dużo lepsze oferty od standardowych. Bez wypowiedzenia nie uzyskasz dobrej oferty. Ze sprzętu bierz coś z obsługa LTE lub minimum z HSPA+DC czyli E-3251.
Kyurious
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-12-16, 18:48
Lokalizacja: Krzeczów

Re: Przedłużenie umowy, co wybrać...

Post autor: Kyurious »

Wow dziękuję wszystkim za pomoc :ok:

Co do pytań Michała :

Telefon Samsung Galaxy S3, niestety jestem laikiem w tych sprawach i nie wiem co rozumieć przez "Test na karcie Orange?", i jak sprawdzić zasięg. Mógłbyś dla mnie sprecyzować ? :)

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, czy wolałbym routher czy modem USB. Jest jakaś różnica co do prędkości, stabliności połączenia ? Jeśli nie, to jest mi to w większym stopniu obojętne.

Z tego co widzę, to z modemów obsługujących HSPA + DC, Orange oferuje tylko takie co obsługują LTE. LTE na pewno u mnie nie złapie, więc rozumiem, że przy takim modemie automatycznie przełączy się na HSPA+ ?

np. coś takiego

http://www.orange.pl/portal/map/map/ep_ ... ROPOSITION
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy, co wybrać...

Post autor: matek451 »

Korzystałeś dotąd z MV410, który tworzył ci sieć WiFi w domu? Jeśli potrzebujesz sieci w domu to masz dwa rozwiązania. Bierzesz router z wbudowanym modemem B-593, stacjonarny lub mobilny MiFi E-5776. Lub modem, polecam E-3276 do którego dokupisz router z obsługa modemu 3G/LTE np. TP-Link MR-3420v2.( około 130 zł0. Jeśli nie korzystasz z sieci w domu to możesz używać tylko modemu w komputerze. Modem z LTE korzysta też z HSPA+DC (do 43,2 Mb/s na UMTS2100) lub HSPA+( do 21,6Mb/s na UMTS900). warto więc brać taki sprzęt. Podane routery też obsługują wszystkie technologie.

[ Dodano: 2013-12-16, 20:50 ]
Ten router z linka to mobilny MiFi E-5776 może pracować w domu i poza( pracuje na baterii). Tworzy sieć WiFi nie posiada LAN. Raczej nie polecany do pracy ciągłej jak klasyczne routery stacjonarne.
Kyurious
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-12-16, 18:48
Lokalizacja: Krzeczów

Re: Przedłużenie umowy, co wybrać...

Post autor: Kyurious »

Tak MV410 tworzył WiFi w domu, i raczej potrzebne mi jest WiFi, bo korzystam z internetu też na telefonie / ipodzie. Chyba będę celował w routher stacjonarny z wbudowanym modemem, z internetu zamierzam korzystać tylko w domu i musi być włączony 24 /7 :D
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Przedłużenie umowy, co wybrać...

Post autor: ja.michal »

Kyurious pisze:Telefon Samsung Galaxy S3
Ma tylko HSPA+. W takim razie, jeśli to faktycznie zasięg 3G 2100, jeśli masz teraz koło 8 Mb/s to na HSPA+ DC śmiało można zakładać, że będzie koło 16 Mb/s.
Kyurious pisze: nie wiem co rozumieć przez "Test na karcie Orange?"
W jakiej sieci masz telefon? Dokładniej jaka karta SIM była w Samsungu jak robiłeś test?
Kyurious pisze: i jak sprawdzić zasięg.
Pytanie ogólne i mało dokładne czyli ile kresek? ;) Na Androida są aplikacje do sprawdzania na jakiej dokładnie częstotliwości się łączysz i jaki masz sygnał. Np. coś takiego: https://play.google.com/store/apps/deta ... itor&hl=pl
Poda dokładne parametry i powinniśmy namierzyć dokładnie stację bazową, z którą się łączysz.
Kyurious pisze:Z tego co widzę, to z modemów obsługujących HSPA + DC, Orange oferuje tylko takie co obsługują LTE. LTE na pewno u mnie nie złapie, więc rozumiem, że przy takim modemie automatycznie przełączy się na HSPA+ ?
Modemy na USB, które mają HSPA+ DC to właśnie routery Huawei E5776 (ma również LTE) i Huawei B593S-22 (ma również LTE, router stacjonarny). Z modemów Huawei E3276s-151 (ma również LTE) i Huawei E3251 (ten nie ma LTE i widzę, że w sklepie internetowym brak).

Oczywiście w każdym z tych urządzeń możesz zmieniać ręcznie, lub może się to dziać automatycznie, z jakiej technologi ma korzystać (LTE, HSPA+ DC, HSPA+, EDGE, etc.)
Jeśli będziesz miał urządzenie z LTE, a go nie będzie, to urządzenie zacznie szukać najszybszej dostępnej transmisji czyli w tym HSPA+ (z DC jeśli będzie).
Kyurious pisze:Chyba będę celował w routher stacjonarny z wbudowanym modemem, z internetu zamierzam korzystać tylko w domu i musi być włączony 24 /7 :D
Sugerowałbym, aczkolwiek to twoja decyzja, wybranie Huawei B593S-22. Nie miałem z nim do czynienia, ale mam router mobilny, który robi za stacjonarny. Nie bardzo się nadaje do ciągłej, długiej i obfitej w GB transmisji. Stacjonarny, jak Huawei B593S-22, powinien dużo lepiej działać. Chociażby z powodu luźniejszej budowy i niższych temperatur pracy. No i ten model ma już praktycznie wszystkie LTE, które mogą występować w Polsce. Myślę, że jakoś niespecjalnie odległa jest perspektywa pojawienia się LTE. W takich Niepłomicach pojawiają się już pozwolenia LTE.

Minusem tego routera stacjonarnego jest niewątpliwe cena w niższych abonamentach. Oczywiście jeśli masz zamiar przedłużać umowę to będzie to inaczej wyglądać (wyższe abonamenty tańsze przynajmniej o 30% czyli automatycznie router tańszy).
Kyurious
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-12-16, 18:48
Lokalizacja: Krzeczów

Re: Przedłużenie umowy, co wybrać...

Post autor: Kyurious »

Karta SIM jest z Orange.

Sciągnąłem aplikację i pisze:

Operator: 260 03 (Orange)

Typ Sieci : HSDPA (czasami się zmienia na HSPA+)
LAC : 52501 CID:38274 (Zmienia się czasami, chyba na 38280)
RNC : 907

Sygnał -85(dBm) kolor ciemnopomarańczowy przechodzący w jasny pomarańcz.

Wielkie dzięki za te wszystkie informacje Michał, w ciągu jednego wieczora dowiedziałem się więcej niż od konsultantów w Orange podczas licznych w ostatnich tygodniach rozmów.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Przedłużenie umowy, co wybrać...

Post autor: ja.michal »

Wygląda na to, że łączysz się ze stacją na 2100 MHz w Bochni na 20 Stycznia. Nie jestem jednak na 100% pewien bo dokładnie ten CID, który podałeś nie jest podany jeszcze w bazie (nikt nie monitorował okolicy lub nie dodano jeszcze do bazy).

Sygnału nie masz najgorszego, a nie jest jest też jakiś specjalnie mocny. Możliwe, że na routerze z antenkami będzie lepiej. Zawsze można się później pokusić o antenę jeśli jakość będzie niezadowalająca.

Tak czy inaczej proponuję celować w 3G z Huawei B593S-22. W najgorszym wypadku powinieneś mieć takie osiągi jak na teście w telefonie. W najlepszym dwa razy szybciej.

Z pomocą nie ma sprawy. Forum jest po to, żeby sobie pomagać.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy, co wybrać...

Post autor: matek451 »

Michał to nie jest ten BTS na 20 Stycznia. Kliknij na T-Mobile a nie Orange w Btsearch i tam sa inne CIDY. Podobnie jest z tym na Konfederatów Barskich 27 i w Rzezawie. Prawdopodobnie to UMTS900 w Bochni jeszcze nie zweryfikowany.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Przedłużenie umowy, co wybrać...

Post autor: ja.michal »

Przydałaby się informacja o nośnej. Wtedy byłoby wiadomo na czym leci to HSPA+.
Tak czy inaczej, kolega będzie miał albo tak na telefonie czyli koło 8 Mb/s, albo szybciej. Sądzę, że nie jest źle. ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy, co wybrać...

Post autor: matek451 »

O ile kolega nie posłucha gości od operatora i nie pozostanie na CDMA :dobani: . Ma zweryfikowane BTS-y na UMTS2100 obok siebie( Rzezawa, Bochnia) to może korzystać z HSPA+DC. Ewentualnie jakiś panel na 2100MHz. A swoją drogą fajnie jest spotkać na forum człowieka, który po 5 wizytach dziękuje, że trafił na forum i docenia pomagających. Aż chce się pomagać, @Kyurious w razie wątpliwości pytaj dalej. Pomożecie? pomożemy :) towarzyszu ...
Kyurious
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-12-16, 18:48
Lokalizacja: Krzeczów

Re: Przedłużenie umowy, co wybrać...

Post autor: Kyurious »

8 Mb to dla mnie i tak spora poprawa ( do tej pory na CDMA wyciągałem od 0.3 Mb do 2Mb na przestrzeni 4 lat), a wszystko więcej to już byłoby mega. :D

Ważne są dla mnie jeszcze pingi. Na testach na telefonie różnie bywa, potrafi być 50 / 60 ms, potrafi być gorzej w okolicach 130 ms Raz było 300 ms ale może dlatego, że siedziałem w łazience lol. Obecnie mam 100 - 120 ms na CDMA i nie przeszkadza mi to, więc jakby nie przekraczało 120 to byłoby spoko. Być może na routerze te pingi będą stabilniejsze.

Jeśli mogę podać informację o owej nośnej, to bardzo chętnie tylko podpowiedzcie gdzie to sprawdzić ;)

Dzięki za ciepłe słowa matek, naprawdę doceniam pomoc ludzi, którzy poświęcają chwilę, żeby mnie wspomóc w bojach o lepszą przyszłość mojego internetu i w podjęciu decyzji pokieruję się waszymi radami (czyli modem na HSPA+ DC, wieczorem przedzwonię, czy mają Huawei B593S - 22) ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Przedłużenie umowy, co wybrać...

Post autor: ja.michal »

Z tego co znalazłem to na Samsungu jakiś fieldtest można uruchomić i powinno pokazać nośną. Kod to *#*#7262626#*#*

Jeśli chodzi o ping to na telefonie i tym bardziej na speedtestach nie jest miarodajny. W praktyce na HSPA+ DC powinno być koło tych 50-60 ma. Oczywiście wszystko zależy od pory i danego okresu w roku - obciążenie stacji, warunki atmosferyczne (te praktycznie nie powinny mieć znaczenia), zima (lepsza propagacja fal radiowych jak spadną liście z drzew).

[ Dodano: 2013-12-17, 14:01 ]
Z tym filetestem to jeszcze sprawdź sobie. Androida nie miałem więc posiłkuję się tym co w sieci znalazłem.
Kyurious
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-12-16, 18:48
Lokalizacja: Krzeczów

Re: Przedłużenie umowy, co wybrać...

Post autor: Kyurious »

Właśnie trochę się wystraszyłem bo ping od godziny utrzymuje się w okolicy 200 ms, ale w sumie rzeczywiście nie musi być to końca wiarygodne, zwłaszcza na telefonie i nie w HSPA+ DC.

Co do tego filetesta, spróbuję poczytać o tym na necie, tylko muszą mi wyłączyć lejek z CDMA, bo mnie szlag trafi (domówiłem wczoraj 3 GB, ale powiedzieli mi, że w błąd się wkradł i nie ściągneli lejka :facepalm: )
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Przedłużenie umowy, co wybrać...

Post autor: ja.michal »

Skoro w telefonie masz net to dlaczego nie postawisz hot spota? ;) Od razu sprawdzisz jak to na kompie działa.
Kyurious
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-12-16, 18:48
Lokalizacja: Krzeczów

Re: Przedłużenie umowy, co wybrać...

Post autor: Kyurious »

Dobry pomysł zapomniałem o tym. Mam nowy telefon od 2 tyg i jeszcze wszystkiego nie obczaiłem xD

Pingi na komputerze dużo lepsze, jak na telefonie mam kolo 130, to na kompie tak kolo 80 :hurra:
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: Przedłużenie umowy, co wybrać...

Post autor: Piotrek24 »

Spróbuj odpalić FieldTest z poziomu NetMonitora, jak będziesz już miał go odpalonego (jest to tzw. Service Mode) to wejdź w [1] Basic Information i tam będzie Rx CH: i to powinna być nośna.
Kyurious
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-12-16, 18:48
Lokalizacja: Krzeczów

Re: Przedłużenie umowy, co wybrać...

Post autor: Kyurious »

Oto wszystko co pisze w Basic Information :

UMTS : HOME(CS+PS)
RRC State: IDLE
WCDMA 2100 Band 1
Reg PLMN 260-3, IsPCS? 0
HSPA+ used: 0
CH DL:10564, UL9614
CELL_ID:0x38b9582
LAC: 0xcd15
PSC:fa
RSCP:-84(AVG:-85),ECIO:-4
2nd RSSI: Not Available
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: Przedłużenie umowy, co wybrać...

Post autor: Piotrek24 »

Ja mam starego Androida 2.3.6 i u mnie to wygląda inaczej. Może spróbuj czy da się tak: Jak już jesteś w Service Mode spróbuj dać opcję [1] Debug Screen, a później opcję [3] RR Information i ja właśnie u siebie też mam info o nośnej (Rx CH) tam, ale nie wiem jak to będzie wyglądało u Ciebie.
Kyurious
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-12-16, 18:48
Lokalizacja: Krzeczów

Re: Przedłużenie umowy, co wybrać...

Post autor: Kyurious »

Niestety Rx CH nie widze ani w tej zakladce, ani zadnej innej.

W RR Information mam :
RRC State: 4, IDLE
Cell id=0x38B9582
Release Cause: 0
Lim svc:0,00S=0
RSSI = 14, Tx pwr=-128
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: Przedłużenie umowy, co wybrać...

Post autor: Piotrek24 »

Kyurious pisze:WCDMA 2100 Band 1
zastanawiam się czy to nie jest już info, że to właśnie UMTS2100. Jak tam pewnie zauważyłeś w Service Mode jest możliwość wymuszenia tylko WCDMA900 i tylko WCDMA2100 i wtedy już będziesz wiedział na pewno.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Przedłużenie umowy, co wybrać...

Post autor: ja.michal »

Piotrek24 pisze:zastanawiam się czy to nie jest już info, że to właśnie UMTS2100.
Raczej tak. W sumie tylko ta informacja była nam potrzebna.

W takim razie kolega ma zasięg na 2100 MHz czyli będzie HSPA+ DC. Telefon nie ma DC, ale osiągi są na poziomie 8 Mb/s. Można się spodziewać na DC osiągów w okolicach 16 Mb/s, a na pewno powyżej 10 Mb/s.

Tak czy inaczej, nie powinno być gorzej.
Kyurious
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-12-16, 18:48
Lokalizacja: Krzeczów

Re: Przedłużenie umowy, co wybrać...

Post autor: Kyurious »

Super, teraz tylko poluję na polecany routher, ale nigdzie w salonach go nie mają :facepalm: Zastanawiam się, czy nie przedłużyć umowy przez internet albo telefon, żebym dostał go dostał pocztą czy coś (na stronie Orange piszą, ze dostępny)

Tyle, że to też jest ryzyko, bo nie wiadomo czy mi to doślą przed świętami :/ i czy przyślą dobry :P

ewentualnie jakiś inny moglibyście mi polecić z tych pozycji ? (gdyby nie udalo mi sie zdobyc Huawei B593S-22 )

http://www.orange.pl/klienci_ind/modemy

Z tych co będą łapać HSPA+ DC wchodzi w grę jeszcze Huawei E3251 i Huawei E5776, z tym że te są mobilne, więc nie wiem jak zniosły by nieustanną pracę ... i nie mają antenek ...
dexter18

Re: Przedłużenie umowy, co wybrać...

Post autor: dexter18 »

Ewentualnie E-3726 i do tego MR 3420.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy, co wybrać...

Post autor: matek451 »

Nie przedłużaj umowy tylko wypowiadaj w salonie. Skontaktują cię z Działem Utrzymania Klienta i z nimi negocjuj nowa umowę. Miałeś poczytać posty kolegi @Braymer w tym dziale. Zobacz ile możesz zyskać limitu(40%) i rabatu na abonament( 30% w umowie ze sprzętem). Wybrany sprzęt ci doślą wraz z umową.Nie panikuj, nie spiesz się zachowaj zimna krew i złóż wypowiedzenie. Teraz poczytaj co możesz ugrać w DUK.
drajnsz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2008-12-29, 12:10
Lokalizacja: DWL

Re: Przedłużenie umowy, co wybrać...

Post autor: drajnsz »

Witam, podłączam się do tematu żeby nie zakładać nowego. Mam parę pytań. Tacie kończy się obecnie umowa na cdma z Plusa. Czy przy złożeniu wypowiedzenia DUK może proponować przejście na 3G/LTE czy będą raczej starali się zatrzymać klienta przy CDMA oferując korzystniejszy limit transeferu + ew. jakiś rabat? Wiem, że nie jesteście wróżkami, ale może ktoś miał analogiczną sytuację. Pytam, bo szczerze mówiąc wolelibyśmy przejść na 3G, bo w zasięgu sporo nadajników na 900MHz z Plusa i Nordiska, a została nam jeszcze atk20 z czasów edge'a. Prędkości dużo fajniejsze niż na CDMA, wiadomo. Chodzi o to, czy jest szansa przejść z cdma na 3g poprzez DUK w ramach przedłużenia umowy czy też trzeba zerwać umowę na cdma i podpisać na 3g jako nowy klient...
ODPOWIEDZ