Pomoc przy wyborze dostępu

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Redmeer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2010-10-17, 18:05
Lokalizacja: Toruń

Pomoc przy wyborze dostępu

Post autor: Redmeer »

Witam wszytkich,

Na początku o wybaczenie proszę, bo temat w sumie podobny jak tysiąc innych, ale mimo wszystko przypadek nieco indywudualny.

Po kilku latach trafiło mi wrócić do domu rodzinnego na pewien czas. Opuszczałem go w dobie świtu CDMA, kiedy jeszcze usługa ta działała naprawdę dobrze. Obecnie, po latach, 9GB CDMA wystarczyło mi na około 2 tygodnie pracy przy komputerze, a dokupione 2gb wystarczyło na (sic!) 3 dni.

Umowa kończy się za kilka miesięcy i śpieszę z zapytaniem, co dalej? Mieszkam około 8km od miejscowości Skępe w woj kujawksko-pomorskim. Mieszkam, mówiąc kolokwialnie, "w środku lasu", a więc dom otoczony jest dookoła lasem.

CDMA bez żadnej anteny zewnętrzej działało względnie dobrze aż do czasu wykorzystania transferu, dioda modemu przeskakuje z koloru zielonego na pomarańczowy w okresie największego ruchu. Chciałbym zmienić ten internet na coś lepszego/nowego, nie patrząc zbytnio na koszty (otwarty jestem na nowe rozwiązania). Chciałbym osiągnąć zadowalającą prędkość (64 kilobajty/s+) przy jak największym limicie transferu.

Dziękuję i pozdrawiam,
Hubert

P.S Na ten moment posiadam modem Axesstea MV410.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc przy wyborze dostępu

Post autor: matek451 »

W twojej miejscowości sieć Orange jest po modernizacji NetWorks i masz zasięg 3G realizowany na UMTS900 z BTS-a w Skępem przy ul. Spółdzielczej. Nie powinno być problemów z działaniem HSPA+, ewentualnie potrzebna antena zewnętrzna na 900MHz ( ten las). Powinienes złożyć wypowiedzenie tej umowy na CDMA( najpóźniej na miesiąc przed upływem) w salonie Orange i poprosić o kontakt z DUK. Możesz od nich uzyskać duże limity np.49GB z rabatem do 80% w umowie bez sprzętu na dwa lata. Lub 30% w umowie ze sprzętem na 2 lata. Najlepiej brać zestaw B-593s-22 z tabletem Pentagram za 40 zł w ofercie 35+14GB za62,93 zł na m-c. Do tego dobierasz noce bez limitu 0-8( szczęśliwe godziny) za 2,99 zł i masz super ofertę. Prędkości w zależności od obciążenia tego BTS-a ale kilka Mb/s do osiągnięcia, dokładnie sprawdzisz po testach.
Redmeer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2010-10-17, 18:05
Lokalizacja: Toruń

Re: Pomoc przy wyborze dostępu

Post autor: Redmeer »

Dziękuję serdecznie za wyczerpującą odpowiedź, nie miałem pewności, czy taka konwersja będzie możliwa.

W związku z tym jedno pytanie, czy dla umowy kończącej się w maju mógłbym wziąć ten zestaw wcześniej? Zależy mi na szybkim pewnym dostępie do sieci, a dochodzi pewnie jeszcze kwestia kupienia i zamontowania anteny.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc przy wyborze dostępu

Post autor: matek451 »

Wypowiedzenie możesz złożyć już teraz zaznaczając , że ze skutkiem na koniec obecnej umowy aby nie ponosić kary. Poprosisz o kontakt z DUK i negocjuj, może nowa umowa wejdzie w życie wcześniej. Chociaż z reguły migracja jest możliwa pod koniec umowy. Jeśli CDMA chodzi słabo to składaj reklamacje, czasami to pomaga w migracji. Były przypadki, że przysyłali sprzęt wczesniej ale na aktywację nowej umowy(SIM )przyszło poczekać. Próbuj.Powodzenia.
ODPOWIEDZ