2x router -> laptop/blaszak - bezprzewodowo/przez kabel

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
novvac
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-10-05, 20:17

2x router -> laptop/blaszak - bezprzewodowo/przez kabel

Post autor: novvac »

Witam wszystkich i prosze o pomoc,

przedstawie po krótce sytuacje bo jest dosc zawila tak samo jak malo mowiacy temat :)

Mam internet dostarczany przez kablowke na bardzo indywidualnych (tanich) zasadach. Tzn. sygnal jest rozdzielany przez router na 5 mieszkan i kazdy z pieciu odbiorcow ma w swoim mieszkaniu poprostu kabel sieciowy. Wlasnie dorobilem sie laptopa i potrzebuje kupipc router zeby blaszaka podlaczyc normalnie pod kabel a laptopa bezprzewodowo tylko ze w zwiazku z tym ze sygnal jest juz wczesniej rozdzielany w mieszkaniu jednego z odbiorcow mam pytanie czy bedzie mi to dzialalo w ogole? nie mam pojecia o sieciach i dlatego pytam. moze nie bedzie problemow a moze cos tu nie gra.. nie wiem, prosze o opinie i bo nie chce wywalic pieniedzy w bloto..
Awatar użytkownika
sloniu219
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2006-09-30, 11:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: 2x router -> laptop/blaszak - bezprzewodowo/przez kabel

Post autor: sloniu219 »

Nie powinno byc z tym problemem aczkolwiek... wiesz <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> musisz kupic ruter z wifi i taki aby była klonowania mac adresu bo napweno masz neta przypisanego pod adres mac twojej kart - w sumie to jest to normalne zabezpieczenie.
poprosty zycie / Dell Latitude C610
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: 2x router -> laptop/blaszak - bezprzewodowo/przez kabel

Post autor: etranger »

Jezeli szukasz oszczednosci to zakup karte sieciowa do blaszaka (20zl) i podlacz do niego laptopa za pomoca skrosowanego kabelka.
Jesli koszta nie graja roli (e tam) to zakup zwykla sieciowke bezprzewodowa i stworz siec na WiFi.
Nic Ci w niczym nigdzie nie przeszkadza i zadnych MAC adresow klonowac nie ma najmniejszej potrzeby. Do tego kilka ciekawych "dodatkow" mozesz dolozyc ale o tym juz czytaj example tutaj.
Regards - etranger®
novvac
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-10-05, 20:17

Re: 2x router -> laptop/blaszak - bezprzewodowo/przez kabel

Post autor: novvac »

Dzieki strasznie za odpowiedzi :)

Raczej zdecyduje sie na WiFi bo zalezy mi na przenosnosi lapciaka :twisted:
Awatar użytkownika
sloniu219
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2006-09-30, 11:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: 2x router -> laptop/blaszak - bezprzewodowo/przez kabel

Post autor: sloniu219 »

Najlepsze i to co bym polecał to jednak karta WIFI - a nie ruter- z ruterem trzeba sie bawic i tak jak pisałem wszczesniej. Osobiscie z braku kasy wybrałbym rozwiazanie karty w blaszaku - minus blaszak musi chodzić - plus mały koszt. Wybór nalezy do ciebie.
poprosty zycie / Dell Latitude C610
ODPOWIEDZ