Ma ktoś nowy modem plusa i cp odu100 i idu100?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cegulla
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 230
Rejestracja: 2013-04-19, 13:19
Lokalizacja: Mazowsze>Żuromin

Ma ktoś nowy modem plusa i cp odu100 i idu100?

Post autor: cegulla »

Witam! Przymierzam się do zmiany dostawcy internetu jednak czekam, aż cp zwiększy limity. Zauważyłem, że mają jakieś nowe urządzenia i zastanawiam się czy ta antena jest na tyle dobra by zastąpić jakąś antenę innej firmy, plusem jest to, że mogę sobie położyć kabla ile chcę .
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19181
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Ma ktoś nowy modem plusa i cp odu100 i idu100?

Post autor: matek451 »

To nowa propozycja i niewiele o niej wiadomo. Obawiam się, że toto nie ma żadnej anteny a jedynie wewnątrz jest jedynie modem. CP nie podaje żadnego zysku więc nie można pisać o tym jak o antenie. Na jakiej podstawie twierdzisz, że możesz używać kabla dowolnej długości. Każdy kabel koncentryczny powoduje straty sygnału to nie UTP. Dla mnie to takie rozwiązanie przypominające przeniesienie modemu na zewnątrz.
bomber
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2011-01-20, 20:56
Lokalizacja: Kątownia

Re: Ma ktoś nowy modem plusa i cp odu100 i idu100?

Post autor: bomber »

Może warto zapoznać się z instrukcją, wtedy będzie wiadomo więcej :-)
http://www.cyfrowypolsat.pl/CMS/media/i ... h-v2.2.pdf
Antena zawsze jakaś jest, w każdym urządzeniu radiowym :-)
Tyle, że dla użytkownika mają znaczenie parametry użytkowe a nie rodzaj anteny.
W moim przypadku maksymalne osiągi ODU/IDU są zbliżone do zestawu <Huawei E398 / TP-Link MR-3420 v1 / Cybertech 1 panel> dla DL (ok. 30 Mb/s). Dla UL osiągi miałem znacznie lepsze dla ODU (kilkanaście Mb/s).
Kabel łączący IDU z ODU może mieć do 30 m, podejrzewam, że dopiero powyżej tej granicy jego długość zaczyna mieć wpływu na jakość usługi.
W przeciwieństwie do długości kabla łączącego modem w zestawie z anteną zewnętrzną , gdzie każdy metr może mieć wpływ na jakość usługi.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19181
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Ma ktoś nowy modem plusa i cp odu100 i idu100?

Post autor: matek451 »

Jaki masz poziom sygnału na tym zestawie w porównaniu do E-398 z panelem? pisząc o braku anteny nie myślałem oczywiście o antenie wbudowanej w modem.W instrukcji brak jakichkolwiek danych na ten temat. Tak naprawdę nie wiemy co jest w środku.
bomber
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2011-01-20, 20:56
Lokalizacja: Kątownia

Re: Ma ktoś nowy modem plusa i cp odu100 i idu100?

Post autor: bomber »

ODU:

Kod: Zaznacz cały

RSRP	 -100
RSRQ -13
RSSI	-67
SINR	10
Tplink: 74%. TP link chyba więcej nie pokaże, jak będzie okazja, to może się przejdę z laptopem do Huawei'a.
pawelj5
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-10-20, 08:14
Lokalizacja: Starków

Re: Ma ktoś nowy modem plusa i cp odu100 i idu100?

Post autor: pawelj5 »

bomber pisze:
W moim przypadku maksymalne osiągi ODU/IDU są zbliżone do zestawu <Huawei E398 / TP-Link MR-3420 v1 / Cybertech 1 panel> dla DL (ok. 30 Mb/s). Dla UL osiągi miałem znacznie lepsze dla ODU (kilkanaście Mb/s).
Możesz napisać coś więcej o tym zestawie IDU-ODU? Jesteś chyba jedyną osobą na forum która osobiście używa tego sprzętu. Jak wrażenia z użytkowania, czy miałeś jakieś problemy, jak z perspektywy czasu oceniasz ten zestaw w porównaniu do E398 + MR-3420 + Cybertech i jaka jest różnica mocy sygnału w obu przypadkach? Jeżeli widać różnicę w mocy sygnału, to napisz czy anteny były montowane w tych samych miejscach.
bomber
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2011-01-20, 20:56
Lokalizacja: Kątownia

Re: Ma ktoś nowy modem plusa i cp odu100 i idu100?

Post autor: bomber »

Z punktu widzenia użytkownika, który chce z tego korzystać a nie branzlować się odczytami speedtestów, to różnicy za bardzo nie zauważyłem :-)
Największa różnica była w estetyce. Z ODU o tyle lepiej, że puściłem to po już obecnym kablu antenowym TV bez żadnych dodatkowych zabaw. Zasadniczo po to, to jest.
pawelj5
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-10-20, 08:14
Lokalizacja: Starków

Re: Ma ktoś nowy modem plusa i cp odu100 i idu100?

Post autor: pawelj5 »

Dzięki za odpowiedź. Tak jak myślałem, najwięcej krzyczą ci, którzy nigdy nie mieli do czynienia z danym sprzętem. Według mnie idea tego urządzenia jest bardzo dobra, oby tylko działało bez problemów.
ODPOWIEDZ