Blue Connect

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
skalar13
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2006-02-11, 22:36
Lokalizacja: Adamowice

Re: Blue Connect

Post autor: skalar13 »

Idz do serwisu i pokaz im co sie dzieje z modemem niech go podłączą na toich oczach i pokaz im o co chodzi. :wink:
Blue Connect + Nokia 6020 + oryginal CA-42 + antena kierunkowa Dipol = MAX 23kB/s
Mobile

Który internet wybrać...?

Post autor: Mobile »

Witam,

Czytałem te wszystkie posty, niektórzy piszą, że jest ok, inni, że nie, więc pytam: "Interesuje mnie internet bezprzewodowy (najlepiej z modemem na PCMCIA). Który wybrać z pośród trzech operatorów???" Interesuje mnie, żeby abonament był tani i modem, w mojej okolicy raczej tylko GPRS będzie aktywny, a także, żeby umowa nie była więcej niż rok. Wczoraj przeglądałem, ale nie mogę się zdecydować co wybrać...
gość1234567890

Re: Który internet wybrać...?

Post autor: gość1234567890 »

Mobile pisze:Witam,

Czytałem te wszystkie posty, niektórzy piszą, że jest ok, inni, że nie, więc pytam: "Interesuje mnie internet bezprzewodowy (najlepiej z modemem na PCMCIA). Który wybrać z pośród trzech operatorów???" Interesuje mnie, żeby abonament był tani i modem, w mojej okolicy raczej tylko GPRS będzie aktywny, a także, żeby umowa nie była więcej niż rok. Wczoraj przeglądałem, ale nie mogę się zdecydować co wybrać...
ja mam BC od 1.5 miecha na zwykle przegladanie stron wystarczy ściaganie plików to problem tylko GPRS EDGE może kiedyś
umowe zawarłem na 12 miesięcy tj. BC za 79 zł.jedyny problem to modem który musiałem we własnym zakresie ale i z tym nie powinno być problemu na allegro lub w dobrych sklepach można kupić
pozd. :wink:
Mobile

Re: Który internet wybrać...?

Post autor: Mobile »

gość1234567890 pisze:ja mam BC od 1.5 miecha na zwykle przegladanie stron wystarczy ściaganie plików to problem tylko GPRS EDGE może kiedyś
umowe zawarłem na 12 miesięcy tj. BC za 79 zł.jedyny problem to modem który musiałem we własnym zakresie ale i z tym nie powinno być problemu na allegro lub w dobrych sklepach można kupić
pozd. :wink:
OK, dzięki, ale mi chodzi, która oferta jest najkorzystniejsza w przypadku GPRS-u :D w poszczególnych sieciach GSM :?:
Mobile

Jaki internet wybrać???

Post autor: Mobile »

Dzisiaj dokładnie się zapoznałem z poszczególnymi promocjami bezprzewodowego internetu, m. in. z Blueconnect, iPlus i Orange. Porównałem ceny, BC jest nieznacznie droższy od pozostałych, ale za to jest z modemem do PC (na NB są droższe ;( ). Moje pytanie brzmi, który teraz z pośród tych usługodawców internetu ma najlepszy zasięg, czy w gorszych warunkach pogodowych czy nie ma problemów, a także w której sieci przy dobrym zasięgu można uzyskać maksymalny możliwy transfer ściągania danych...???

Pozdrawiam
Suzan
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2006-02-01, 11:00
Lokalizacja: W-wa

Re: Jaki internet wybrać???

Post autor: Suzan »

Mobile pisze:.... Moje pytanie brzmi, który teraz z pośród tych usługodawców internetu ma najlepszy zasięg, czy w gorszych warunkach pogodowych czy nie ma problemów, a także w której sieci przy dobrym zasięgu można uzyskać maksymalny możliwy transfer ściągania danych...???

Pozdrawiam
Jak ktokolwiek ma Ci odpowiedziec na to pytanie :?: Przeciez nawet nie napisałeś GDZIE ma być ten najlepszy zasięg. Chyba, że ja cos przeoczyłem...
blue connect/Huawei E160
damis
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2005-10-20, 08:51
Lokalizacja: Stolyca

Re: Jaki internet wybrać???

Post autor: damis »

Mobile pisze:Dzisiaj dokładnie się zapoznałem z poszczególnymi promocjami bezprzewodowego internetu, m. in. z Blueconnect, iPlus i Orange. Porównałem ceny, BC jest nieznacznie droższy od pozostałych, ale za to jest z modemem do PC (na NB są droższe ;( ). Moje pytanie brzmi, który teraz z pośród tych usługodawców internetu ma najlepszy zasięg, czy w gorszych warunkach pogodowych czy nie ma problemów, a także w której sieci przy dobrym zasięgu można uzyskać maksymalny możliwy transfer ściągania danych...???

Pozdrawiam

Az wziąłem się i sprawdziłem wszystkie oferty. Na marginesie - przydałoby się takie zestawienie, jako osobny wątek i jak sie cos zmieni w ofertach, zeby to bylo widoczne 8)

Po kolei :
Business Everywhere
BE II 100MB - 39 zl z limitem 100 MB (karty 99- 699)
BE II GPRS - 49 zl z limitem 500 MB (karty 49- 1099)
BE EDGE/WLAN - 99 zl z limitem 1 GB (karty 49-99)
BE 3G/WLAN - 99 zl z limitem 2 GB (karta 199)

Blueconnect
blue card 39 - 40 zl z limitem 500 MB (karty 399-799)
blue card 99 - 100 zl z limitem 2 GB (karty 79-299)

iPlus
iPlus 49 - 49 zl z limitem 1 GB (karty 1-1299)
iPlus 89 - 89 z limitem 1 GB (karty 1-499)


Co do zasiegu - musisz sie okreslić co Cie interesuje, bo np Plus ma najwiecej miast w UMTS, ale za to ERA ma najwiecej nadajnikow (a wiec lepiej pokrywa te miasta, w ktorych jest). Orange ma najwiecej nadajnikow EDGE'owych, ale za to w ERZE i Plusie chyba ten EDGE lepiej dziala.

pozdro
Panky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-06-11, 18:02
Lokalizacja: M?kowarsko

Bc....

Post autor: Panky »

Witam.
Mieszkam we wsi Mąkowarsko (pomiędzy Tucholą a Bydgoszczą i Koronowem)
Mam BC od 3 dni.
Jak na razie jade na antence dołączonej do modemu (siemens es75...) ponieważ mam modem do pc.
Problem leży w pingu...
Dla ping wp.pl -t mam 200-900 ms.Dla mnie to zbyt duzo.
Kiedyś mieszkając w wiekszym miescie mialem net z kablowki i mialem ping 15-25ms.
Czy zalozenie wiekszej anteny cos mi pomoze?
Jak moge dowiedziec sie gdzie jest nadajnik?
Prędkosc (dsl.cz) 16kilo. Nieciekawie ;/
Mam lacze 230kb/s.
W informacji koles mi mowil ze biegną tędy dwie dgori edge i bede mial b.dobry net.
Jak na razie nie jestem zadowolony. Zakupilem usluge za 125 zl mies + 96 zl za modem.

Help...
W ?yciu pi?kne s? tylko chwile....

http://www.wfm.fe.pl/
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Blue Connect

Post autor: etranger »

Przejrzyj kilka ostatnich tematow - bylo tam i o pingach, i o tym, ile maksymalnie na edge wyciagniesz.
Co Ci powiem to Ci powiem ale Ci powiem - z pingami nie podskoczysz wiec m.in. granie on-line masz prawie ze z glowy
Regards - etranger®
Panky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-06-11, 18:02
Lokalizacja: M?kowarsko

Re: Blue Connect

Post autor: Panky »

Moglbys podac jakies linki?
W ?yciu pi?kne s? tylko chwile....

http://www.wfm.fe.pl/
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Blue Connect

Post autor: Jaco »

Witam
Ja mam blueconnect od lutego i gdyby był lepszy zasięg (tylko 3 kreski na 5 możliwych) było by OK.Skorzystałem z tej opcji: 79zł netto - brak modemu, średnie opłaty, limit 2GB i umowa tylko na 1 rok.Dobrze że chciaż łapie się w EDGE.Do zwykłego przeglądania stron spoko,ściąganie czego kolwiek bez dopalacza raczej odpada ale nie zawsze,poczta to już inny temat.Ogólnie jestem jak w podpisie.Aha modem kupiłem na własną rękę ale w salonie ERY choć najpierw korzystałem z Nokii 6230.Non problems.
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Blue Connect

Post autor: etranger »

Panky jako ze jestes tu nowy - szukaj.
Nie czepiam sie Ciebie, po prostu tak znajdziesz najlepiej to, co wlasnie Cie interesuje. Ja i inni mozemy tylko blizej lub dalej zgadywac.
Regards - etranger®
Panky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-06-11, 18:02
Lokalizacja: M?kowarsko

Re: Blue Connect

Post autor: Panky »

Dzięki etranger.
@Jaco
gdzie sprawdzasz te kreski zasięgu?
Jade na sofcie z Ery...
W ?yciu pi?kne s? tylko chwile....

http://www.wfm.fe.pl/
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Blue Connect

Post autor: Jaco »

Panky pisze: gdzie sprawdzasz te kreski zasięgu?

U mnie pokazuje zasięg GTMM.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0c7 ... b4c28.html
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Blue Connect

Post autor: Jaco »

Aha ktoś pisał że nie da się słuchać Radia.Da się .

Obrazek
Panky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-06-11, 18:02
Lokalizacja: M?kowarsko

Re: Blue Connect

Post autor: Panky »

Jaco pisze:Cytat przyciety przez Moderatora ->BliSki - Panie i Panowie tniemy zbedne cytaty!
U mnie pokazuje zasięg GTMM.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0c7 ... b4c28.html

czy ten program bedzie dzialal jesli mam modem siemens es75?
Skad mozna go pobrac?
w menagerze Era nie mam nic o zasięgu -.-
W ?yciu pi?kne s? tylko chwile....

http://www.wfm.fe.pl/
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Blue Connect

Post autor: Vipera »

Panky pisze: w menagerze Era nie mam nic o zasięgu -.-
Uprzedzam, że piszę z pamięci (dawno nie używałem BCM).
Zasięg możesz sprawdzić uruchamiając opcję wysyłania SMS-ów.
Wtedy pokazuje skalę z poziomem sygnału
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Blue Connect

Post autor: etranger »

BCM nigdy nie uzywalem ale zasieg pokazywalo mi w oprogramowaniu siemensowskim do modemu, chyba jakos dziwnie troszke ale cos tam bylo. Nie pamietam bo dosyc szybko przeszedlemna dial-up'a 8)
Regards - etranger®
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Blue Connect

Post autor: Jaco »

Co do programu to poszukaj w Era Bluceconnect w zakładce Materiały Dodatkowe.Tam są wszystkie udostępniane sterowniki do modemów i Managery.Nie wiem po co Ci to.To czy jesteś w Gprs czy Edge sprawdzić możesz po ściąganiu plików.Jesli Ci ściąga ok 20Kb/s i wyżej to masz Edge jeśli poniżej 10Kb/s to Gprs choć nie zwsze tak jest.
Panky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-06-11, 18:02
Lokalizacja: M?kowarsko

Re: Blue Connect

Post autor: Panky »

mam edge ale chce sprawdzic jaki jest sygnał (ile kresek)
W ?yciu pi?kne s? tylko chwile....

http://www.wfm.fe.pl/
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Blue Connect

Post autor: Jaco »

Panky pisze:mam edge ale chce sprawdzic jaki jest sygnał (ile kresek)
Tego to i ja nie wiem.Modem pokazuje mi stale 3 kreski.Dodam jeszcze że do osługi mojego modemu pozwoliłem sobie ściągnąć BCM od karty Option..... Fusion +.Oprgramowanie działa bez problemów. ObrazekŚciągnołem go ze strony BC bo ze strony producenta owszem można pobrać ale długo się na tym nie pojedzie bo zawiesza się i zrywa połączenie.Bynajmniej u mnie tak było.
Ostatnio zmieniony 2007-07-08, 10:36 przez Jaco, łącznie zmieniany 2 razy.
Suzan
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2006-02-01, 11:00
Lokalizacja: W-wa

Re: Blue Connect

Post autor: Suzan »

Panky pisze:mam edge ale chce sprawdzic jaki jest sygnał (ile kresek)
A po jakiego grzyba Ci to potrzebne ile kresek? Ważne żeby śmigało.
blue connect/Huawei E160
xartekx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-06-14, 15:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blue Connect

Post autor: xartekx »

W mieście chodzi ok tylko są spore problemy jak się jest gdzieś poza miastem ;/ Muszą jeszcze troche dopracować tą usługę...
Pozdrawiam,
Artek www.forumsamochodowe.pl
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Blue Connect

Post autor: Vipera »

xartekx pisze:W mieście chodzi ok tylko są spore problemy jak się jest gdzieś poza miastem
Miałem okazję przetestowania usługi w różnych lokalizacjach.
Praktycznie z samym GPRS-em, jak dotąd nie miałem problemu. Faktycznie - jeśli jest zasięg ERY, to BC chodzi.
Gorzej z EDGE, choć byłem mile zaskoczony łapiąc go w miejscach, w których sie najmniej spodziewałem.
UMTS jeszcze szczątkowy i czasem w budynkach są problemy.

Ogólnie musze przyznać, że jeśli nie ma innej możliwości (kabel, radio itp), to można używać usługi w miarę dobrze.
Rewelacja to może i nie jest (duże PING'i, transfer też nie za wysoki), ale jest.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Blue Connect

Post autor: Jaco »

Vipera napisał:

jeśli nie ma innej możliwości (kabel, radio

Mam laptopa i nie chciałem od samego początku się uwiązać.
A jeśli chodzi o ten kabel to u nas stacjonarne są droga radiową i ostatnio pojawił się gośc który zakłada ale też drogą radiową coś w stylu internetu osiedlowego.Wtajemniczeni będą wiedzieć o co chodzi.
Był u mnie znajomy który korzysta od czsu do czasu z internetu za pomocą tego stacjonrnego i nie mógł oczom uwieżyć że to może tak szybko działać.U niego jaka kolwiek strona otwiera sie po ok 2-3 minuty.Usługa w TP.SA.
Bocia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-07-06, 19:14

Re: Blue Connect

Post autor: Bocia »

Moja Kobieta zakupiła sobie BC - ciągle zrywa jej połączenie - jakiego softu najlepiej używać do łączenia z siecią??

Jest jeszcze jeden problem - karta strasznie zakłóca dżwięk w laptopie - ciagle soś "pyrta" w głośnikach - co robić - macie na to jakiś sposób??
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Blue Connect

Post autor: Szadzik »

Bocia pisze:Moja Kobieta zakupiła sobie BC - ciągle zrywa jej połączenie - jakiego softu najlepiej używać do łączenia z siecią??
Najlepiej jest nie używać żadnego oprogramowania tylko utworzyć połączenie dial-up i nie marnować zasobów systemowych na beznadziejne programy.
Bocia pisze:Jest jeszcze jeden problem - karta strasznie zakłóca dżwięk w laptopie - ciagle soś "pyrta" w głośnikach - co robić - macie na to jakiś sposób??
Widocznie przewody w samytm laptopie są słabo ekranowane i głośniki skrzeczą podczas wysyłania/ odbierania danych przez modem. Jedyne co można zrobić to wymienić przewody na lepsze.
Back to the Future ;)
Bocia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-07-06, 19:14

Re: Blue Connect

Post autor: Bocia »

A czy da się zainstalować karte BC na jakimś przedłużaczu, kabelku żeby ją fizycznie oddalić od laptopa? Jeśli tak to gdzie mogę dostać taką przedłużkę??? :shock:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Blue Connect

Post autor: Jaco »

Co to za laptop?Jakiej firmy i jakie ma parametry.A w BC jaką kartę macie do korzystania.Trochę dziwne rzeczy piszecie o tych głośnikach.Chyba że stosujecie dodatkowe głośniki i stoją obok kompa.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Blue Connect

Post autor: Szadzik »

Bocia pisze:A czy da się zainstalować karte BC na jakimś przedłużaczu, kabelku żeby ją fizycznie oddalić od laptopa? Jeśli tak to gdzie mogę dostać taką przedłużkę??? :shock:
Jeśli modem na USB to najlepiej kupić hub bo ze zwykłym przedłużaczem mogą być problemy.
Back to the Future ;)
ODPOWIEDZ