Przedłużenie umowy Free Dom Pro

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kamil4698
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-03-02, 17:07
Lokalizacja: Dąbrówno

Przedłużenie umowy Free Dom Pro

Post autor: kamil4698 »

Witam! Na początek powiem, że wiem iż temat był poruszany, ale każdy przypadek jest inny zwłaszcza jeśli chodzi o zasięg. Więc przejdę do rzeczy.
Obecnie posiadam internet Orange Freedom PRO, mam 16Gb transferu i router Axess MV410 w technologii CDMA. Internet działa zadowalająco (koło 1,3Mb), ale czemu nie mogłoby być lepiej. Więc mogę przedłużyć umowę na Orange Freenet. I teraz mam rozterkę, ponieważ nie wiem jak to będzie działać. Chodzi mi tu o stabilność, szybkość (rano 10Mb a wieczorem 20KB raczej nie jest przyjemne), i ping. Router jaki bym zakupił to HUAWEI B683 ze względu na to, że potrzebuję WI-FI. Jeszcze jedno pytanko: czy jeśli uzyskałbym kartę dualną to czy, gdyby nie spodobało mi się działanie tego nowego neta w HSDPA czy tam HSPA+ to mogę ją włożyć w stary router i śmigać nadal w CDMA?
Internet użytkuję głównie do grania multiplayer (CDMA dawał radę, ale jak była aktualizacja 5GB to już gorzej).
Mieszkam w woj. Warmińsko-Mazurskim miejscowość Dąbrówno pow. Ostródzki.
Przepraszam za długi opis i proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2014-03-02, 17:33 przez kamil4698, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Przedłużenie umowy Free Dom Pro

Post autor: DiilGang »

Internet działa zadowalająco (koło 1,3MB)
Jak już to 1,3 Mb - megabita .

Ile zostało czasu do zakończenia umowy ?
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
kamil4698
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-03-02, 17:07
Lokalizacja: Dąbrówno

Re: Przedłużenie umowy Free Dom Pro

Post autor: kamil4698 »

Ok. 1,3Mb
Został miesiąc bodajże, ale to chyba nie ma większego znaczenia.
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Przedłużenie umowy Free Dom Pro

Post autor: DiilGang »

OK . Pierwsza rzecz - wypowiedz umowę. Bez tego nie ma szans na dostanie rabatu : 30 % na abonament ze sprzętem i 80 % rabatu na abonament bez niego . Ile potrzebujesz GB?

To te Dąbrówno przy którym są dwa jeziora? Ok. 3 km stąd jest BTS Orange na UMTS 2100, UMTS 900 i CDMA, ale niepotwierdzony na BTSearch. Czy masz może jakiś telefon z 3G aby potwierdzić sygnał?
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
kamil4698
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-03-02, 17:07
Lokalizacja: Dąbrówno

Re: Przedłużenie umowy Free Dom Pro

Post autor: kamil4698 »

Umowa to nie problem. GB to tak jak mam te 16 to tak mogłoby zostać.
Tak to te z dwoma jeziorami (polecam czyste i fajnie się pływa).
Mam telefon Z Tmobile działa zasięg różny raz pełen, a czasami dwie kreski. Kuzyn ma Plusa też działa kuzynka Orange i również śmiga.
Nadajnik jest w m. Lewałd Wielki 3 km około.
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Przedłużenie umowy Free Dom Pro

Post autor: DiilGang »

Tak, dokładnie chodzi mi o ten nadajnik. 3 km to na UMTS 900 powinna wystarczyć ATK-10, ewentualnie na UMTS 2100 jakiś panel Cybertecha 15 dBi . Jeśli masz zasięg 3G z Orange to OK . Na UMTS 900 teoretyczna prędkość to do 21 Mbit/s, a na UMTS 2100 jeśli jest na stacji DC to dwa razy większa .

Bez sprzętu za ok. 18 zł jest 49 GB na dwa lata, ewentualnie za ok. 12 zł 21 GB . Szczęśliwe Godziny trzeba dokupić ( 3 zł za transfer od 0 do 8 ) .

Ze sprzętem za 63 zł jest 49 GB na dwa lata . Warto wziąć router stacjonarny Huawei B593S-22 + tablet Pentagrama za 40 zł .

Proponowałbym wziąć umowę bez sprzętu i kupić go na wolnym rynku . Np. do HSPA+DC Huawei E3251 + TP-Link MR-3420 V2 + panel na 2100 Mhz . Koszt ok. 400-420 zł .

Ewentualnie do UMTS 900 ten sam zestaw tylko zmiana anteny na ATK-10 .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
kamil4698
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-03-02, 17:07
Lokalizacja: Dąbrówno

Re: Przedłużenie umowy Free Dom Pro

Post autor: kamil4698 »

Ale w cenniku nie ma tego tego routera, o którym piszesz. A ten co ja proponowałem? A trzeba dokupować antenę? A jak to jest z tą kartą dualną? Czy będzie działać w starym routerze?
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Przedłużenie umowy Free Dom Pro

Post autor: DiilGang »

Ten HUAWEI pojawi się, jak weźmiesz ofertę za 89.90 .Ten sprzęt jest lepszy od podanego przez ciebie, posiada LTE, chyba VoIP oraz HSPA+DC . Z resztą lepiej brać droższy sprzęt jeśli dopłaca się mało .

Lepiej zaopatrzyć się w antenę, zmniejszą się pingi i wzrośnie transfer .

Ja również niedawno przeszedłem na Orange Free Net i wymieniłem kartę na dualną. Ja nic za to nie płaciłem . Możesz na wszelki wypadek powiedzieć, aby aktywowali też profil CDMA . Karta będzie wtedy działać .

Pamiętaj o wypowiedzeniu umowy . Ewentualnie możesz iść do Salonu Orange, poprosić o połączenie z działem przedłużeniowym . Wtedy mówisz że chcesz rabat na abonament 30 lub 80 %, w zależności ktorą chcesz umowę . Powinno się udać :ok:
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedłużenie umowy Free Dom Pro

Post autor: Orange Ekspert »

Zachęcam do kontaktu z działem propozycji (*400) lub z nami przez formularz Pomoc Orange http://pomoc.orange.pl/ Chętnie coś doradzimy.

W Orange Free Net otrzymasz kartę dualną, która będzie również działać w starym routerze CDMA.

Pozdrawiam
Tomek
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: Przedłużenie umowy Free Dom Pro

Post autor: Tesshu »

Problem jest taki abyś zaznaczył przy przechodzeniu na orange free net że chcesz odbierać też cdma, w lutym po przejściu 1 umowy na orange free net (49zł na 8zł ufff) około 1 godziny zastanawiałem się czemu internet nie działa, aż spojrzałem na datę i pomyślałem ,że pewnie coś nie tak jest w orange.
Zadzwoniłem do BOK i okazało się, że nie mam aktywnego cdma po 15-20 minutach konsultant aktywował pasmo i internet dalej śmigał.
Dodam ,że mam starą jak świat kartę ruim z przed 4 lat i nie musiałem jej wymieniać ,nie wiem czy 3G działa bo i tak mam zasięg z orange tylko 2G i cdma.
dexter18

Re: Przedłużenie umowy Free Dom Pro

Post autor: dexter18 »

Tesshu pisze:Dodam ,że mam starą jak świat kartę ruim z przed 4 lat i nie musiałem jej wymieniać ,nie wiem czy 3G działa bo i tak mam zasięg z orange tylko 2G i cdma.
Wymień i będzie działać w 3G.
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: Przedłużenie umowy Free Dom Pro

Post autor: Tesshu »

dexter18 pisze:
Wymień i będzie działać w 3G.
Nie będzie, jak napisałem wyżej nie mam zasięgu 3G orange. Łapie tylko 2G orange, 2G,3G Play, 2G,3G Plus i 2G T-mobile, a stosowanie anteny kierunkowej aby złapać zasięg mija się z celem.
Na razie czekam na koniec 2 umowy i przejście z 99 zł 25 GB na -80% 44zł 35 GB , wtedy pomyśle o innym operatorze 3G, pojawił się na maszcie obok mojego domu (300m) Mobyland LTE1800, może coś z tego będzie bo póki co na tym maszcie jest tylko Aero 2 i Gsm plus-a.

Co do samego orange to wypowiadaj umowę i wtedy się targuj o max upusty na nic innego się nie zgadzaj. Jak teraz porównam kwotę jaką będę płacił po przejściu 2 umowy na rabat (max 30zł za 2 usługi),a aktualny rachunek który wynosił 152zł miesięcznie to ręce opadają. No cóż trzeba płacić za to że się mieszka na "<font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>" ,a ludzie w miastach mają internet 10/100x lepszy ,a płacą 3x mniej xD
ODPOWIEDZ