Test anteny LTE Sorensen 1800

Opis sprzętu (modemów, telefonów, routerów itd) oraz oprogramowania przygotowane przez użytkowników naszego forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: krystianb »

Andrzejz78 pisze: Dodam że złożona jest w taki sposób że mogłem zajrzeć do środka
Jeśli to nie otwór odprowadzający wodę to niezbyt dobrze o niej świadczy. Z resztą anteny do LTE powinny mieć możliwość montażu w polaryzacji +45 stopni.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Andrzejz78 »

krystianb pisze:Jeśli to nie otwór odprowadzający wodę to niezbyt dobrze o niej świadczy
Sklejona była raczej szczelnie tylko dość elastycznym silikonem więc powoli "rozmontowałem" ją
krystianb pisze:anteny do LTE powinny mieć możliwość montażu w polaryzacji +45 stopn
Jest jakaś mała regulacja ale na pewno nie 45 stopni

[ Dodano: 2014-06-13, 19:23 ]
Właśnie ją zamontowałem Jeśli chodzi o zasięg z tej anteny to rewelacja Z 15km mam 58-64% sygnału Ale pojawiło się pewne "ale" Na mojej Yagi na 2100 miałem sygnał w LTE 30% z tej samej odległości i bez problemu mogłem się połączyć Na Sorensenie przy tak dobrym sygnale nie mam cid i lac czyli nie wpuszczają mnie do sieci
Trudno teraz powiedzieć co może być przyczyną bo po zmianie anteny zmienił się też Cell ID Na Yagi było 200 a na tej jest 491 Albo coś jest ze stacją albo się już zmądrzyli i nie wpuszczają z takiej odległości
Jutro zmienię antenę i zobaczę czy na starej da się zalogować
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: ja.michal »

Albo źle ustawiona.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Andrzejz78 »

Prawdopodobnie już poprawili konfigurację i już nie wpuszczają z takiej odleglości Jutro sprawdzę czy faktycznie BTSy działają ale wydaje mi się że skończyło się dla mnie LTE Dobre i dwa dni ;)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: krystianb »

Andrzejz78 pisze:Na Sorensenie przy tak dobrym sygnale nie mam cid i lac czyli nie wpuszczają mnie do sieci
TNI przed zalogowaniem potrafi pokazać moc przypadkowej sieci, może nie wycelowałeś tam gdzie trzeba. Kable antenowe przy modemie zamieniałeś, TX jest chyba tylko na jednej antenie?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Andrzejz78 »

TNI przed zalogowaniem potrafi pokazać moc przypadkowej sieci, może nie wycelowałeś tam gdzie trzeba
Wszystkie dostępne sieci mam akurat tylko w jednym kierunku
krystianb pisze:Kable antenowe przy modemie zamieniałeś, TX jest chyba tylko na jednej antenie?
Tak ale bez rezultatu
Podobną sytuację miałem kiedyś w Plusie Sygnał LTE około 40-50% i w domu oczywiście bez cid i lac W miarę zbliżania się do stacji w odległości około 5km przy słabym sygnale (sam modem) pojawił sie cid i lac i już mogłem się połączyć Cell ID oczywiście ten sam
Podjadę dziś pod stacje T-Mobile i sprawdzę czy faktycznie działają Mam taką cichą nadzieję że zostały zabarowane na jakiś czas i stąd te problemy
Plus to wiem na 100% że nie wpuszcza z tak daleka a w Orange dwa dni bez problemu LTE działało

Obecnie złapany sygnał LTE nie jest taki zły Przy znacznie gorszym było połączenie
Obrazek
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: wojteks »

Andrzejz78 pisze:Przy znacznie gorszym było połączenie
Mnie się wydaje że problem spotka wielu klientów na granicy zasięgu, będą odrzucani przez system aby nie obniżać wydajności stacji bazowej.

Na pewno czytałeś posty w innych tematach o optymalnej wielkości komórki w LTE (do 5km w otwartej przestrzeni) oraz o tym jak szybko degraduje się wydajność komórki przy klientach o słabym sygnale.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Andrzejz78 »

Tak czytałem i wiem mniej więcej o co chodzi z zasięgiem wydajnością itp. Zaskoczeniem było dla mnie że z tak daleka udało się połączyć i to stabilnie Myślałem że może w ramach NetWorks wprowadzili jakieś zmiany czy nowy standard co do zasięgu LTE
Narobili mi tylko apetytu na LTE Prędkość nie powalała bo miałem tylko 13,5Mb/s ale niższy niż w DC ping 26ms powodował że strony znacznie szybciej i płynniej się otwierały Druga sprawa to stabilność prędkości Prawie jak na kablu linia prosta na wykresie podczas pobierania

[ Dodano: 2014-06-15, 19:41 ]
Byłem w terenie i jak się okazało to co do mnie dolatuje a nie ma CID i LAC to sygnał Plusa ID 491 E-ARFCN 1300 a moja stacja T-Mobile ID 200 E-ARFCN 1599 jest wyłączona Co kilka godzin włączają na chwilę więc znaczy że coś robią Niestety anteny są umieszczone na niskim budynku szpitala więc rewelacji z sygnałem nie ma co się spodziewać
Przy okazji byłem pod drugą nową stacją T-Mobile i ta okazało się że działa ale prędkości nie powalają choć ping jest ładny

Obrazek
Edgar23
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2014-06-08, 17:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Edgar23 »

Wracając do tematu tej anteny to mam do Was pytanie:
Antena jest OK,prędkość wzrosła i to bardzo,siła sygnału z jednej kreski poszła na maxa ale w komplecie kable trochę jak dla mnie krótkie.Modem z routerem musiałem postawić na oknie w samym słońcu bo antena poszła na dach.Czy lepiej kupić dłuższe kable (są na Allegro 10-cio metrowe) i czekać na przesyłkę,czy też w sklepie niedaleko mnie widziałem 3 metrowe przedłużacze i miałbym od ręki.
W tym drugim przypadku boję się pogorszenia sygnału bo jak by nie patrzeć to jest tu łączenie które sprawia że kabel przestaje być koncentryczny.
Co o tym myślicie.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Andrzejz78 »

W przedłużaczu dojdą straty na dodatkowym połaczeniu wtyk-gniazdo
Można też zrobić samemu odpowiednią długość kabla Kupujesz odpowiednią długość kabla do tego wtyk/gniazdo skręcane Może to nie będzie takie jak gotowy kabel ale przy odrobinie staranności na pewno też dobre
Ja mam jeden kabel oryginalny a drugi był "robiony" i nie zauważyłem jakiegoś istotnego pogorszenia sygnału na tym robionym
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: wojteks »

Andrzejz78 pisze:W przedłużaczu dojdą straty na dodatkowym połaczeniu wtyk-gniazdo
Skoro mu sygnał skoczył na maxa to przedłużacz się nada byle z dobrego kabla był.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Andrzejz78 »

Napisałem ogólnie że dodatkowe połączenia wnoszą zawsze jakieś straty ale skoro w tym przypadku jest full to nie powinno zaszkodzić
Edgar23
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2014-06-08, 17:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Edgar23 »

Kupiłem przedłużacz 2x3m na kablu h155 i nawet nie widzę aby sygnał był słabszy.Spokojnie producent mógłby dawać dłuższe kable bo antena ma duże wzmocnienie i myślę że spokojnie na 10m kablu by chodziła ze sporym zyskiem.
Dzięki temu że przedłużyłem kable ,mogłem w lepszym miejscu zamontować antenę i wreszcie jestem zadowolony z LTE.
Awatar użytkownika
Norfnet
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2010-06-23, 14:27
Lokalizacja: Kielce

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Norfnet »

Test robiłem na 4 metrowych kablach z zestawu bo antenę wystawiłem po prostu za okno ale podpinałem też kable 10-cio metrowe od anteny Yagi i nie było zauważalnej straty sygnału i dlatego nie opisywałem tego.Myślę że nawet 15-to metrowe kable nie sprawiły by tej antenie problemu.
Profesor Doktor Wiktor Wektor
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Andrzejz78 »

Widocznie kable są takie bo pewnie producent myslał że będzie antena pracować z routerem zamontowanym gdzieś w pobliżu
A może w Dani mają lepszy sygnał i nie muszą wysoko anteny wynosić ;)
dziubek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-06-29, 13:48
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: dziubek »

Witam serdecznie wszystkich userów tego forum!
Chciałbym dodać moją opinię o produkcie firmy Sorensen - antenie, której używam do LTE z Plusa, otóż download/upload bez podłączonej antenki oscylował w granicach 5/5 mb - dodam, że odległość do najbliższego Bts wynosi w moim przypadku w granicach 3-4 km w linii prostej, częściowo przysłonięte piękną nadmorską roślinnością. Po zastosowaniu w.w antenki prędkości wzrosły ( co dziwne łącze jest z grubsza symetryczne) do granic ok. 16 mb w górę i w dół co dla mnie stanowi wynik rewelacyjny :) Ciekawostką dla mnie jest również to, że antena podłączona do zwykłego modemu 3g (starter Orange) pozwala na poprawę prędkości do 5mb download oraz 2 mb upload ( bez anteny usluga 3g z Orange u mnie w miejscu zamieszkania ledwo ciągnie)
Pozdrawiam.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: ja.michal »

dziubek, antena nigdy nie wzmacnia tylko i wyłącznie danej częstotliwości. Maksymalny zysk jest w jakimś zakresie, ale poza nim również jakiś zysk, nieznaczny, będzie. Druga sprawa, że antena ukierunkowała sygnał. To też może poprawić połączenie nawet na nieco innym, bliskim zakresie.
dwoz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-02-17, 22:42
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: dwoz »

Rozważam zakup tej antenki, ale mam pytanie, czy antena może być zamontowana wewnątrz budynku, a dokładnie na strychu? mam na myśli zamontować ją tak, aby "wyglądała" za okno wyłazu dachowego, przez to okno widać nadajnik, obecnie mam zawieszony na tym oknie modem i sygnał jest ok. -71dBi, czy zakup tej anteny zamontowanie jej tak jak opisałem poprawi sygnał?
Na kominie nie mogę jej zamontować, ponieważ nie mam wyprowadzonych kabli, a też niechciałbym dziurawić dachu.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: wojteks »

dwoz pisze:zamontować ją tak, aby "wyglądała" za okno wyłazu dachowego
Zamontować możesz tylko sygnału to nie poprawi a taki chyba jest cel tego manewru.
Nie pomagam na PW!
prozac
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-11-30, 18:31
Lokalizacja: stont

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: prozac »

wojteks pisze:Zamontować możesz tylko sygnału to nie poprawi a taki chyba jest cel tego manewru.
Dołączę się do tematu z podobnym pytaniem. Czy taki manewr ustawienia anteny faktycznie nic nie da? Mam podobną sytuację, nie mogę w żaden sposób poprowadzić kabla na dach. Play coś ostatnio zmontował na jedynym widocznym u mnie BTS i sygnał spadł do okolic -107-109dBm i próbuję się jakoś ratować.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-08-01, 14:19 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2014-08-01, 13:19 przez prozac, łącznie zmieniany 1 raz.
Blackber
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2014-08-17, 07:56
Lokalizacja: Danzig

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Blackber »

Kupiłem tą antenę (Sorensen) z 8 metrowymi kablami.Rewelka !!! Mam router Huawei b593-22.Download do tej pory był na poziomie 8-10 Mbit w LTE.Po zamontowaniu anteny mam prawie 40 Mbit.Upload także mocno wzrósł z 5 do około 25-30 zależne od pory dnia.
Mam pytanie do bardziej doświadczonych userów.Widzę że w ciągu dnia wahania prędkości są na poziomie do 5 Mbit . Od czego to zależy? Czy od sprzętu,czy może od tego że wieczorem i w nocy jest lepsza propagacja fal?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: ja.michal »

Blackber pisze:Od czego to zależy?
Obciążenie stacji bazowej. W godzinach wieczornych jest większe.
glosny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2013-01-14, 11:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: glosny »

gdzie kupić to cudo?
alledrogo nie pokazuje wyników dla Sorensen ;/
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: darekka »

np. tu masz kontakt do sprzedawcy, który oferuje czasami na allegro http://olx.pl/oferta/antena-lte-sorense ... 0a5a818e87
darekka
cityboy
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2009-06-24, 09:50
Lokalizacja: Huta Dłutowska

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: cityboy »

Witam ...

Czy te antenki są w 2-ch różnych wydaniach jedna po 140zł i widać że ta sama osoba ma po 169zł ta niby ma 17dbi ????
stachu99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2014-12-12, 18:32
Lokalizacja: Bolesław

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: stachu99 »

Norfnet pisze:Kiedyś widziałem a teraz udało mi się kupić za 169zł antenę Sorensen LTE-1800 na Allegro.To moja trzecia po IAPT i Cybertech dualna panelowa antena LTE.

Dlaczego zmieniłeś antene na Sorensen?
Jaką miałeś Cybertecha i IAPT?
Proszę, napisz która wg Ciebie jest najlepsza i dlaczego.
Pozdrawiam,
Stachu99
Awatar użytkownika
Norfnet
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2010-06-23, 14:27
Lokalizacja: Kielce

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Norfnet »

Miałem Cybertecha pożyczonego i musiałem oddać:(
Potem kupiłem Yagi i net się zatrzymał.Tej nie polecam.
Miałem jakiś wynalazek z Allegro którego nazwy nie pamiętam (nie widzę jej już na Allegro) ale też był słaby.Zamontowałem na dachu w bloku i nagle przestał działać.jak się okazało,ktoś ukradł.
Sorensen mniejszy gabarytowo ale i mniej poręczny przy montażu-dziwaczny uchwyt.
Cybertech łatwiejszy w montażu-duży uchwyt ze śrubkami na wierzchu.
Obie zapewniają stabilne połączenie ale która lepsza? Chyba ta którą kupisz taniej.
Profesor Doktor Wiktor Wektor
Triaczek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-12-14, 11:21
Lokalizacja: Nysa

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Triaczek »

A jak to jest z polaryzacją tej anteny, bo antena od Bestpartnera na 1800 MHz dla Plusa ma polaryzację skośną. Próbowałem swoją pochylić tyle ile pozwala na to regulacja mocowania i w jednym skrajnym prędkość transferu mocno spadła a w drugim lekko wzrosła.
Blackber
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2014-08-17, 07:56
Lokalizacja: Danzig

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Blackber »

Triaczek pisze:A jak to jest z polaryzacją tej anteny, bo antena od Bestpartnera na 1800 MHz dla Plusa ma polaryzację skośną. Próbowałem swoją pochylić tyle ile pozwala na to regulacja mocowania i w jednym skrajnym prędkość transferu mocno spadła a w drugim lekko wzrosła.
Sorensen musi być w pionie.Ta regulacja na uchwycie to nie wiadomo po co.
Jeśli sygnał u Ciebie poprawia się po pochyleniu to ustaw metodą prób i błędów.
Awatar użytkownika
Norfnet
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2010-06-23, 14:27
Lokalizacja: Kielce

Re: Test anteny LTE Sorensen 1800

Post autor: Norfnet »

Właśnie po to ta regulacja aby ustawić jeśli masz uchwyt nie w pionie.
Profesor Doktor Wiktor Wektor
ODPOWIEDZ