Porównanie CDMA Orange vs Polkomtel

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Barnio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-12-27, 22:24
Lokalizacja: Lodz

Porównanie CDMA Orange vs Polkomtel

Post autor: Barnio »

Witam
Są jakieś techniczne różnice między usługami - oferowana przepustowość, jakieś limitowania wewnątrz sieci itp ? Mam obecnie Orange na routerze 1xEV-DO Rev. B i w sumie działa w miarę OK pomijając pasmo 1-3 Mbps DS i max 1 Mbps US. Nawet publiczny adres IP jest, choć zmienny.

Pytanie jak wygląda to w Polkomtelu ? Miał ktoś bezpośrednie porównanie obu usług ?
Obsługują również Rev. B ?
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Porównanie CDMA Orange vs Polkomtel

Post autor: zurek »

Barnio pisze:
Pytanie jak wygląda to w Polkomtelu ? Miał ktoś bezpośrednie porównanie obu usług ?
Obsługują również Rev. B ?
Polkomtel nie udostępnia usługi Rev. B w CDMA... Tylko Rev. A

CDMA Orange działa na częstotliwości 450MHz a Polkomtela na 430MHz...
Tak więc router z Orange nie pasuje do Polkomtela i odwrotnie.

[ Dodano: 2014-02-13, 00:40 ]
Barnio pisze: Nawet publiczny adres IP jest, choć zmienny.
W technologi CDMA nie możesz mieć zewnętrznego zmiennego IP...
Zmienne zewnętrzne IP działa tylko na UMTS...
Wtedy wpisujesz:
APN: vpn
Użytkownik: vpn
Hasło: vpn
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Porównanie CDMA Orange vs Polkomtel

Post autor: matek451 »

Do kiedy masz umowę na OFP z CDMA?. W woj. łódzkim Orange będzie modernizował sieć w ramach Netorks i zapewne będziesz mógł migrować na 3G i FreeNet. Po złożeniu wypowiedzenia można wynegocjować z DUK większe limity i duże rabaty w umowach na dwa lata ze sprzętem i bez. Technologia CDMA tojuż przeżytek, żaden z operatorów w nią nie inwestuje i o nią nie dba. Nie warto więc z niej korzystać w dalszej perspektywie. Teraz Orange postawiło na NetWorks i LTE. Podobnie Polkomtel.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Porównanie CDMA Orange vs Polkomtel

Post autor: DejaVu »

3 lata miałem CDMA Orange , teraz 3 rok mam CDMA Plusa nie wiem jak działa to w rev.B ale w mojej lokalizacji Orange było przeciążone , że nie dało się z tego korzystać , w Plus jest bez porównania lepiej , chociaż teraz po przedłużeniu umowy po przekroczeniu limitu 10GB załącza się lejek , a wcześniej nie spowalniali mi prędkości . Dla mnie ten net wystarcza , nie interesują mnie kosmiczne prędkości ;) bardziej niski ping do grania , i tu bez problemu gram w Battlefilda czy CODa . Filmiki na YT lecą na bieżąco nic się nie buforuje , a więc dla mnie jest ok. Ze sprzętem też nigdy nie miałem problemów.Pozdrawiam.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Porównanie CDMA Orange vs Polkomtel

Post autor: ja.michal »

zurek pisze: W technologi CDMA nie możesz mieć zewnętrznego zmiennego IP...
W Orange można. Dynamiczne lub statyczne. Po aktywacji dla sieci 2G/3G w CDMA też działa i ustawienia należy zmienić z cdma@orange na cdma@vpn (dla zmiennego) lub [email protected] (dla stałego).
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Porównanie CDMA Orange vs Polkomtel

Post autor: zurek »

ja.michal pisze:W Orange można. Dynamiczne lub statyczne. Po aktywacji dla sieci 2G/3G w CDMA też działa i ustawienia należy zmienić z cdma@orange na cdma@vpn (dla zmiennego) lub [email protected] (dla stałego).

No widzisz ja miałem Axesstela MV610 i próbowałem uruchomić vpn i nie poszło... Router odmawiał połączenia...
Napisałem w tej sprawie do Orange Eksperta i powiedział mi ze na CDMA ta usługa nie działa...
Po włożeniu karty do modemu od razu połączyło na vpn...

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-02-16, 09:52 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2014-02-16, 09:52 przez zurek, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Porównanie CDMA Orange vs Polkomtel

Post autor: ja.michal »

zurek, chyba należy się przyzwyczaić do dziwactw Orange. ;)
ODPOWIEDZ