Koniec aktualizacji XP

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Koniec aktualizacji XP

Post autor: adziu82 »

Jako że nie znalazłem nic na ten temat, to zakładam nowy post.
Mam pytanie, jak to będzie wyglądać jak już nie będzie aktualizacji? Jakoś będę bardziej narażony na hakerów? Czy moje internetowe konto w banku może być zagrożone? A może wykupić płatną wersję jakiegoś anty wirusa? Mam podstawową wersje Avasta.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Koniec aktualizacji XP

Post autor: wojteks »

adziu82 pisze:jak to będzie wyglądać jak już nie będzie aktualizacji?
Tak samo jak teraz.
adziu82 pisze:Jakoś będę bardziej narażony na hakerów?
Pewnie tak, zależy do czego używasz tego komputera.
adziu82 pisze:Czy moje internetowe konto w banku może być zagrożone?
Jak wyżej.
adziu82 pisze:A może wykupić płatną wersję jakiegoś anty wirusa?
Lepiej chyba nowego Windowsa kupić.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Koniec aktualizacji XP

Post autor: adziu82 »

wojteks pisze: Lepiej chyba nowego Windowsa kupić.
Pytanie, czy mogę :D na moim sześcioletnim wariacie, to ja tylko XP mogę mieć, 7 już nie pójdzie.
wojteks pisze: Pewnie tak, zależy do czego używasz tego komputera.
Przede wszystkim jest połączenie z netem,słuchanie muzyki, gra bukmacherska, sprawdzanie wyników, poczta oraz bank, praktycznie zero grania czy oglądania filmów.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Koniec aktualizacji XP

Post autor: key »

Dobry antywir (niekoniecznie platny), zdrowy rozsadek i komputer za firewallem powinien rozwiazac problem.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
KrissTofferr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1271
Rejestracja: 2008-03-11, 14:15
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Koniec aktualizacji XP

Post autor: KrissTofferr »

Najlepiej podwójny firewall - pierwszy w routerze a drugi w xp (LooknStop).
A antywir po co?
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Koniec aktualizacji XP

Post autor: adziu82 »

Trochę zmienię temat. Mam Niemieckiego oryginalnego W7 32 bit i 64 bit, czy mogę go zainstalować np na stacjonarnym i przy instalacji czy przed ustawić Polski język? Nigdy nie instalowałem windowsa, zawsze wgrywali mi w serwisie oryginalnego, także nie znam się.
Czy mogę wywalić go do kosza, bo mi się nie przyda?

[ Dodano: 2014-04-06, 17:10 ]
KrissTofferr pisze:pierwszy w routerze a drugi w xp (LooknStop).
Może ktoś podać, jak to sprawdzić czy mam to? Chociaż na routerze to raczej nie, nie mam wglądu do niego. ISP zmieniło hasło i login, bo twierdzą że ktoś może wejść na router ( klient ) i pozmieniać ustawienia i będą musieli przyjeżdżać naprawiać. A na XP jak to sprawdzić, ewentualnie zrobić?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Koniec aktualizacji XP

Post autor: key »

KrissTofferr pisze:A antywir po co?
Po to, zeby zabezpioeczyc sie przed jakims syfem sciagnietym przez uzytkownika.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Koniec aktualizacji XP

Post autor: Jo_gurt »

adziu82 pisze:Mam Niemieckiego oryginalnego W7 32 bit i 64 bit, czy mogę go zainstalować np na stacjonarnym i przy instalacji czy przed ustawić Polski język?
Teoretycznie - nie jest to zgodne z licencją.
Natomiast prawdopodobnie zadziała i prawdopodobnie nikt się tego nie czepi.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Koniec aktualizacji XP

Post autor: adziu82 »

Jo_gurt pisze: Teoretycznie - nie jest to zgodne z licencją.
Dlaczego to jest nie zgodne z licencją? To oryginał, mam klucz więc chyba jest to legalne.
A czy będzie trzeba zmienić język, przed czy w trakcie, ktoś to wie :D
Tak jak napisałem, nigdy nie instalowałem W7 zresztą, żadnego nie instalowałem. A co ze sterownikami do karty dźwiękowej i graficznej? Rozumiem, że na własną rękę muszę od HP poszukać na stronie producenta?
RAW
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Koniec aktualizacji XP

Post autor: key »

Jo_gurt pisze:Teoretycznie - nie jest to zgodne z licencją.
Nie do konca - Jesli masz niemieckiego Ultimate lub Enterprise, to mozesz doinstalowac polski LIP:
http://windows.microsoft.com/de-de/wind ... ptabs=win7
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Koniec aktualizacji XP

Post autor: Jo_gurt »

adziu82 pisze:Dlaczego to jest nie zgodne z licencją? To oryginał, mam klucz więc chyba jest to legalne.
Bo licencjonowana jest konkretna wersja językowa, chyba, że wersje Ultimate.
Nie pamiętam jak jest z 8, ale tak było z XP, Vista i 7.
adziu82 pisze:A czy będzie trzeba zmienić język, przed czy w trakcie, ktoś to wie :D
Zazwyczaj nośnik = jeden język.
adziu82 pisze: Rozumiem, że na własną rękę muszę od HP poszukać na stronie producenta?
Możesz tak zrobić.

[ Dodano: 2014-04-06, 18:11 ]
key pisze:Nie do konca - Jesli masz niemieckiego Ultimate lub Enterprise,
Uprzedziłeś mnie :)
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Koniec aktualizacji XP

Post autor: adziu82 »

Jo_gurt pisze: Możesz tak zrobić.
Jo_gurt a ta druga wersja?

Wersja W7 to Home Premium.
dvbx
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2009-06-11, 09:20
Lokalizacja: PL

Re: Koniec aktualizacji XP

Post autor: dvbx »

adziu82 pisze: Mam pytanie, jak to będzie wyglądać jak już nie będzie aktualizacji?
Spokojnie, wsparcie przedłużone!

Microsoft przedłuża wsparcie dla XP do 2015 - malware nam nie straszny
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Koniec aktualizacji XP

Post autor: krystianb »

adziu82 pisze:i przy instalacji czy przed ustawić Polski język?
Zasadniczo to w instalatorze nie ma takiej opcji. Wersja ultimate dopuszcza zmianę języka za pomocą pakietów MUI.
Jedyne co zostaje to instalacja z innego nośnika, ostatnio M$ poratował tych którzy przepili recovery i udostępnił obrazy iso, ale chyba polskiej wersji nie ma, no i czy instalacja z innej wersji językowej niż posiadana jest dopuszczalna licencją to już nie wiem.
Jo_gurt pisze:prawdopodobnie nikt się tego nie czepi.
Ale na firmowym kompie bym tak nie próbował.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Koniec aktualizacji XP

Post autor: adziu82 »

A może ktoś mi napisać co jeszcze będę musiał pobrać od producenta oprócz tego co napisałem, czyli grafiki oraz dźwięku.

[ Dodano: 2014-04-06, 18:24 ]
krystianb pisze:Zasadniczo to w instalatorze nie ma takiej opcji.
No to czyli lipa, podejrzewam, że ja na pewno tego nie zainstaluję ze zmianą języka.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Koniec aktualizacji XP

Post autor: krystianb »

dvbx pisze:Spokojnie, wsparcie przedłużone!
Już bym nie był taki pewien, w marcu była już aktualizacja powodująca wyskakujące okienko, ostatnio MSE też się zaktualizował i wywala komunikat o zagrożeniu przy każdym uruchomieniu, jeszcze go te 2 dni zostawię zobaczę co będzie.

[ Dodano: 2014-04-06, 18:28 ]
adziu82 pisze:No to czyli lipa, podejrzewam, że ja na pewno tego nie zainstaluję ze zmianą języka.
Chyba, że masz nośnik od producenta kompa, wtedy ponoć zdarza się wybór języka.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Koniec aktualizacji XP

Post autor: adziu82 »

krystianb pisze:Chyba, że masz nośnik od producenta kompa,
Nie rozumiem.
RAW
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Koniec aktualizacji XP

Post autor: krystianb »

adziu82 pisze:Nie rozumiem.
Nośnik windows można mieć prosto od M$ wtedy płytka jest "hologramowa" bądź w przypadku zakupu z kompem duzi producenci mają umowy na produkcję "własnych" często zmodyfikowanych wersji windows, wtedy płytka ma zwykły nadruk. Dell daje takie http://en.community.dell.com/cfs-file.a ... -Media.png
Ale właściwie nie ma co o tych drugich mówić, bo to są zawsze wersje OEM, nie można ich instalować na innych komputerach niż te z którymi zostały dostarczone, te pierwsze w większości też są OEM,wersja box to rzadkość.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Baldwin
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-03-06, 20:35
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Do adziu 82

Post autor: Baldwin »

Windows 7 na 6 letnim komputerze zapracuje bez problemu.Instalowalem na starszym. Siodemka ma fajna funkcje która w XP była ale nie dzialala. Mianowicie wyszukuje sterowniki do wszystkiego co znajdzie w komputerze i co jest podlaczone do niego.To samo jest w osemce. Znalezione zostały nawet sterowniki których nie było u producenta sprzętu.Ja w celu sprawdzenia ( 7 i 8 ) sciagnalem werje angielska ISO z MSN. Po instalacji Windows robi updaty.. i już gdy wszystkie były sciagniete z tych zalecanych, zajrzałem do zakładki chyba opcjonalne.Byla tam dluga lista jezykow.Z ciekawości wybrałem jezyk polski.Po chwili miałem polska wersje windows.To samo zrobiłem z 8-ka. Obecnie mam legalna osemke tzw. upgrade. Klopot z nia taki ze nie da się zrobić z niej czystej instalki. Instaluje wiec wersje angielska 8.1 z MSN i na końcu wpisuje swój legalny kod i zmieniam jezyk z listy update..
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Koniec aktualizacji XP

Post autor: adziu82 »

Baldwin pisze:Obecnie mam legalna osemke tzw. upgrade. Klopot z nia taki ze nie da się zrobić z niej czystej instalki. Instaluje wiec wersje angielska 8.1 z MSN i na końcu wpisuje swój legalny kod i zmieniam jezyk z listy update..
Są ludzie, którzy potrafią kombinować. Ale ja nie potrafię . Mam W7 dla żony na HP, ale zabieram się po dwóch latach ,za zainstalowanie go na tym lapku, nigdy tego nie robiłem. Na swoim mam XP, który właśnie wgrałem ( a raczej serwis ) bo chcę mieć oryginał, nie chcę mieć komunikatów typu ,, Twój system jest nielegalny...... '' itp ,ale sęk jest w tym że mam także oryginalny W7 ale Niemiecką wersję. I dlatego pytałem czy jak go będę instalował na moim Emaschine ( 6 lat old ) to czy będę mógł zmienić język. Ale widzę, że to co ,kolega pisze, to mogę wszystko. A jak jest w rzeczywistości? Zrobię to, czy nie? Ja tak myślę,czy dam radę z Polskim W7, a tu mam Niemiecki :facepalm:
Zrzuciłem dane z dysku ,,d'' co miała tam żonka, zrobiłem backup sterowników ( nikt nie podpowiedział, żeby ściągnąć programik i zapisać drivery, na nokii n900 sam to robiłem :cfaniak: ) ale ok. Jutro zainstaluję W7 żonie, ale moje pytanie czy będzie wołał drivery ( dźwięk, grafika i coś tam jeszcze ) czy będę musiał wgrać je za pomocą tego programu ,,free driver backup'' ?
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: Koniec aktualizacji XP

Post autor: Throu »

Do sterowników zawsze możesz użyć jakiegoś prostego programu typu SlimDrivers Ściągałem za jego pomocą sterowniki do dwóch gołych (bez systemu) laptopów i poznajdował wszystko bez najmniejszego problemu, nie musiałem nawet zaglądać na stronę internetową producenta.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Koniec aktualizacji XP

Post autor: adziu82 »

Baldwin pisze:Windows 7 na 6 letnim komputerze zapracuje bez problemu.
A w serwisie powiedzieli mi, że może być problem. Na 100 % jak bym powiedział, żeby go zainstalowali to by to zrobili, ale powiedział mi gość że może nie pójść.
T1600- 1,66 MHz
1,93 GB RAM
Grafika - express chipset family
Chyba nic ciekawego.
RAW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Koniec aktualizacji XP

Post autor: ja.michal »

Na starym desktopie mam zainstalowaną 7 Pro (oryginalną) i lepiej działa niż na XP. Zdecydowanie szybciej. Dawno go nie używałem i o ile dobrze pamiętam to niecałe 2 GB RAM, P4 2,3 GHz HT, grafika zintegrowana Intela, ale wrzucona też ATI na AGP.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Koniec aktualizacji XP

Post autor: Jo_gurt »

Baldwin pisze: Klopot z nia taki ze nie da się zrobić z niej czystej instalki.
Da się :P
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Koniec aktualizacji XP

Post autor: adziu82 »

ja.michal pisze:Na starym desktopie mam zainstalowaną 7 Pro (oryginalną) i lepiej działa niż na XP. Zdecydowanie szybciej. Dawno go nie używałem i o ile dobrze pamiętam to niecałe 2 GB RAM, P4 2,3 GHz HT, grafika zintegrowana Intela, ale wrzucona też ATI na AGP.
W sumie parametry podobne mam. Grafikę również mam Intela. Ale i tak po ptokach, bo już mi wgrali XP. Ale zabieram się za wgranie W7 na żony kompie. Jak się uda, to przy zmianie lapka za jakiś czas, wezmę oryginalny W7, no chyba że jakoś się uda mi odpalić ze zmianą języka ten Niemiecki W7.
Dzięki za pomoc Panowie.

[ Dodano: 2014-04-07, 08:15 ]
Baldwin pisze:i już gdy wszystkie były sciagniete z tych zalecanych, zajrzałem do zakładki chyba opcjonalne.Byla tam dluga lista jezykow.Z ciekawości wybrałem jezyk polski.Po chwili miałem polska wersje windows
Czyli jest szansa, że na tym Niemieckim oryginalnym W7, będę mógł zmienić język, bez instalowania czegoś tam i kombinowania?
RAW
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Koniec aktualizacji XP

Post autor: key »

adziu82 pisze:Czyli jest szansa, że na tym Niemieckim oryginalnym W7, będę mógł zmienić język, bez instalowania czegoś tam i kombinowania?
Odpowiedz dostales juz pare razy, n.p.:
key pisze:Jesli masz niemieckiego Ultimate lub Enterprise, to mozesz doinstalowac polski LIP

Istnieja tez narzedzia pozwalajace poskladac sobie plyte DVD z instalacja jaka tobie jest potrzebna (drivery, dodatkow programy, usuniecie nadwymiarowych rzeczy)
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ