Przedłużanie umowy - Plus Internet

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: patryk7588 »

Tu masz info o sieci --> http://gsmonline.pl/artykuly/plus-infra ... -pojemnosc
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: bartex03 »

Coś wydaje mi się nie halo , jeśli chodzi o przedstawioną mi dzisiaj do rozpatrzenia oferte plusa.

1. Oficjalnie nie mozna na firme. Plus sie godzi jednak na podpisanie umowy dla indywidualnych na firme. W tym punkcie dobra moja bo chce na firme.

2. Rozmawiam z BOK'iem i mam przed sobą regulamin i przechodzimy do kwestii sprzetu wiec pytam sie o d-linka dwr, okazuje się że nie ma.

Jest natomiast
router Huawei B593s LTE 150 Mb/s bez kabla USB
, ptytam się czy do tego modelu można kupić jako
zestaw za 3 zł
, czyli router + antene zew. Konsultant się godzi na takie połączenie.

Ja teraz własnie patrze że nie ma takiego łączonego zestawu w regulaminie....

Ręce opadają .... i tak jutro ich pogodnie chyba bo regulamin bez zmiany w stosunku do CP...
xx2014
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-06-04, 20:50
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: xx2014 »

atri pisze:Ciekawe jak dla obecnych abonentów, mam 2 umowy jedna kończy się za rok, a druga jest na czas nieokreślony z iplusopobieraczem. Z jednej bym chętnie zrezygnował na rzecz internetu bez limitu. O ile nie włączą lejka po przekroczeniu np 100 GB. Macie jakieś przecieki jak to będzie dalej? (
Jako że wysłałem informację do @matek451 e-mail-em za pośrednictwem elektrody z prośbą o wyjaśnienie tej kwestii, lecz z przyczyn mi nie znanych tego nie uczynił to dokonałem ponownej rejestracji i celem wyjaśnienia tego problemu który może wielu interesować. Otóż w połowie maja podpisałem nowy aneks (z rabatem 50% na najwyższy abonament/30GB/Ipla bez limitu/www bez limitu/router B593 za 3zł), który wszedł 1.06 z tym że już na nowych zasadach z opcją bez limitu od 30.05 (w tym dniu przekroczyłem limit i już blokada nie została włączona). Z dniem 1.06 dostałem sms że wszedł nowy kontrakt z rabatem, na koncie on-line nie mam już żadnych pakietów, nie mam też opcji paczek danych do kupienia-są tylko w opcji w roamingu UE. Także z pewnością sukcesywnie, zgodnie z zapowiedzią wszyscy abonenci Plus/CP posiadający odpowiedni abonament będą przechodzić w opcję no-limit. Nie szukajcie dziury w całym odnośnie paragrafów (zapewne operator może kombinować z natrętnymi ssakami którzy będą pobierać na maxa w godzinach szczytu-mam takiego kolesia w pracy który więcej ściąga z sieci niż może obejrzeć-pc pracuje on-line, płaci zapewne większy rachunek za prąd niż za internet w Toya). Konkurencja stoi pod ścianą i zapewne w ciągu najbliższych dni, tygodni uruchomi podobne oferty. :brawa: :papa:
notsure
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2011-10-04, 13:48
Lokalizacja: k-k

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: notsure »

patryk7588 pisze:Tu masz info o sieci --> http://gsmonline.pl/artykuly/plus-infra ... -pojemnosc
Czyli w pomieszczeniach zasięg LTE plusa to 4 % obszaru kraju :facepalm: Szkoda, że tak przeżucając ciężar internetu na LTE nie zostawili po tych bądź co bądź małych pakietach podstawowych lejka w HSPA+ przykładowo na 1Mbit - 2Mbit - 4 Mbit zależnie od taryfy, bo teraz wyczerpanie pakietu w parę dni powoduje, że jakikolwiek wyjazd poza zasięg LTE do końca okresu rozliczeniowego oznacza brak internetu. Pytanie po co w takim razie rozbudowywali tak zasięg w HSPA (wg. linka prawie 71 % obszaru kraju) ?

Mam wrażenie, że ta oferta plusa to odpowiedź na 200Gb playa w LTE - doszli dow niosku, że zamiast czekać, aż konkurencja ruszy z nowymi ofertami trzeba nałapać klientów na 2 lata.

Ale mocno się zastanawiam czy ta formuła internetu tylko w jednym paśmie de facto przez większość każdego miesiąca mi odpowiada :/
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: ra-v »

notsure pisze:Czyli w pomieszczeniach zasięg LTE plusa to 4 % obszaru kraju
U mnie z 5 lat temu w tym miejscu gdzie jestem tak naprawdę była granica zasięgu 3G na zewnątrz a granica EDGE - a miałem 3G w domu. Wg mapki powinienem mieć EDGE.
Wystarczy dobrze modem ustawić. A jeśli ktoś ma antenę to w ogóle super.Problem z tymi, co wkładają dzyndzla USB do lapka i biegają po domu.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: robertnik »

Co Wy macie do tych ssaków i ściągania internetu? Korporacje i działy marketingu wyprały Wam mózg. Może i jestem ignorantem, ale nie limitowane rozumiem jak nie limitowane... LTE jest technologią na której nie są świadczone usługi głosowe, więc można je przylagować i najwyżej skoczy ping. Parametry tej nowej oferty zachęcają by używać je jako połączenie podstawowe, stałe, domowe itd, jak zwał tak zwał. Na takim łączu aż żal nie ściągać nowych dystrybucji Linuxa i nie pomóc społeczności w ich seedowaniu ;P A tak naprawdę to p2p to też technologia i na stałym łączu też czasem trzeba z niej korzystać. Nie mogę doczekać się pierwszych opinii właśnie "ssaczy", bo dla stałego łącza to kluczowe kiedy Ci je przytną. Świerzbi mnie by zrezygnować z mojego ADSL Netii 13/1(opcja do 20 ;P), ale ani trochę nie mam zaufania ani do Polsatu, ani do Plusa, a kontrakt jest na 2 lata... Gdyby nie czas trwania tego kontraktu byłbym pewnie pierwszym testerem. Czy ktoś gdzieś doczytał się jakie są kary za rezygnacje, po pierwszym przykręceniu kurka, co jak znam życie nie będzie w pierwszym miesiącu używania.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: bartex03 »

Po tygodniowej walce z BOK PLUSA dzisiaj zamówiłem usługe Power LTE na firmę w opcji 69,90 zł brutto, klasa szybka, po przekroczeniu 25 GB prędkość do 20 mb/s.

Fakt ze zamówilem tą usługe uznaje za cud bo przez 5 dni zderzałem się z kompletną niekompetencją, totalnym brakiem profesjonalizmu, i zerowym podejściem po klienta który jest w sieci od 15 lat. To akturat mało ważne bo nie spodziewam się po Plusie wiele.
Konsultant mówi tak o planach taryfowych :
1. Jeżeli jest Pan w zasięgu LTE to limit danych z pakietu 25 , 30 35 GB nie jest pobierany.
2. Jeżeli jest Pan w innej technologi limit bedzie się pomniejszał
3. Jeżeli wykorzysta Pan limit i będzie Pan w technologi LTE to prędkośc do 20 mb/s
Czy komuś coś wiadomo na temat 1 punktu - czy to bajka kolejnego źle poinformowanego konsultanta?

Pytam się o sprzet bialy Huawei router. Z uporem maniaka pytam o 2 antenki białe w zestawie routera.

Odpowiedź
nie ma żadnych antenet sam router antene zewnętrzną można dokupić i zainstlować na dachu itp.

Szlak mnie trafia i mówie prosze pana chodzi o anteny male białe w zestawie w pudełku, polecial sie dowiadywać i wraca mówi że sam router ...


Mam pytanie dotyczące wyposażenia jakie dostarcza kurier + umowa.

Mam prawo otworzyć zestaw i sprawdzić pod wzgledem kompletności i przy ewentualnych brakach nie przyjąć paczki i odmówić podpsania umowy. ( nie mówie o opcji testuj)

Pytanie do Użytkowników, którzy zamawiali ten router kanalem telefonicznym lub przez www , czy w zestawie są białe antenki ?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2014-06-07, 15:36 przez bartex03, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

Mam taki, kupiłem od kogoś kto przedłużał umowę w Plusie telefonicznie. Przesłany przez centrum logistyczne Arvato w Błoniu kurierem. Wprawdzie czarny ale antenki są.
xx2014
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-06-04, 20:50
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: xx2014 »

Zamawiałem telefonicznie na kolejny aneks umowy z ww routerem-są antenki, kabel LAN, zasilacz. Kurier rozpakowuje przesyłkę przy Tobie, także nie ma się czego obawiać. :)
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: bartex03 »

Panowie matek451 i xx2014, czyli jeżeli antenek nie będzie ( zakładając taką wersje), to można uznać że towar rozbieżny z zamówieniem.

Sprawa tłumaczenia planów taryfowych komuś jest znana?
xx2014
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2014-06-04, 20:50
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: xx2014 »

bartex03 pisze: czyli jeżeli antenek nie będzie ( zakładając taką wersje), to można uznać że towar rozbieżny z zamówieniem.
Sprawa tłumaczenia planów taryfowych komuś jest znana?
To jest zestaw-jak może nie być antenek?! Jak ktoś kupuje na licytacji to może być różnie, co do interpretacji regulaminowych to myślę że operator zostawił sobie furtkę na natrętnych ssaków (którzy zużywają dane w setkach GB). Ja na dziś na koncie on-line nie mam żadnych pakietów (poza tymi do kupienia w roamingu UE)-korzystam wyłącznie z LTE. :brawa:
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: bartex03 »

xx2014 pisze:To jest zestaw-jak może nie być antenek?!
Ja to tak właśnie rozumiem ale wydaje mi się że konsultanci Plusa a co gorsza technicy , którzy są rzekomo konsultowani w tej sprawie myślą inaczej :D

Wszystko wyjaśni się za kilka dni ... ;)
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 370
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: kordirko »

Z tych cenników wynika, że opcja "No Limit LTE" zarówno w Plusie jak i CP jest tylko ze sprzętem,
nie ma możliwości wziąć bez routera/modemu.
Zapewne im zalega sprzęt w magazynach i chcą się wyzbyć tego przy pomocy tej promocji.
W sumie dobrze - część ludzi podpisujących umowy będzie się pozbywać tego sprzętu na wolnym rynku,
będzie więcej ofert i ceny routerów powinny spaść - nieoczekiwany uboczny skutek promocji Power LTE :D
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: ra-v »

Z tych cenników wynika, że opcja "No Limit LTE" zarówno w Plusie jak i CP jest tylko ze sprzętem,
nie ma możliwości wziąć bez routera/modemu.
To niech sobie strzelają w nogę dalej. Nie dość, że dla mnie nie ma nolimitu (bo nie ma LTE) to i tak nie ma LTE (bo nie chciałbym sprzętu). To co napisałem brzmi dziwnie i jest zakręcone - ale co zrobić.
W sumie dobrze - część ludzi podpisujących umowy będzie się pozbywać tego sprzętu na wolnym rynku,
Modem LTE Typu ZTE MF821 czy Huaweiowy odpowiednik można sprzedać za 70-100 zł, czyli za 1-2 miesiace abonamentu. A za to, że się bierze sprzęt nie dość że trzeba więcej zapłacić to trzeba podpisać umowę na 2 lata.
Tylko czy jesteś Pewny tego, że nie ma nolimit LTE bez sprzętu?
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 370
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: kordirko »

ra-v pisze:Tylko czy jesteś Pewny tego, że nie ma nolimit LTE bez sprzętu?
Jak wchodzę na stronę plusa tutaj: http://internet.plus.pl/indywidualni/ab ... wi-klienci
to po oczach bije Power LTE przy trzech najdroższych pakietach: 59,90 69,90 i 79,90
Regulamin na dole też wspomina o tych 3 pakietach.
Jak przełączę na opcję "bez urządzenia", to na dole jest jeden regulamin
http://internet.plus.pl/documents/59602 ... _2014+.pdf
nie ma słowa o braku limitu LTE, ale jest mowa o tym, że dla LTE są limity podwojone, tzn. na przykład
dla opcji: 69,90 (z efakturą) limit pobierania tylko dla GPRS+EDGE+HSPA+ wynosi 15 GB, ale dla pobierania tylko w LTE jest podwójny 30 GB.

O ile dobrze rozumiem ten regulamin, to trzeba będzie zassać 30GB po LTE, a potem się przełączyć na HSPA+ żeby zassać pozostałe 15GB
Tylko że punkt 8 brzmi niepokojąco:
8. Do liczby przesłanych i odebranych danych wskazanych w § 2 pkt. 7 zalicza się również liczbę przesłanych i odebranych danych wskazanych w § 2 pkt. 6
Potem będzie, że po ściągnięciu 15GB założą lejek na 32 kb/s w celu eliminowania nadużyć zgodnie z paragrafem 7 , w związku z brzmieniem paragrafu 8 punkt 2 ustęp 3 łamane przez 32, sentencja "lub czasopisma" :D

Myślałem że tylko Orange potrafi niejasne regulaminy pisać, ale Plus go bije na głowę :)
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: ra-v »

Masakra - tylko usiąść w lesie i płakać.

Jak tak można kombinować. Przyjdzie teraz jakiś zielony (nawet nie ciemnozielony) gość i się zapyta jak to jest z tym Plusem, to chyba będę musiał na kartce narysować o co w tym chodzi.

Może gdy "spam" będzie dzwonił z Plusa to poudaję "głupka" i się wypytam o co chodzi.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: bartex03 »

Jak dlugo czekaliście na wysłanie sprzętu i umowy - zamówienie telefoniczne?

Mają chyba jakieś problemy logistyczne bo dzwoniłem 2 razy i paczka nie wyszła bo jak się dowiedziałem "mają poślizg"
casual
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2014-06-19, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: casual »

Witam kończy mi się umowa propozycja którą dostałem to 25gb/50gb bez sprzętu umowa na czas nieokreślony 52,93 mc, warto to podpisywać na obecną chwilę czy można coś wytargować więcej?. Z góry dziękuje za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: zurek »

Trochę droga ta oferta za 25GB - 52,93 mc... nie licząc nocek...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
casual
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2014-06-19, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: casual »

ostatnią umowę miałem dwuletnią i kompletnie nie wiem czego można się teraz spodziewać
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

Złóż wypowiedzenie umowy i kontaktuj się z DUK. Możesz liczyć na 50% rabatu. Za 30 zł celowałbym w 30GB. ewentualnie trochę poczekać. w związku z wprowadzeniem power LTE mają opracować nową ofertę dla stałych klientów z kończącą się umową. Więc pewnie i DUK będzie miał rabaty i nowe propozycje. Ważne to nic nie brać z BOK czy salonu.
casual
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2014-06-19, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: casual »

ok, dziękuje zobaczę co zaproponują i się odezwę
arturo1132
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2014-06-21, 22:21
Lokalizacja: Głogów

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: arturo1132 »

Witam wszystkich czy dostał ktoś już rabat 50% z duk dla osób przedłużających umowę na pakiet power lte? Prosił o szybką odp ponieważ kończy mi się umowa.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

Na razie w tym temacie cicho. Były zapowiedzi , że umowy migracyjne oraz przedłużeniowe( BOK, DUK) wkrótce. Ale na razie nawet na oficjalnym Plus Forum brak jakichkolwiek informacji.
arturo1132
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2014-06-21, 22:21
Lokalizacja: Głogów

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: arturo1132 »

Dzienki za szybka odp Więc na razie zaczekam i wezmę elastyczna umowę i poczekam na rabaty
casual
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2014-06-19, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: casual »

Witam, dostałem propozycję z DUK 44,95 za 30gb/60gb, umowa na czas nieokreślony, bez sprzętu. Podpowie ktoś czy warto?
Awatar użytkownika
neopl
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2008-08-30, 18:47
Lokalizacja: Dolny Slask Zlotniki

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: neopl »

Oferta PowerLTE czy zwykla? Jesli zwykla nie oplaca sie.
casual
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2014-06-19, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: casual »

Zwykła, obecny abonament mam 59zł i mógłbym przy nim zostać jedynie co mnie interesuje to zwiększenie podstawowego limitu, więc może ktoś się orientuje w jaki limit celować przy obecnym abonamencie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

Warto celować w rabat 50% na Power LTE z DUK. Ponieważ na razie nie ma takich ofert, brałbym to 30/60GB za 44,95. Umowa na czas nieoznaczony to można wypowiedzieć ponownie gdy pojawią się oferty z DUK na Power LTE i zacząć negocjacje od nowa. Ewentualnie może masz Tv sat lub tel. w Plusie za minimum 49,90 to mógłbyś wziąć nową umowę z rabatem 50% Power LTE.
casual
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2014-06-19, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: casual »

Sęk w tym że u mnie LTE nie działa więc zostaje mi tylko HSPA dlatego zależy mi tylko na dużej podstawie, na razie sobie wymyśliłem 50/100 przy obecnym abonamencie 59mc zobaczę jak się do tego odniosą a tak w ogóle ktoś się orientuje czy taka propozycja z mojej strony ma jest w ogóle realna?.
ODPOWIEDZ