Modem do LTE (wymuszenie korzystania z technologii LTE)

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Wladyslawus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-04-21, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Modem do LTE (wymuszenie korzystania z technologii LTE)

Post autor: Wladyslawus »

Witam,

Dziś ukazały się nowe promocje Plusa, które zachęcają mnie do rozważenia zastąpienia kabla internetem mobilnym. Problemem pozostaje mobilność oraz wymuszenie technologii LTE w modemie. Ponieważ posiadam routery TP-LINK obsługujące dongle Huawei E3272 i E3276, a także zależy mi na okresowej mobilności rozwiązania jest to dla mnie naturalny wybór. Niemniej chciałbym się upewnić czy w obydwu tych modemach wymuszę na stałe pasmo LTE?

Alternatywą dla powyższego jest router Huawei B5923-s22, tylko czy zyskam coś decydując się na zupełnie niemobilne rozwiązanie routerowe.

Z góry dziękuję za profesjonalne sugestie i uwagi.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Modem do LTE (wymuszenie korzystania z technologii LTE)

Post autor: darekka »

Nie ma z tym najmniejszego problemu.W 3272HiLink konfigurujesz TYLKO LTE w przeglądarce internetowej pojawiającej się po podłączeniu modemu do USB(ja mam go z TP LINK MR3420v2 i działa elegancko),w E3276 jeśli HiLink to jak wyżej,a jak wersja normalna to w TopNetInfo ustawisz na stałe TYLKO LTE i po sprawie.
darekka
ODPOWIEDZ